13:14 22-09-2017 -   Вихідні в жовтні: скільки відпочиватимуть українці
  13:12 22-09-2017 -   Луценко шокований станом другої лінії оборони в зоні АТО
  10:44 22-09-2017 -   Житомирщину накрив аномально великий град
  15:15 22-09-2017 -   Актрису з "Мухтара" ввели в кому через травму
  13:11 22-09-2017 -   У російській Держдумі з виставки вкрали хамон
  13:9 22-09-2017 -   Вчені назвали легкий спосіб продовження життя
  16:40 21-09-2017 -   Творці "Гри престолів" повідомили про новий спін-офф
  14:17 21-09-2017 -   На Оскар висунули третій український фільм

·  ·

___________________________________________________________________________

У студентів --переможний настрій
Якоб НЕНАДОВГО

У турецькому Ізмірі, де триває Всесвітня Універсіада, українські спортсмени, здається, взяли собі за гасло: "Жодного дня без нагород!". На сьогодні близько трьох десятків медалей різного ґатунку поклали до скарбнички збірної українські студенти. Цей показник дозволяє їм у загальнокомандному заліку посісти 5 місце. Попереду українців крокують студентські збірні Китаю, Японії, США та Росії.

За невдачу на чемпіонаті світу сповна реабілітували себе плавці. Тричі на найвищу сходинку п'єдесталу пошани піднімався броварчанин Олег Лісогор. "Містер брас" спочатку був неперевершеним на 100-метрівці улюбленим стилем. А наступного дня на вдвічі коротшій дистанції встановив рекорд Універсіад -- 27,63 с. Відразу після нього зі "срібним" результатом 28,27 с фінішував Валерій Димо. А кілька годин по тому Лісогор разом з Антоном Бугаєвим, Сергієм Адвеною та Денисом Сизоненком в естафеті 4х100 м випередили команди США та Японії.

На висоті був і Сергій Бреус. Перемігши на дистанції 100 м батерфляєм (третім у цьому запливі фінішував Сергій Адена, пропустивши попереду себе англійця Купера), Бреус зумів повторити високе досягнення й на 50-метрівці. В Ізмірі Сергій перевершив рекорд Універсіад свого друга по команді Андрія Сердінова, встановлений два роки тому -- 23,63 с. Бронзовими нагородами відзначилися Ігор Червінський (1500 м) та Ірина Амшеннікова (100 м на спині). "Сріблом" у стрибках у воду з метрової вишки може похвалитися Олена Федорова.

Щасливим для українців стали також татамі. В останній момент за своїм черговим "золотом" вирішила поїхати Ірина Мерлені (спершу планувалося, що в категорії до 51 кг від України боротиметься львів'янка Людмила Балушка). Крім титулованої Мерлені, медаль найпочеснішого ґатунку здобув Олег Кушнір (до 84 кг). Досвідчена Катерина Бурмістрова (до 72 кг) стала володаркою срібної нагороди, а "бронзу" до свого активу додали львів'янка Олександра Когут (до 48 кг) та Ольга Левковська (до 55 кг).

Влучили в нагороди й стрільці з лука. Львів'янин Дмитро Грачов разом із олімпійськими гвардійцями Віктором Рубаном та Олександром Сердюком у командних змаганнях були поза конкуренцією. За крок до перемоги зупинилися дівчата -- Катерина Палеха, Вікторія Коваль та Тетяна Бережна. А в особистому заліку Катерина та Вікторія посіли відповідно друге та третє місця.

Привчили до перемог своїх уболівальників українські фехтувальники. Студентські ігри не стали винятком. "Бронзу" особистої першості шпажистів Дмитро Чумак згодом переплавив на "золото" в команді. Пліч-о-пліч із киянином стояли знані Дмитро Карюченко та Максим Хворост. У турнірі шаблістів на третій позиції завершив змагання бронзовий призер Олімпіади-2004 Владислав Третяк. На жаль, не змогла потрапити на п'єдестал пошани чинна чемпіонка Європи, львів'янка Яна Шемякіна. У чвертьфіналі, поступившись суперниці з Польщі, Яна посіла 6 місце.

»
Результативні заміни Блохіна

У Києві завершився ІІІ Міжнародний турнір пам'яті видатного тренера Валерія Лобановського.

Головний приз турніру, 100 тисяч доларів, у фінальному матчі розіграли збірні Польщі та Ізраїлю. Поляки, які у півфіналі одержали мінімальну перемогу (3:2) над командою Сербії і Чорногорії, з таким самим рахунком взяли гору й у вирішальній зустрічі над ізраїльтянами. В переможців влучними ударами відзначилися Шимковяк (19') та двічі Расяк (76' і 88'), а в переможених -- Бадір (36') і Катан(48').
»
Граблі для Росії

Минулої середи в Європі відбулася низка товариських зустрічей. Однак особлива увага шанувальників футболу була прикута до відбірних поєдинків чемпіонату світу-2006.

У другій групі, беззаперечним лідером якої є збірна України, було зіграно лише один матч Казахстан -- Грузія. Господарі поля сподівалися нарешті здобути перше очко в турнірі. Однак і цього разу, вже восьмий поєдинок поспіль, підопічні Сєргєя Тімофєєва покинули поле переможеними -- 1:2. Обидва м'ячі в складі гостей на свій рахунок записав екс-форвард донецького "Металурга", а нині владикавказької "Аланії" Деметрадзе.