Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Есе Поступу.    Подорож.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.

15 серпня 2005 р.

13:13 24-03-2017 -   На Львівщині судитимуть дев’ятьох учасників організованого угрупування
  13:12 24-03-2017 -   З понеділка у Львові запускають студентські автобуси, вартістю 2 гривні за проїзд
  12:43 24-03-2017 -   У Львові плита впала на будівельників, один загинув
  12:39 24-03-2017 -   У Львові вагітна жінка випала з маршрутки під час руху
  12:38 24-03-2017 -   У львівського нотаріуса вкрали Lexus за мільйон гривень
  13:14 24-03-2017 -   В «Укрзалізниці» затвердили новий порядок щодо постільної білизни

За крок до національного антирекорду
На світовому форумі легкоатлетів у Гельсінкі Росіянка Єлєна Ісінбаєва встановила новий світовий рекорд у стрибках з жердиною = 5 м 01 см

За день до завершення Х чемпіонату світу у Гельсінкі в активі української збірної не було жодної нагороди.

У Гельсінкі українські легкоатлети всьоме беруть участь у планетарному форумі як самостійна команда. Два роки тому в Парижі, виборовши одне "срібло" та три "бронзи", "синьо-жовті" вперше повернулися додому без "золота". А от нині ми, здається, встановимо абсолютний національний анти-рекорд, який неможливо "перевершити". Адже в скарбничці порожньо.

Фінал як межа наших можливостей

Не змогла виправити критичну ситуацію для нашої збірної і бронзова призерка Афін-2004 з бігу на 400 м з/б Тетяна Терещук-Антипова. У фіналі вона з перших метрів почала відставати від конкуренток і в підсумку, хоча й показала свій найкращий результат у сезоні (55,09 с), посіла лише сьоме місце. А перемогу, утримуючи лідерство протягом всієї дистанції, святкувала знана росіянка Юлія Пєчонкша - 52,90 с, яка впевнено випередила американок Лашин ду Демус і Сандру Гловер.

Пробився до фіналу і наш стрибун у довжину Володимир Зюськов. Проте його найкращої спроби на 8 м 06 см вистачило тільки для восьмого місця. А для звитяги треба було стрибати щонайменше на 8 м 60 см. Адже саме стільки пролетів "летючий" американець Дуайт Філліпс. Цікаво, що цей результат він показав у першій спробі, а потім Дуайт зробив... п'ять (!) заступів. 26 см не дострибнув до чемпіона Ігнасіус Гаїсі із Гани.

А найбільший шквал радості переповненого 40-тися-чного олімпійського стадіону столиці Фінляндії викликала п'ята спроба місцевого атлета Томмі Евіли. І це не дивно: фін, який серед інших атлетів виділявся своєю екстравагантною косичкою, стрибнув на 8 м 25 см, що принесло* команді господарів першу (бронзову) нагороду чемпіонату. На відміну від Терещук-Антипової та Зюськова, які мріяли про подіум, ще одна наша фіналістка, метальниця молота Ірина Секачова, за своє шосте місце (69 м 65 см) заслуговує похвали. Адже для киянки це найкращий результат у кар'єрі. А балом у цьому виді змагань правили росіянки: вічно друга Ольга Кузєн-кова нарешті виборола своє "золото" - 74 м 03 см, а рекордсменка світу Татьяна Лисєнко з результатом 72 м 46 см замкнула трійку призерів. Між росіянками зуміла вклинитися лише кубинка Іпсі Морена - 73 м 08 см.

100 тисяч за рекорд

Справжньою окрасою чемпіонату став новий світовий рекорд у стрибках із жердиною ще однієї росіянки -Єлєни Ісінбаєвої, яка у другій спробі за несамовитої підтримки трибун на мокрій доріжці зуміла підкорити 5 м 01 см. За цей стрибок Єлєна, окрім золотої медалі від ІААР, отримала ще й 100 тисяч доларів. Не менше від чемпіонки раділа своєму "сріблу" Моніка Пирек із Польщі - 4 м 60 см. А "бронзу" несподівано для багатьох отримала Павла Хамачкова з Чехії, яка за спробами випередила росіянку Татьяну Полнову і китаянку Шиїнг Гао: усі троє взяли висоту 5 м 50 см.

Удруге у Гельсінкі переможним хет-триком відзначилися молоді бігунки з Ефіопії. Після тріумфу в бігуна 10 000 м темношкірі красуні не залишили своїм суперницям жодних шансів на подіум і на вдвічі коротшій дистанції. І знову найкращою стала тепер уже триразова чемпіонка світу 19-річна Тіренуш Дібаба - 14 хв. 38,59 с, яка на фініші на 0,95 с випередила Мересет Дефар. А на третю сходинку подіуму вдруге піднялася старша сестра Тіренуш Еджігаєху.

В усі часи особливі почесті отримував переможець на дистанції марафону. В Гельсінкі 42 км 195 м найшвидше подолав марокканець Джохад Гаріб - 2 год. 10 хв. 10 с, який став дворазовим чемпіоном світу. Показавши свій найкращий час у кар'єрі (2 год. 10 хв. 21 с), "срібло" виборов Крістофер Ісігве з Танзанії, а "бронза" дісталася 32-річному японцю Цуйоші Огаті - 2 год. 11 хв. 16 с.
Як завжди, цікавою була боротьба в естафеті 4 по 100 м. У чоловіків, за відсутності американців, несподівану перемогу одержали французи, які випередили команди Тринідада і Тобаго та Великобританії. А в жінок трійку призерів склали збірні СІЛА, Ямайки і Білорусі.

Золоті американці

Знаний американець Ален Джонсон на чемпіонатах світу з бігу на 110 м з/б чотири рази піднімався на найвищу сходинку подіуму. У Гельсінкі легенда світової легкої атлетики прагнув до свого п'ятого тріумфу. Однак цього разу не склалося. Проте Ален не має чим собі дорікнути. Адже він показав чудовий час-13,10 с. І не його вина, що такий результат дозволив піднятися лише на третю сходинку подіуму. На 0,02 с Джонсона випередив олімпійський чемпіон Афін-2004 китаєць Лю Сян, який нині задовольнився "сріблом". А "золото" виборов лідер сезону темношкірий француз Ладжи Декуре -13,07 с.

Наймолодшою чемпіонкою в історії світових форумів із бігу на 200 м серед жінок стала 19-річна американка Еллісон Фелікс. При цьому срібна призерка Афін-2004 ще за 50 м до мети була за межами трійки, але чудовий фінішний спурт дозволив їй не лише обійти всіх суперниць а й встановити особистий рекорд - 22,17 с.

А от долю "срібла" і "бронзи" визначив фотофініш: француженка Крістін Аррон та ще одна американка Рейчел Бунн-Сміт показали однаковий час - 22,31 с. Електроніка віддала перевагу останній, а Крістін, як і на 100-метрівці, задовольнилася третьою сходинкою подіуму.

Звитягою представника США завершився і чоловічий фінал на 400-метрівці. Спадкоємець легендарного Майкла Джонсона техасець Джеремі Ворінер уперше в кар'єрі вибіг із 44 с і з результатом 43,93 с став чемпіоном світу. Особистий рекорд (44,35 с) встановив і його співвітчизник, срібний призер Ендрю Рокк. А замкнув трійку призерів із новим національним рекордом Канади (44,44 с) Тей-лор Крістофер.

Звитяги слов'ян

А от у спортивній ходьбі на дистанції 50 км переможного дубля досягай росіяни. Сєргєй Кірдяпкін на фініші був першим - 3 год. 38 хв. 08 с, а Алєксєй Воєводін відстав від новоспеченого чемпіона на 3 хв. 17с. Разом із росіянами на подіум піднявся італієць Алекс Швазер - 3 год. 41 хв. 54 с. На жаль, українець Олексій Казаній фінішу не дістався.

Упевненою перемогою білоруски Надії Остапчук завершився турнір штовхальниць ядра. У своїй найкращій спробі (20 м 51 см) вона аж на 87 см і 89 см відповідно перештовхала срібного і бронзового призерів, росіянку Ольгу Рябінкіну та новозеландку Валєрі Білі.

»
Перевірка на найвищому рівні

Сьогодні в Києві стартує III Міжнародний турнір пам'яті видатного українського тренера Валерія Лобановського, в якому мірятимуться силами футбольні національні збірні Ізраїлю, Сербії і Чорногорії, Польщі та України.