Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    Репортаж у Поступі.    Поступ реляксу.    Арт-Поступ.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

8 серпня 2005 р.

16:46 24-03-2017 -   Серед секонд-хенду львівські митники знайшли новий одяг та гіроскутери
  16:26 24-03-2017 -   На мості у Жидачівському районі тривають протиаварійні роботи, - рух транспорту обмежено
  16:25 24-03-2017 -   На Личакові вшанували пам’ять Ігоря Білозіра
  15:2 24-03-2017 -   Львів домовився про вивезення 900 тонн сміття
  13:13 24-03-2017 -   На Львівщині судитимуть дев’ятьох учасників організованого угрупування
  16:50 24-03-2017 -   Заступниці Кернеса повідомили про підозру в земельних махінаціях
  16:29 24-03-2017 -   У ДНР школу назвали на честь Гіві - ЗМІ
  16:28 24-03-2017 -   У Тернополі осквернили пам'ятник жертвам Голокосту
  15:4 24-03-2017 -   Україна 26 березня перейде на літній час
  15:1 24-03-2017 -   СБУ не переглядатиме рішення щодо Самойлової
  16:31 24-03-2017 -   Путін прийняв Ле Пен у Кремлі
  16:27 24-03-2017 -   Знайдена гігантська чорна діра, "виселена" з галактики
  14:56 24-03-2017 -   Поліція Хорватії заборонила марш українських уболівальників по Загребу

Оксана ПАВЛЮК

Олімпійський чемпіон Афін-2004 у штовханні ядра одесит Юрій Білоног на світовому форумі в столиці Фінляндії фінішував на четвертій позиції.

У перший день змагань у Гельсінкі вітчизняних шанувальників королеви спорту передовсім цікавив виступ у секторі для штовхання ядра нашого олімпіоніка Афін-2004 Юрія Білонога. Одесит перед своїм від'їздом до Фінляндії сказав представникам ЗМІ, що ставить перед собою завдання вибороти медаль. І до останньої спроби здавалося, що Юрій свою обіцянку виконає. Та про все по черзі.

На легкоатлетичних турнірах у змаганнях штовхальників ядра або метальників диску (спису, молота) дуже часто можна спостерігати ситуацію, коли атлети головну ставку роблять вже на першу спробу. Адже наздоганяти завжди важче. Та й суперників вдалим стартом можна вивести з психологічної рівноваги. Саме так і сталося в Гельсінкі у фіналі зі штовхання ядра.

Зокрема, володар чотирьох срібних нагород змагань найвищого ґатунку (по дві на Олімпійських іграх та чемпіонатах світу) американець Адам Нельсон розпочав, як то кажуть, з місця -- в кар'єр -- 21 м 73 см. У подальшому ні він сам, ні будь-хто інший перевершити цей результат не зумів. Отож, дуже емоційний Адам нарешті виборов своє перше "золото" світового масштабу.

Не менш імпульсивний голландець Рутгер Сміт пішов тим самим шляхом. Усю свою міць він вклав у першу спробу. Й не помилився: 21 м 29 см принесли йому срібну нагороду.

Класичну тактику боротьби обрав і Білоног. Перша спроба одесита -- 20 м 89 см, не є межею можливостей українця. Однак і цього, здавалося, вистачить для "бронзи". На жаль, не судилося. На відміну від більшості атлетів, німець Ральф Бартельс свій найкращий результат -- 20 м 99 см, показав у заключній, шостій, спробі й спромігся посунути Білонога на четверте підсумкове місце. Прикро, але що вдієш -- в житті буває по-різному...

В перший день змагань у Гельсінкі визначилися володарі нагород ще у двох видах програми. Першим чемпіоном світу-2005 став еквадорець Джефферсон Перес, який у змаганнях зі спортивної ходьби на 20 км показав свій найкращий час у кар'єрі -- 1 год. 18 хв. 35 с. Компанію південноамериканцеві на подіумі склали знані іспанці Франсіско Хав'єр Фернандес та Хуан Моліна, які програли переможцю відповідно 1 хв. 01 с та 1 хв. 09 с. А от наш 21-річний Андрій Юрін із Київщини, що фінішував 11-м, відстав від Переса на 3 хв. 40 с.

У бігу на 10 км серед жінок, як і очікувалося, за 400 м до фінішу, немов спринтери, втекли від суперниць три темношкірі дівчини з Ефіопії. Володаркою "золота" з часом 30 хв. 24,02 с стала Тіренуш Дібаба, яка на останніх метрах дистанції виявилася прудкішою за Берхан Адере та свою сестру Еджігаєху.

»
"Дніпро" продовжує "пересихати"
Команда Мирона Маркевича зазнала першої поразки в чемпіонаті України

Уперше в історії українського футболу поєдинок національного чемпіонату відбувався при порожніх трибунах.

На цьому тижні донецькі клуби "Шахтар" і "Металург" та дніпропетровський "Дніпро" розпочинають у новому сезоні свої виступи на євроарені. Саме з цієї причини всі три команди свої поєдинки п'ятого туру національної першості проводили на день раніше від решти учасників.
»
Шанс для ветеранів

За тиждень в Києві стартує ІІІ Міжнародний турнір пам'яті легендарного тренера Валерія Лобановського.

Уперше в історії турніру головний приз виборюватимуть національні збірні. 15 серпня у півфінальних поєдинках поміряються силами Польща з Сербією та Чорногорією, а Україна з Ізраїлем. Переможці цих зустрічей за два дні й розіграють почесний трофей, а невдахи зустрінуться в матчі за третє місце. Всі поєдинки пройдуть на смарагдовому газоні столичного стадіону "Динамо" ім. Валерія Лобановського. Призовий фонд турніру становить 200 тисяч доларів, рівно половину з яких одержить переможець. Шістдесят тисяч одержить фіналіст і сорок -- третій призер.