Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у Львові  » 


Львів'яни проти будівельників: хто кого?
Володимир ГРИНІВ
 
Як передбачав "Поступ", ситуація, що склалась навколо спроби забудови на вул. Довженка між житловими будинками під номером 16 і 18, має своє продовження. Цілком зрозуміле обурення мешканців цих будинків змусило "Львівміськбудмаркетинг" припинити будь-які роботи й сісти за стіл переговорів.

Такі переговори відбулися вчора в стінах Сихівської районної адміністрації. На засіданні були присутні три сторони: ініціативна група від громади згадуваних будинків, голова Сихівської райадміністрації Євген Мочульський та представники фірми-забудовника. Участь у зустрічі брали також представники "Самопомочі", яка своїм своєчасним втручанням у ситуацію зупинила це, м'яко кажучи, сумнівне будівництво. Засідання відбувалося у формі діалогу між представниками ініціативної групи та будівельниками. Адміністрація ж обрала для себе позицію посередника, хоча було очевидно, що вона -- на боці будівельників. Це було помітно із заяв самого голови райадміністрації Євгена Мочульського. На обурливі запитання мешканців о. Володимира та Івана Гачека, чому голова адміністрації як виразник інтересів громади Сихова виступає на засіданні "за адвоката будівельної фірми", той заявив, що лише виконує доручення міськради, яка ще 2004 року затвердила ухвалу про дозвіл на будівництво.

Мешканці на свою користь навели безліч аргументів. По-перше, в документах, які надала будівельна фірма для експертизи мешканцям, не було погодження на будівництво ні в пожежників, ні в санепідемстанції, ні в МНС. На запитання ж мешканців, де ці документи, Валерій Циганок, технічний директор "Львівміськбудмаркетингу", який представляв на засіданні інтереси фірми, впевнено сказав, що будуть! Відповідаючи на закид, що не було висновку геологічних вишукувань, пан Циганок повідомив, що не пам'ятає, коли вони проводилися, приблизно 1992 -- 1993 рр., "але геологія за рік не змінюється", -- впевнено заявив він.

Інша проблема -- сам план забудови. Пан Циганок доводив, що план був погоджений ще 1992 -- 1995 рр. одночасно з планами будинків № 16 та № 18. Проте мешканці знають, що останні два будинки зведені ще 1982 -- 1985 рр. Це цілком спростовує головний аргумент фірми на користь будівництва, що нібито будинок мав бути зведений одночасно з тими, що вже є, й мешканці тепер не висували б жодних претензій.

Ще одна проблема -- дотримання державних будівельних норм (ДБН), адже новобудова охопить практично весь майданчик між будинком №16 та №18, попри запевнення, що відстань між будинками становитиме 20 метрів. А як стосовно затінення будинку № 18? А де розміститься дитячий майданчик? А як бути, не дай Боже, в разі пожежі, адже новобудова фактично перекриває доступ машин рятувальників до будинку № 18. А тому смішно звучали запевнення пана Циганка про те, що буде створено і дитячий майданчик, і доріжки, і майданчик для паркування авто. Напевне, їх спорудять на даху новобудови -- іншого варіанту просто нема.

Крім того, при плануванні забудови було порушено ст. 5 закону про будівництво, на чому наголошувала мешканка будинку № 18 Валерія Будзінська. Ця стаття передбачає обговорення забудови перед її початком із мешканцями територіальної громади. Голова райадміністрації так прокоментував цю ситуацію: "Якщо норми не порушено, якщо є ухвала сесії, тоді будівництво можливе". Ще цікавіша позиція міського депутата Івана Рудницького, який був присутній на засіданні. Він, зокрема, зазначив, що "звичайно, треба було погодити справу будівництва з громадою, але в принципі нічого не змінюється від того, чи відбуватиметься таке обговорення зараз, коли вже є огорожа, чи воно відбулося б раніше. Всі юридичні підстави є для того, щоб цю блок-секцію будувати".

Отож, міська влада непохитна у своєму бажанні допомогти будівельникам забезпечити львів'ян житлом. Тому мешканцям згадуваних будинків не залишається нічого, як подавати до суду, про що вони оголосили на засіданні, яке цим і завершилося.

Обговорити в форумі» 
"Львівтеплоенерго" незадоволене
Степан ТАРАСЮК
 
Це невдоволення стосується діяльності державних виконавчих служб міського управління юстиції, які не провадять активної претензійно-позовної роботи з боржниками "Львівтеплоенерго".

За підрахунками підприємства, якщо виконавча служба працюватиме так і надалі, то борг фізичних осіб буде погашено лише через 28 років і 4 місяці. Про це повідомила прес-служба МКП "Львівтеплоенерго".
Детальніше>>
» 
Затримано злочинну групу
Марта ПРОКОПОВИЧ
 
Злочинну групу, яка займалася вимаганням та шахрайством, затримали львівські правоохоронці.

Як повідомляє Західна інформаційна корпорація з посиланням на джерело в правоохоронних органах, у складі групи було кілька мешканців Львова (деякі з них обіймали посади в одному з приватних підприємств Львівщини), які "спеціалізувалися" на вимаганні майна та грошей у мешканців Львова.
Детальніше>>
» 
Мер Новояворівська повертається
Марта ПРОКОПОВИЧ
 
Мер Новояворівська Микола Горан, якого депутати міськради одноголосно відправили у відставку, може виконувати свої обов'язки й надалі.

Як повідомляє аґенція Гал-інфо, Прокурор Яворівського району опротестував рішення Новояворівської міської ради щодо припинення повноважень міського голови Новояворівська Миколи Горана. Це було зроблено з огляду на те, що питання не було винесено на порядок денний.
Детальніше>>
» 
Голландці переїжджають у Сколе
Наталя МІНАКОВА
 
Незабаром до національного парку "Сколівські бескиди" переїде понад десять нідерландських зубрів.

Після ретельного огляду угідь парку голландські науковці підтвердили, що зможуть там створити всі необхідні умови для перебування та акліматизації зубрів. Про це повідомив начальник Львівського обласного управління сільського господарства Анатолій Дейнека. Він також розповів, що на цей українсько-нідерландський проект ЄС виділить близько 40 тис. євро. Спочатку для тварин побудують вольєр, а коли вони акліматизуються, їх випустять у ліс.
Детальніше>>
» 
ХРОНІКА
 
Приховані від митного контролю чотири тисячі євро працівники Рава-Руської митниці виявили в громадянина Польщі. Поляк прямував за кордон автомобілем "Мерседес" і заявив, що не має предметів обов'язкових до декларування. Про це повідомила прес-служба Держмитслужби України. З огляду на невпевнену поведінку іноземця митники вирішили оглянути його особисті речі й в дорожній валізі під особистими речами виявили валюту, не вказану в митній декларації. Незадекларовану валюту виявили також працівники митного поста "Шегині" Мостиської митниці. Дві тисячі сімсот доларів США було виявлено ще в одного громадянина Польщі, який теж повертався додому. Валюту знайшли в папці для документів. В іншому випадку вже наш співвітчизник, прямуючи до Польщі автомобілем "ДАФ", не задекларував 4 тисячі 250 Євро. Валюта була захована в боковій кишені господарської сумки громадянина.
Детальніше>>
» 
Розриті дороги
Галина БУНЯК
 
На невеличкій вулиці Львова -- Чернігівській -- уже понад місяць практично паралізовано будь-який рух: тут на дорозі зяє глибочезний рів, навколо якого поставлено зелену огорожу.

Якби їх позакопували за кілька годин чи то днів, то ніхто й уваги на них би не звернув, бо львів'яни та гості міста вже якось звикли до такого. Та місяць -- це поважний термін. Тож читачі звернулися до "Поступу", аби з'ясувати, що ж діється і коли можна буде нормально ходити по своїй вулиці.
Детальніше>>
» 
Буняк тисне на підлеглих
Ірина СИРИВКО
 
Міський голова Любомир Буняк не хоче відмовлятися від ідеї будівництва споруди на Високому Замку й змушує своїх підлеглих продовжити роботи.

Як стало відомо прес-службі УНП, у середу міський голова провів нараду, під час якої намагався змусити керівників виконавчих структур міськвиконкому порушити ухвалу Галицького районного суду, яка забороняє будь-які роботи на Замковій горі.
Детальніше>>
» 
Стан важкий, але стабільний
Дзвінка ФІЯКОВСЬКА
 
"Загалом стан "Укрпошти" важкий але стабільний", -- сказав про ситуацію з підприємством директор Державного департаменту з питань зв'язку та інформатизації Мінтрансу Ігор Кравець.

Таку оцінку він дав після почутого на вчорашній нараді, на якій було підбито підсумки роботи "Укрпошти" за перше півріччя 2005 року. Цього разу вперше засідання Ради директорів УДППЗ "Укрпошта" відбулося не в Києві, а на базі Львівської дирекції.
Детальніше>>