BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    Історія у Поступі.    Літературний Поступ.    Стиль.    Репортаж у Поступі.    Поступ реляксу.    Поступ на канапі.    Мандрівка Пост.    Бренд.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
30 липня 2005 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
  12:31 07-08-2020 -   Російській співачці "Глюкозі" на 3 роки заборонили в'їзд в Україну  
  15:10 04-08-2020 -   23 ОТГ на Львівщині матимуть своїх поліцейських  
  15:10 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
  9:42 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
Україна
  10:1 11-08-2020 -   В Україні – 1 158 нових хворих на COVID, Одещина – друга за приростом  
  13:5 10-08-2020 -   Зеленський закликав білорусів перейти від насильства до діалогу  
  22:38 09-08-2020 -   За Лукашенка проголосували майже 80% виборців – національний екзит-пол. У Білорусі почалися сутички та затримання  
  14:42 08-08-2020 -   "Батьківщина" висуває свого кандидата в мери Києва  
  14:42 08-08-2020 -   Коронавірус в Україні: знову антирекорд, 1489 випадків  
Світ
  10:1 11-08-2020 -   Тихановська виїхала з Білорусі у Литву  
  10:1 11-08-2020 -   У Google створили мапу мітингів у Мінську  
  13:28 10-08-2020 -   Лукашенко назвав протестуючих білорусів вівцями  
  13:5 10-08-2020 -   Тихановська вважає, що перемогла на виборах президента Білорусі, і хоче мирної передачі влади  
  13:4 10-08-2020 -   Штаб Тихановської не визнає підсумки виборів від ЦВК    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Пост-Faktum  » 

___________________________________________________________________________

ЧИТАЦЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
Юзьо ОБСЕРВАТОР
 
Грайте сурми, бийте бубни! Публікації "Поступу" на сторінці "Читацьких обсервацій" про зловживання у Львівського реґіональному інституті державного управління привернули увагу Києва і до ЛРІДУ завітала поважна комісія.

Однак довідку, видану комісією, про результати перевірки директор зачитав дуже вузькому колу своїх людей, а потім закрив у сейфі і нікому не показує. Тому про її зміст більшість працівників може лише здогадуватися. Але не ми. Наші сміливі аґенти здатні проникнути в найпотаємніші закапелки. І як наслідок їхньої діяльності -- висновки комісії у мене в руках.

Вони є на 10 сторінках. Але ми зупинимося лише на найголовнішому.

Отже, комісія визнала, що є "низький ступінь забезпечення навчального процесу", "колегіальність при розподілі погодинного фонду між кафедрами", "в інституті існує ненормальна практика великих диспропорцій між кафедрами та викладачами" (одні викладачі керують понад десятьма магістерськими роботами, а окремі доценти не керують жодною). Ну, і завдяки цьому пенсіонер Лесечко М. Д., якого називають сірим кардиналом, керуючи аж 12 роботами, заробляє грубі гроші. Не відстає від нього і сімейка Лазорів. А разом сеся свята трійця у 2005 керувала аж 37 магістерськими роботами, що становить 20%.

Міфічний викладач Герич В. П. (колишній заступник голови ОДА) за запланованого обсягу 40 аудиторних годин ухитрився виконати іно 4.

"До складу Вченої ради не входить жоден з керівників громадських організацій, органів самоврядування, що передбачено Положенням". І зрозуміло, чому. Адже так гарно усе робити в своєму маленькому колективі.

А зараз найцікавіше: "Із загальної кількості працівників інституту, яка становить 207 осіб, у родинних стосунках є 40 осіб". Файно, нє? Сам си стелю, сам лягаю і сам сплю.

До цікавої практики вдається інститут в оплаті навчання. Наприклад хтось зі студентів розрахувався покривалами. Недалекий той час, коли будуть оплачувати буряками, капустою, а то навіть і породистими цуциками.

Але комісія, вказавши на багато недоліків, все ж не все розлущила, і наш героїчний аґент 009 змушений знову бити у дзвони.

Ректору Національної академії

державного управління

при Президентові України

проф. Луговому В. І.

Першому заступнику

Державного секретаря України

п. Васюнику І. В.

Вельмишановний Володимире Іларіоновичу!

Звертається до Вас група працівників Львівського РІДУ НАДУ при Президентові України відома з публікацій у газеті "Поступ" під псевдонімом "агент 009".

Спочатку щодо причини нашої анонімності. Навчені гірким досвідом попередників, які посміли в нашому інституті мати власну думку, що не збігалася з думкою директора А. Чемериса, ми не маємо бажання бути звільненими за це з роботи. Водночас бути спостерігачами свавілля, що чиниться в інституті, не хочемо і не маємо на це громадянського права.

З приїздом Вашої комісії у нас з'явилося бажання нарешті "засвітитися", але після Вашого дзвінка до А. Чемериса (під час роботи комісії) з запевненням, що все буде ОК, зрозуміли -- робити це передчасно. І, як виявилось не помилилися. Ваша комісія працювала справно, але в її роботі відчувалось співчуття до директора як до тяжко хворої людини і певна упередженість до наших публікацій. Також відчувалась корпоративна солідарність обох жінок -- членів комісії (М. Д. Булгакова, В. П. Никифорова). Шкода, що голова комісії не працювала з самого початку. Може б, тоді й довідка була об'єктивнішою.

На багато речей під час роботи комісії заплющували очі, а деякі факти не брали до уваги, навіть коли на це їм відверто вказували наші працівники. Так, було проігноровано факти залучення до виконання платної науково-дослідницької роботи суто керівництва інституту та членів їх сімей, а також "науковців" в уособленні головного бухгалтера з племінниками-бухгалтерами, заступника директора з господарської роботи, начальника відділу кадрів тощо, тоді як професорсько-викладацький склад про замовлення на ці наукові розробки навіть не був поінформований. У довідці ці зловживання замовчують і зроблено спробу апріорі списати все на заступника директора з наукової роботи, який вже не працює. Це не зовсім так, бо будь-які дії, що творяться в інституті, відбуваються з благословення і вказівки директора. Роль заступника з наукової роботи, в цьому випадку, є суто технічною. Тепер такі наукові групи складаються повністю за сімейно-клановим принципом (сім'я № 1, № 2, № 3, № 4).

Комісія не захотіла зустрітися зі звільненим з тих чи інших причин у різні роки професорсько-викладацьким складом, хоча про це просили ті поодинокі сміливці, котрі зустрічалися з її представниками. Комісія цього не зробила навіть тоді, коли до неї було доведено (до члена комісії В. А. Грабовського), що усі звільнені, а насправді просто вигнані з інституту професори і доценти чекають офіційного запрошення від комісії для такої розмови.

До речі, тих сміливців, котрі зі своєї ініціативи зустрічалися з комісією, наступного дня після її від'їзду було звільнено з роботи. От і вір Вам. Ці люди не ховалися, не телефонували анонімно. Вони довірилися Вашій комісії і відкрито розказали про наболіле. І нічого не допомогло. Ні те, що один із цих потерпілих є заступником голови обласної "ПРОСВІТИ", ні те, що має активну життєву позицію, ні навіть те, що від початку і до кінця (2,5 тижня) відстояв на МАЙДАНІ. Це доцент Іван Михайлович Слободян. А може, саме з цієї причини його і звільнили? Достовірно відомо, що А. Чемерис особисто уникав МАЙДАНУ, цікаво, а де, до речі, тоді були ВИ?

Дивує, що у довідці є аналіз відсоткового співвідношення штату викладацького складу з вченими ступенями, де його визнано низьким, і немає жодного слова про причину такого стану. Адже за останні три роки директор вижив зі штату інституту двох вирощених в інституті докторів наук, професорів та п'ятьох кандидатів наук, доцентів. На їх місце набирають людей без досвіду викладання, без знання традицій вищої школи, або ж тих, кого за дисциплінарні, аморальні проступки повиганяли з інших навчальних закладів чи адміністративних установ. За такого ставлення до висококваліфікованих викладачів неможливо заманити в інститут професуру. Дедалі більше і більше інститут перетворюється на відстійник низькокваліфікованої і не завше моральної викладацької робочої сили. Ну хіба це нормальна кадрова політика? Таку політику провадити може тільки хвора людина, у якої своя, спотворена хворобою, уява про професіоналізм, гідність, шляхетність. Своїми свавільними діями, що подекуди межують із самодурством, директор нажив інституту слави контори з виписування дипломів, а викладацькому колективу -- сірої, невиразної маси. Його хворобливі амбіції і пиха, корисливі повадки і підозрілість, по суті, ізолювали інститут від місцевого наукового середовища вищої школи.

Тепер щодо питань, які свідомо ще не порушували у ЗМІ через їх кримінальний підтекст.

Насамперед, це побудований директором у с. Брюховичах упродовж кількох останніх років триповерховий будинок, загальна вартість якого, за оцінками спеціалістів, -- 1 мільйон грн. Оформлений будинок на тестя. Він розташований, і це, напевно, символічно, поряд із будинком ще одного "видатного державного службовця" -- екс-губернатора Львівщини Сенчука. Погодьтеся, гідне сусідство "гідних" громадян України.

Крім цього, є ще один об'єкт. Це приватизований директором і головним бухгалтером "Будинок побуту", який міститься поряд з інститутом. Так от, будівництво і облаштування цих об'єктів здійснювали і здійснюють зараз за кошти нашого інституту. Будматеріали, що йшли на будівництво цих об'єктів, списували на ремонт і облаштування гуртожитку та інших об'єктів інституту. Бензином, про який йшлося у публікаціях, також розраховувалися за будматеріали. Безкарність вражає. До речі, під час роботи в інституті Вашої комісії працівники інституту не зупиняли роботи в будинку директора. Вже не кажемо про ті викрадені з інституту комп'ютери, загальна кількість яких перевалила за 20. У довідці про це нічого не сказано. Чому?! Комісії ж про це було відомо з публікацій. Куди їх списала бухгалтерія інституту, мала б виявити член комісії з питань бухобліку, а вона чомусь цього не зробила. Виходить, вони вивітрились, чи як?

А все дуже просто. Керівник фірми, яка охороняє інститут, є добрим приятелем директора. От, він і прикрив його, щоб не відшкодовувати збитки інституту за рахунок охоронної фірми. І таких дій на рахунку директора та головного бухгалтера велика кількість. Саме ця безкарність і обурює колектив. Саме тому, колектив і почав боротися за своє добре ім'я з приходом нової влади, бо повірив їй. Перемога буде за колективом!

Шановний пане Ректоре!

Ми переконливо просимо Вас звернути увагу на кримінальний аспект стану управління у Львівському РІДУ. Ті окремі зловживання, що виявила Ваша комісія, -- це очевидна, повсякденна практика менеджменту в інституті, і вважати це досягненням комісії не варто. Не зауважити цих зловживань міг хіба сліпий.

Шкодуючи директора як хвору людину, Ви робите йому ведмежу послугу. Відтягування зі звільненням із посади директора провадить його на лаву підсудних. І своєю "жалістю" Ви цьому сприятимете найбільше. Зараз його доля -- у Ваших руках. Ми закликаємо і просимо Вас, хоча б заради цього, зробити правильний вибір.

Хочемо Вас запевнити, що процес оздоровлення стосунків у нашому колективі не зупиниться на довідці роботи Вашої комісії, яка вражає лояльністю до своєрідного трактування керівництвом інституту законів, норм і традицій вищої школи. Відстоювання вузьких корпоративних інтересів може негативно позначитись на Вас особисто, а прагнення не виносити з дому сміття -- перетворити його на сміттєзвалище.

З найкращими побажаннями, агент 009.
» 
КАЛЕНДАР
 
Свята та пам'ятні дні

НИНІ

Святої Маргарити з Антіохії, патронки породіль та безплідних жінок

ЗАВТРА

День працівників торгівлі
Детальніше>>
» 
"Обличчя міста-2005": в очікуванні нових облич
Ігор Гурняк, керівник аналітичного відділу ЛТПП
 
Як то львів'янину іноді крутить всередині від заздрощів, коли дивиться на оновлення міст Старої Європи, дбайливе ставлення до архітектурних пам'яток, автостради, якими їздити -- одне задоволення, а потім повертати до перевернутих ящиків зі сміттям, багатостраждальної Городоцької, звичних руїн у самому центрі міста. А ще сподіватись на ту критичну масу здорового глузду, молодості думки та вчинку, на яку виявився здатний народ у листопаді-грудні цього року. Може, ми справді створені лише для чогось глобального, а до дрібниць повсякденності якось не доходять руки!?
Детальніше>>
» 
Секрети паприки
Ольга ВЕРБЕНЕЦЬ
 
Темою попередніх розповідей, як ви пам'ятаєте, були овочі незвичайні, з їхніми характерними смаками. Це -- картопля, помідори і баклажани. Тепер ось -- паприка або солодкий чи болгарський перець, а також його пекучий різновид. Всі вони належать до однієї овочевої родини -- пасльонових. І так, як буває у кожній родині, кожен із них -- оригінальний, не подібний до інших, з тільки йому притаманним характером і вдачею.

Пригляньмось і ми до цієї особливої рослини. Може, вдасться розгадати її секрети, а отже, полюбити її, щоб значно краще використати оцю своєрідність та цінність.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Львівщина в жалобі 
  ·  Іноземці їдуть в Україну 
  ·  Катеринчук подав у відставку 
Погляд
  ·  Приймальня Президента в підвішеному стані 
  ·  Президент попросив вибачення 
  ·  Рекордна спека у Львові 
  ·  КОРОТКО 
Поступ у Львові
  ·  "Львівтеплоенерго" незадоволене 
  ·  Затримано злочинну групу 
  ·  Мер Новояворівська повертається 
  ·  Голландці переїжджають у Сколе 
  ·  ХРОНІКА 
  ·  Розриті дороги 
  ·  Буняк тисне на підлеглих 
  ·  Львів'яни проти будівельників: хто кого? 
  ·  Стан важкий, але стабільний 
Поступ з краю
  ·  forbes порадував Юлю 
  ·  Скандал за скандалом 
  ·  Терьохіна забрали від журналістів 
  ·  Ющенко з'ясовуватиме стосунки зі ЗМІ 
  ·  Уряд підкине грошенят 
  ·  Помічники Януковича зникають 
Поступ у світі
  ·  ІРА капітулювала 
  ·  У космічному полоні 
  ·  Пекінеси повернулися до України 
  ·  Дощі сіють смерть 
  ·  Дощі сіють смерть 
  ·  Мубарак вп'яте йде у президенти 
  ·  Путіну підправили рейтинг 
Спорт-Поступ
  ·  Мирон МАРКЕВИЧ: Дячука-Ставицького не запрошував 
  ·  З надією на повернення 
Історія у Поступі
  ·  Галасливий Львів 
Літературний Поступ
  ·  Колискова для оси 
Стиль
  ·  Місто танцю жіночих стоп 
Репортаж у Поступі
Поступ реляксу
  ·  Будьте модні -- купіть собі ровер 
  ·  ТЕАТРИ 
  ·  ВИСТАВКИ 
  ·  КІНОТЕАТРИ 
  ·  Кафеніо на трьох стільцях 
  ·  Молекулярна війна у каві 
Поступ на канапі
  ·  Печать Іоанна 
Мандрівка Пост
  ·  Фабрика Івана Левинського 
Бренд
  ·  Король Gillette 
Пост-Faktum
  ·  ЧИТАЦЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ 
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  "Обличчя міста-2005": в очікуванні нових облич 
  ·  Секрети паприки