Пацієнти, які мають деякі захворювання серця або щитовидної залози і пройшли обстеження рентгеном, тимчасово стають джерелом радіоактивного випромінювання. Про це пише науковий журнал The Lancet. На думку автора статті, "радіоактивні" люди можуть призвести до спрацьовування детекторів радіації, встановлених, скажімо, в аеропортах.
Використання радіоактивних ізотопів у медицині є дуже поширеним. Щорічно у світі за допомогою рентгена обстежують до 18 мільйонів пацієнтів. До того ж, ізотопи застосовують у лікуванні раку щитовидної залози.
Водночас щораз більше держав запроваджує жорсткі заходи безпеки, зокрема й датчики радіації в громадських місцях -- вони мають виявляти терористів з так званими брудними бомбами. Щоправда, ці датчики реагують також і на людей, котрих пролікували, використовуючи радіоактивні ізотопи.
Зрозуміло, що ситуація, в якій може опинитися пацієнт, найвірогідніше, не завдасть шкоди, хіба що трохи клопоту. Та щоб уникнути всіх можливих ускладнень, автори наукової статті про "радіоактивних" людей рекомендують видавати пацієнтам картки про відповідне лікування. Ці інформаційні картки повинні містити відомості про те, коли і які саме процедури пройшов пацієнт, про період напіврозпаду ізотопів та контакти організації, що видавала картку.
»
Серце любить чемних
Розмовляла Оксана НИЧИПОРУК
Літні сюрпризи бувають не тільки приємними. Особливо, якщо це жахливі погодні прогнози, які справджуються. І якщо для молоді, сповненої енергії та сподівань, найбільшим лихом стають мокрі від дощу голови та переляк від грози, то є люди які, відчувають кожну зміну примхливої львівської погоди.
Про правильний спосіб життя на літо для "сердечників" розповідає лікар-кардіолог Львівського обласного кардіологічного диспансеру Галина Брасюк.
Вікторові Ющенку пропонують боротися з епідемією ВІЛ/СНІДу за допомогою вже готового "Курсу дій нового Президента України" в цьому напрямку.
План дій та звіт з аналогічною назвою для українського Президента розробила міжнародна організація "Трансатлантичні партнери проти СНІДу". Як повідомив президент фундації Джон Тедстром, у звіті є спеціальні рекомендації новому уряду України з посилення "національної відповіді" епідемії ВІЛу.
На Львівщині стає щораз більше неповносправних дітей. За даними Головного управління охорони здоров'я ЛОДА, нині в області на обліку є понад 8 тисяч 200 дітей-інвалідів. З кожних ста дітей двоє мають особливі потреби.
Серед найпоширеніших причин дитячої інвалідності лікарі називають хвороби нервової системи (понад 40%), вроджені вади розвитку (майже 40%). На розлади психіки та поведінки припадає більше як 23% захворювань, а 11% дітей мають проблеми з органами дихання.