Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


Hotels24.ua: Отели Грибовки, фото, цены, карта

  ·  · 
 
Пост-Faktum  » 


Танець про танець
Інтерв'ю з головним балетмейстером данс-клубу ''Сіріус'' Данилом Дерегою
Розмовляла Марія ТИТАРЕНКО
 
ТектоникІдея створення першого серйозного танцювального шоу в Україні -- з розряду сенсаційно-нездійсненних. Та це аж ніяк не лякає ініціатора проекту, художнього керівника та головного балетмейстера данс-клубу "Сіріус" Данила Дерегу, який більш ніж переконаний в успіху. Данило сам написав сценарій до мюзиклу і фактично є його режисером, продюсером та PR-менеджером в одній особі. Максимально відданий хореографії (і просуванню рідного данс-клубу), вихованець Львівської хореографічної школи встиг у 19 років покинути танцювальну сцену та, закінчивши факультет іноземних мов ЛНУ ім. І. Франка, зануритися у вир суспільно-політичного життя, займаючись, зокрема і журналістськими проектами. Однак, як сказав Данило, поклик серця виявився сильнішим...

-- Данило, розкажи, будь ласка, про свій карколомний проект, яким інтригуєш віддавна. (Наша розмова відбулася після ексклюзивного перегляду на репетиції кількох частин мюзиклу -- Авт).

-- Фактично з весни цього року наш данс-клуб розпочав роботу над першим в Україні танцювальним мюзиклом. Може, потуги створити перше данс-шоу й були, але про це нікому не відомо, а ми хочемо наш танцювальний спектакль представити широкому загалові. Себто на основі різної сучасної музики з вкрапленнями класики буде створене цілісне хореографічне шоу. Не занурюючись у подробиці сценарію та сюжету, можу сказати, що це буде танець про танець: яку роль відіграє він у житті головної героїні (Анні), що можна в ньому виразити тощо. Адже танець є не тільки соціальним феноменом, а й внутрішнім: у ньому -- невисловлені страждання, тяжка праця... На сцені глядач бачить лише глянцевий блиск, тоді як робота залишається в репетиційному залі.

-- Тож у мюзиклі Ти хочеш показати зворотний бік медалі?

-- Так, але це лише один із ракурсів. На загал це історія про людину, яка живе танцем, долаючи шлях крізь терни до зірок...

-- Яка робоча назва мюзиклу?

-- "... шоу заради життя" (першого слова я не скажу). (Хоча присутній при розмові хореограф-постановник мюзиклу Василь Шеремета вагався і пропонував "життя заради шоу". -- Авт.)

-- Коли чекати на прем'єру?

-- Гадаю, в кінці листопада цього року у Львові. Передбачається також тур західною Україною, яка, на жаль, не завжди потрапляє в епіцентр уваги хороших проектів. Фінальний концерт має бути в Києві. Приємно, що більшою увагою починають користуватися власне українські проекти. Ми хочемо показати, що нам теж до снаги зробити танцювальне шоу і що на території СНД це може робити не тільки "Тодес".

-- Чому Ви вибрали листопад?

-- Бо саме тоді, 2000 року, при Львівському національному університеті ім. І. Франка я створив "Сіріус", тож цьогоріч ми святкуватимемо своє п'ятиріччя. Маю ще одне сподівання, що, може, це стане серйозним поштовхом до створення кафедри хореографії при театральному факультеті університету (вже були попередні розмови з деканом факультету Богданом Козаком, гадаю, на часі -- говорити про це з ректором). А щонайменше, в межах студентського театру, який повинен бути створений на початку навчального року, мала б відкритися студія сучасного танцю, в роботі якої ми готові взяти активну участь.

-- Хто підбирає музику до шоу?

-- Підбором музики займаємося ми самі. Власне, свідомо ламаємо канони шоу, для якого спеціально пишуть музику. Музика в нашому спектаклі є різностильова, така, з якою ми живемо, яку чуємо щодня на радіо. Переважно 60-80% людей із музикою асоціюють попсу, але ж і нею можна передати почуття. (Василь Шеремета переконаний, що і гіп-гопом можна багато чого висловити -- Авт.) Я змалку любив імпровізацію в хореографії і переконаний, що, імпровізуючи, можна зробити танець під будь-яку музику. Хореографія -- це пластичне прочитання музики...

-- А як щодо танцю без музики?

-- Це вже найвищий пілотаж -- коли танцюрист може змусити глядача відчути музику всередині, створити резонанс в його душі. Наше шоу матиме космополітичний характер, воно не прив'язане географічно ні до Львова, ні до Києва...

-- А до України?

-- Воно буде зроблене в Україні! Щоправда, українські алюзії в сюжеті є: героїня виїжджає з батьківщини, досягає успіху за її межами, але щасливою стає лише тоді, коли повертається назад... Оце я вже вам видав один секрет... (До речі, репетиція показала, що автори таки справді впроваджують багато незвичного на сцені. -- Авт.)

-- Данило, хто фінансує Ваш проект?

-- Ми працюємо над цим... Звісно, говорити про серйозні мистецькі проекти без підтримки спонсорів чи меценатів не доводиться. Нас спонсоруватимуть ті структури, які мають або претендують на загальноукраїнський статус свого бренду чи торгової марки (наразі розголошувати їх не буду), які позиціонують себе на аудиторію успішну, динамічну та молодіжну. Ми також сподіваємося на сприяння державних структур, зокрема, на підтримку нашої співвітчизниці в Міністерстві культури і туризму...

-- Як часто трапляються казуси на сцені і які?

-- Та їх мільйон! Починаючи від того, що часто звукооператор у найбільш відповідальні моменти вмикає не ту музику чи взагалі її не вимикає (а балет продовжує працювати, ніби нічого не сталося, іноді глядачі самі створюють в таких випадках музичний резонанс). Ще одна вічна тема -- переодягнення. До речі, в нас є один "зачарований" костюм солістки в коронному номері "Фламенко", який ми рідко показуємо, але який користується чи не найбільшою популярністю. Щоразу з ним щось трапляється: то блискавка на ньому перед іншим номером не розщіпалася (довелося її акуратно розрізати), то, навпаки, перед виходом на сцену вона розійшлась і солістка виступала напівголою (глядачі подумали, що так задумано), то купить семена цветов, які планувалося використати у номері, не вдавалося в жодній з торгових крапок.

-- Наскільки мені відомо, "Сіріус" невдовзі їде в Крим, але не відпочивати...

-- Так. Суть будь-якого серйозного тренувального процесу -- відокремитися від усіх можливих зовнішніх подразників і повністю віддатися праці (скажімо, футболісти виїжджають на тренувальні збори й зачиняються на базі, а співаки -- в музичній студії). Ми виїжджаємо, аби зосередитися на творчому процесі.

-- Данило, в Тебе такі грандіозні плани, не хвилюєшся, що раптом не вийде?

-- Всі хвилюються, а я ні. Я впевнений в успіху. Адже якщо лідер відчуває невпевненість, то який він тоді лідер і куди веде за собою команду?!

Обговорити в форумі» 
Віват, баклажани
Ольга ВЕРБЕНЕЦЬ
 
Так якось складається, що наші кулінарні розмови ведуться навколо незвичайних, хоч і улюблених, овочів -- помідорів, картоплі. Й от сьогодні -- баклажани. Їх усіх об'єднують і родинні зв'язки (належать вони до родини пасльонових), і те, що всі ці овочі -- джерело молодості й довголіття.
Детальніше>>
» 
КАЛЕНДАР
 
Іменинники

НИНІ

Антоній, Радивой, Данило, Леонтій, Мелислав

ЗАВТРА

Христина, Ольга, Олена, Добродія, Любомира

Уродинники

НИНІ

Степан Курпіль (1959) -- редактор газети "Високий Замок"
Детальніше>>