Всеукраїнський з'їзд рокоманів або фест "Тарас Бульба" відгримів
Марія МИСАК, Дубно -- Львів
vIII Всеукраїнський фестиваль рок-музики "Тарас Бульба" у місті Дубно ще раз довів, що в Україні є талановиті виконавці та якісна музика. На справжнє свято українського року, яке тривало три дні (з 15 до 17 липня) приїхали любителі та поціновувачі рок-музики з усієї України. Найбільше гостей було з нашого рідного Львова, що неабияк вплинуло на результати конкурсу, адже такій шаленій підтримці виконавців щиро позаздрив не один гурт. Із впевненістю можна сказати, що Львів підкорив "Тараса Бульбу" та чудове місто Дубно, яке славиться замком князів Острозьких біля берегів Ікви. У цьогорічному фесті взяли участь 28 гуртів із 19 міст України.
Трішки з історії підготовки цього дійства. Кожен охочий продемонструвати своє виконання року спочатку мав подати заявку для участі у Львів чи Київ. Потім журі, до складу якого входили: Сергій Шишкін, Дмитро Добрий-Вечір, Сергій Шматок і головний ентузіаст Юрій Шаріфов, визначило гурти, які стали конкурсантами фестивалю. Цікаво, що із 120 заявок, поданих у Київ, відібрали 24 команди, а зі 51, поданої у Львів, -- лише чотири. До речі, у нашому місті відбір на Дубно відбувався у формі концертів, і прослуховували учасників на живо.
Щодо організації свята в самому Дубно, то приємно здивував (особливо львів'ян) мер міста Віталій Никитюк, який не лише фінансово і морально підтримав фестиваль, а й зробив все можливе для забезпечення інформаційної підтримки. І хоч на листи-прохання про підтримку "Тараса Бульби" від Томенка та Міністерства культури прийшла негативна відповідь, все ж фестиваль відбувся на високому рівні. Звичайно, для жителів міста це свято стало невеликим шоком, який тривав три дні, адже по-перше, не кожен розуміє та сприймає рок-музику, а по-друге - з'їхалась велика кількість молоді з усієї України, особливо з неформальною зовнішністю...
Оскільки феєрія концертів починалася після шостої вечора, то вдень всі гуляли містом або відпочивали на березі річки.
В останній день свята відбулася прес-конференція за підсумками фестивалю, в якій взяли участь уже згадуваний міський голова Дубна, організатори, члени журі та журналісти. Результати конкурсу оголосив виконавчий директор "Тараса Бульби" Микола Арсенюк. А вони були такими: дипломантами стали групи Etwas Unders і Pins, третю премію розділили такі музичні команди: "Тенета", "Бастард", Dabitt. Щодо останньої, то члени журі були вражені, що в репертуарі цієї групи лише українські пісні. Другу премію отримали львів'яни з "Полинового поля" Володарем першої премії стала теж наша група -- "Анна". Як обіцяли організатори, після фестивалю вийде у світ диск із записом пісень володарів премій. Гран-прі цього року одержала тендітна львів'янка Віка з "Ніагари", яка на сцені перетворюється на несамовито шалену рок-королеву, особливо під час виконання композиції "Я -- самота". Отже, "Ніагара" отримала можливість записати альбом на студії "Гута-рекордс", видання якого здійснюватиме компанія "Укрмюзік".
Зібравши все разом, маємо ось що -- Львів показав себе на всі 100%. А ще втілилася в життя головна ідея фестивалю -- показати якісну українську рок-музику. Як зазначив голова журі Юрій Шаріфов, він планує започаткувати українсько-польський фестиваль рок-музики, бо щоразу, відвідуючи сусідню державу, переконується, що наші музиканти можуть спокійно виходити на європейський рівень.
Щодо мінусів свята, то на конкурсі було дуже мало течій рок-музики (переважно класичний та важкий рок), а джаз, блюз, фольк не були представлені. Організатори переконані, що в Україні є ще багато хороших гуртів, але більшість із них або не знала про цей конкурс, або не встигла подати заявки.
»
В Одесі знову зніматимуть кіно
Барбара МЕРЖИНСЬКА
Одеська кіностудія уже невдовзі стане закритим акціонерним товариством. Юридичне рішення з цього приводу мають винести буквально невдовзі.
Нагадаємо, що у квітні цього року віце-прем'єр-міністр із гуманітарних питань Микола Томенко повідомив, що новий уряд має намір об'єднати всі державні кіностудії України в одну, яку назвуть "Довженкофільм". Трохи згодом той же Томенко сказав, що процес об'єднання уже триває і вже невдовзі "Довженкофільм" з'явиться в реальному світі. Однак, схоже, що без однієї з найважливіших складових -- Одеської кіностудії.
15 липня у Києві розпочали зйомки нового українсько-шведського документального фільму під робочою назвою "Голос Людмили -- п'ять років потому", співпродюсером якого з українського боку є (вперше у своїй історії) видання "KINO-КОЛО". Склад знімальної групи залишився тим самим, яким був 2000-го, коли фільмували першу стрічку, -- автор і режисер Ґуннар Берґдал, оператор Андерш Боман, лінійний продюсер Алік Шпилюк. Нагадаємо, що "Голос Людмили" був присвячений долям сімей пожежників, які першими вийшли гасити полум'я після вибуху на реакторі Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року. Стрічку нагороджено "Золотим жуком" Шведської кіноакадемії як найкращий повнометражний документальний фільм, вона досі подорожує кінофестивалями світу. Продовження фільму буде короткометражним. Автори прагнуть дослідити, як змінилося життя їхніх героїв за п'ять років, і сподіваються зробити стрічку до 20-ї річниці чорнобильської трагедії.