На першості України з шахів серед дітей до 8 років, яка завершилась у Миколаєві, городківчанин Володимир Ветошко набрав 8,5 очок з 9-ти можливих і став чемпіоном. Хлопчик з провінції обіграв старших за віком суперників із Дніпропетровська, Донецька, Одеси, Миколаєва та інших великих міст, де виховування чемпіонів поставлено "на конвеєр".
Селекціонери з престижних шахових клубів, наприклад із краматорського клубу ім. Момота, де виросли Сергій Карякін, Катерина Лагно та інші, зацікавилися хлопцем уже тоді, коли подивилися заявку на участь: біля прізвища семирічного Володі в графі "кваліфікація" стояв І розряд. Це своєрідний рекорд: жоден із українських шахових вундеркіндів у такому віці не міг похвалитися таким досягненням. А після більш ніж упевненої перемоги від пропозицій не було відбою. Першокласникові запропонували двокімнатну квартиру в Краматорську, працевлаштування обох батьків на високооплачувану роботу і всі умови, щоб повною мірою розкрити непересічні здібності юного генія.
Але хлопець відмовився: Городок, на думку мешканців містечка, -- це шахова імперія. А те, що про це мало хто знає, лише питання часу. В Миколи Матвієнка, директора городоцького шахового клубу "Е2-Е4", який і представляє Ветошко, великі амбіції. Зокрема, він хоче в себе на турнірі зібрати найсильніших шахістів світу. А ще Микола Матвієнко переконаний, що городківчани в майбутньому не поступатимуться найкращим.
Як цього досягти? До того ж, щоб не один став чемпіоном, -- одного ще якось можна вивести в люди. А щоб у Городку щороку відкривалися нові імена, на які у світі шахів не можливо було б не звернути уваги. Як це роблять в інших містах? Запрошують до клубів здібних школярів? А ми навчатимемо дітей шахам у дитячому садку! Й одинадцять років тому в дитсадок "Барвінок" Микола Матвієнко приніс шахівниці. Відтоді щодня з 16.00 до 18.00 найбільш здібні до шахів діти проводять у віртуальних баталіях. Одними з перших чемпіонами серед випускників садочка стали міжнародний майстер Віта Чулівська (дворазова чемпіонка України) та майстер ФІДЕ Андрій Грех.
До того, як вихованці дитсадка "захворіли" шахами, тренери навчали дітей плаванню. Але вода в басейні була лише в опалювальний сезон, в інші дні вихователі змушені були розважати дітей чимось іншим. Тепер же найулюбленішою грою для багатьох із них стали шахи.
Володя Ветошко в дитсадку був одним з найкращих шахістів. Але перші секрети давньої індійської гри відкрив йому батько. Ні, Богдан Ветошко ніколи не сперечався за шахівницею за титули чи звання. Просто колись його навчили шаховій премудрості, а з часом головний інженер малого приватного підприємства "Зв'язок-сервіс" вирішив навчити цій грі свого сина.
Пішовши до школи, Володя разом із друзями з дитсадка про своє захоплення не забув. Щоб обдаровані діти могли продовжувати заняття вже на більш професійному рівні, у школі № 3, де й навчаються тепер майбутні зірки, запровадили уроки шахів. Уже давно гра для дітей перестала бути лише розвагою. Юні шахісти ставляться до неї, як до справжньої дорослої роботи. Щодня близько чотирьох годин у розкладі Володя відведено шахам. Сьогодні він тренується під керівництвом другокурсника Львівського інституту фізичної культури Володимира Мелешка, який по завершенні навчання допоможе городківчанам втілити їхню велику мрію.
»
Президентство розігрується на бігових доріжках
Олена САДОВНИК
Політики почали себе позиціонувати зі спортом ще в ті часи, коли телебачення вперше на весь світ показало спортивні змагання: фініш найшвидших людей планети, надзусилля в боротьбі на важкоатлетичному помості найсильніших велетнів, влучні постріли снайперів та каскади стрибків гутаперчевих гімнасток. І, звичайно ж, вираз щастя на обличчях переможців, рідше сльози тих, хто претендував на перемогу, але врешті змушений був скласти зброю.
ХVІ етап Le Tour de France-2005 виграв іспанець Оскар Перейра Сіо
Іван ДУПНАК
На 92-й супервелобагатоденці Le Tour de France генеральну класифікацію за п'ять етапів до завершення туру продовжує очолювати американець Ленс Армстронг із команди Discovery Channel.
"Сильні духом" -- так називався міжнародний легкоатлетичний марафон, який проходив стежками Рівненщини.
Честь Львівщини захищало 12 спортсменів-ветеранів, представників Львівської обласної асоціації ветеранів спорту, які долали дистанції від 5 км до марафону. І львів'яни були серед найкращих: серед їх здобутків - сім золотих нагород та п'ять призових місць.
Традиційний міжнародний турнір з фехтування у візках, який проводиться у Варшаві, зазвичай збирає найкращих майстрів клинка з особливими потребами з усього світу. Цього року розігрувати нагороди престижних змагань приїхали представники 16-ти країн.
Разом з фехтувальниками Києва, Одеси, Луцька, Донецька та Миколаєва, Україну представляли львів'яни: досвідчений Степан Ханик (6-те місце в змаганнях рапіристів і 5-те -- серед шпажистів) та перспективний і наполегливий Антон Дацко (10-те місце серед шпажистів та 14-те -- серед рапіристів).
Федерація шахів України оголосила склад чоловічої збірної, яка виступить на командному чемпіонаті Європи, що стартує 29 липня у шведському Гетеборзі.
Синьо-жовті кольори захищатимуть гросмейстери Василь Іванчук, Олександр Моісеєнко, Сергій Карякін, Павло Ельянов та дебютант головної команди країни Юрій Кузубов. Нагадуємо, що українська збірна наразі володіє титулами переможця шахової Олімпіади та чемпіона світу.
В Італії відбувся другий етап молодіжного Кубка Європи зі стрільби з лука
Оксана ПАВЛЮК
Шість нагород (по дві кожного ґатунку) вибороли українські молоді робінгуди на другому етапі Кубка Європи, який завершився в альпійському містечку Клес в Італії.
Як і два місяці тому в чеському Німбурку, де пройшов перший етап, найбільшу кількість нагород в італійських Альпах здобули юні українські лучники. Приємно, що серед 16-ти членів збірної України було дев'ятеро львів'ян. Виїзд галичан до Італії став можливим завдяки керівництву Львівського обласного управління у справах фізичної культури і спорту (начальник -- Юрій Майборода), ШВСМ (директор -- Павло Редько) та ЛУФК (директор -- Степан Родак).