В Італії відбувся другий етап молодіжного Кубка Європи зі стрільби з лука
Оксана ПАВЛЮК
Шість нагород (по дві кожного ґатунку) вибороли українські молоді робінгуди на другому етапі Кубка Європи, який завершився в альпійському містечку Клес в Італії.
Як і два місяці тому в чеському Німбурку, де пройшов перший етап, найбільшу кількість нагород в італійських Альпах здобули юні українські лучники. Приємно, що серед 16-ти членів збірної України було дев'ятеро львів'ян. Виїзд галичан до Італії став можливим завдяки керівництву Львівського обласного управління у справах фізичної культури і спорту (начальник -- Юрій Майборода), ШВСМ (директор -- Павло Редько) та ЛУФК (директор -- Степан Родак).
Найбільшого успіху досягнув львів'янин Дмитро Марченко (тренери -- Марія Гавелко і Світлана Колядінцева), який виграв особисту першість серед кадетів (U-16). У Німбурку Дмитро був третім, поступившись у півфіналі своєму землякові Денису Дуднікові, який і став володарем головного призу. Турнірна доля звела Марченка й Дудніка в очній дуелі й цього разу. В чвертьфіналі Дмитро перестріляв Дениса -- 115:107. У підсумку Дуднік фінішував п'ятим, а Марченко не залишив шансів своїм суперникам і в подальших виступах. У фіналі він з рахунком 110:104 переміг Джейн-Чарлза Валладонта з Франції. "Бронзу" розіграли голландець Бас Ван ден Берг та німець Рік Лангкабел. Точнішим виявився представник Країни тюльпанів -- 106:104.
Були близькими до перемоги й українські кадетки. Відразу троє наших дівчат пробилися до квартету найсильніших. Однак їм так і не вдалося зупинити переможну ходу німкені Єлєни Ріхтер. У півфіналі Ріхтер виявилася влучнішою за Катерину Галецьку з Чернівців -- 110:104, а львів'янка Ірина Василик, яка вперше у своїй кар'єрі змагалася за межами України, обіграла харків'янку Марину Веселовську -- 103:102. Остання реабілітувалася в дуелі за третє місце з Галецькою -- 108:105. А в стрільбі за "золото" Ріхтер переконливо перемогла Василик -- 110:93. Тренер Ірини Марія Гавелко вважає, що її учениця, гарантувавши собі місце на подіумі, заспокоїлася, а це й стало головною причиною поразки у фіналі.
А от в командному турнірі українські кадети, які вважалися головними фаворитами, виступили невдало. Дівчата в 1/4 фіналу несподівано програли Іспанії (222:228) і посіли лише восьме місце. Хлопці, обігравши в зустрічі за "бронзу" Туреччину -- 230:228, зуміли зачепитися за подіум, але ж сподівалися на більше. А "золото" вибороли французи, які виявилися сильнішими за поляків -- 234:231. У турнірі дівчат перемогла команда Туреччини, яка переконливо перестріляла Францію -- 239:219.
Натомість вдало в командних змаганнях виступили наші юніори (U-18). Львів'яни Юрій Гавелко, Володимир Джула й Мартин Сеник разом з Андрієм Яцюком із Чернівців у фіналі з рахунком 238:235 обіграли Туреччину. Третіми фінішували італійці. Пробилися до фіналу й наші дівчата. Однак у вирішальній дуелі киянка Мілана Калініченко, Марія Супрун із Сум, львів'янка Галина Добрєва та Юлія Рєзнікова з Нової Каховки поступилися збірній Італії -- 227:236. "Бронзу" вибороли німкені.
А от в особистих турнірах українці залишилися без нагород. У дівчат трійку призерів склали Бегюль Льоківоглу (Туреччина), Єлєна Тонетта (Італія) й Ерзена Бадманєва (Росія), а в хлопців -- Педро Каллевайєрт (Бельгія) та французи Томас Ауберт і Ян Палєрмо.
»
Президентство розігрується на бігових доріжках
Олена САДОВНИК
Політики почали себе позиціонувати зі спортом ще в ті часи, коли телебачення вперше на весь світ показало спортивні змагання: фініш найшвидших людей планети, надзусилля в боротьбі на важкоатлетичному помості найсильніших велетнів, влучні постріли снайперів та каскади стрибків гутаперчевих гімнасток. І, звичайно ж, вираз щастя на обличчях переможців, рідше сльози тих, хто претендував на перемогу, але врешті змушений був скласти зброю.
ХVІ етап Le Tour de France-2005 виграв іспанець Оскар Перейра Сіо
Іван ДУПНАК
На 92-й супервелобагатоденці Le Tour de France генеральну класифікацію за п'ять етапів до завершення туру продовжує очолювати американець Ленс Армстронг із команди Discovery Channel.
"Сильні духом" -- так називався міжнародний легкоатлетичний марафон, який проходив стежками Рівненщини.
Честь Львівщини захищало 12 спортсменів-ветеранів, представників Львівської обласної асоціації ветеранів спорту, які долали дистанції від 5 км до марафону. І львів'яни були серед найкращих: серед їх здобутків - сім золотих нагород та п'ять призових місць.
Традиційний міжнародний турнір з фехтування у візках, який проводиться у Варшаві, зазвичай збирає найкращих майстрів клинка з особливими потребами з усього світу. Цього року розігрувати нагороди престижних змагань приїхали представники 16-ти країн.
Разом з фехтувальниками Києва, Одеси, Луцька, Донецька та Миколаєва, Україну представляли львів'яни: досвідчений Степан Ханик (6-те місце в змаганнях рапіристів і 5-те -- серед шпажистів) та перспективний і наполегливий Антон Дацко (10-те місце серед шпажистів та 14-те -- серед рапіристів).
Федерація шахів України оголосила склад чоловічої збірної, яка виступить на командному чемпіонаті Європи, що стартує 29 липня у шведському Гетеборзі.
Синьо-жовті кольори захищатимуть гросмейстери Василь Іванчук, Олександр Моісеєнко, Сергій Карякін, Павло Ельянов та дебютант головної команди країни Юрій Кузубов. Нагадуємо, що українська збірна наразі володіє титулами переможця шахової Олімпіади та чемпіона світу.
На першості України з шахів серед дітей до 8 років, яка завершилась у Миколаєві, городківчанин Володимир Ветошко набрав 8,5 очок з 9-ти можливих і став чемпіоном. Хлопчик з провінції обіграв старших за віком суперників із Дніпропетровська, Донецька, Одеси, Миколаєва та інших великих міст, де виховування чемпіонів поставлено "на конвеєр".