Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Погляд  » 


"Скнилівська справа" триває
Олена ДУБ
 
Скарга потерпілих від Скнилівської аварії до перших осіб України залишається без відповіді.

Голова організації "Скнилівська трагедія" Стефан Козак розповів "Поступу", що ані Президент, ані прем'єр-міністр, ані голова Ради нацбезпеки та оборони не зреагували на звернення та прохання понад 300 потерпілих. Тепер організація готує скарги вже до Верховного Суду України.

"У мене просто нема слів! 24 червня Президент приїжджав на Скнилів, але цікавив його тільки аеропорт, у бік каплички він навіть не глянув", -- обурюється Стефан Козак.

Головне, на що скаржаться потерпілі, -- виділення в окреме провадження справи чотирьох, причетних до аварії генералів -- Стрельнікова, Волошенка, Алєксєєва та Онищенка. Не вистачало, на думку потерпілих, в суді ще "двох паяців з міськради" -- львівського мера Буняка та екс-керівника справами міськвиконкому (а тепер віце-президента Першого національного каналу) Кузана. Також "Скнилівська трагедія" каже про приниження і порушення прав під час перших засідань суду.

"Засуджені ж перебувають усі в одній камері, їм приносять фрукти, вітаміни, вони мають телевізор, відео, тобто для них роблять усе, аби у своїх касаційних скаргах вони не вказували на своє керівництво", -- таку інформацію Стефан Козак, як він стверджує, отримав з достовірних джерел. Якщо й на наступну скаргу чільники держави ніяк не зреагують, то потерпілі обіцяють звертатися до міжнародних інстанцій по справедливість і захист своїх прав.

Утім не здаються й засуджені. Як повідомив "Поступу" захисник Юрія Яцюка Віталій Домашовець, касаційна скарга щодо скасування вироку вже є у Верховному Суді. Подали свої касаційні скарги пілот Володимир Топонар та генерал Анатолій Третьяков.

27 липня виповниться три роки з дня страшної трагедії на Скнилові. Найімовірніше, цьогоріч ушанування пам'яті загиблих відбудеться без чиновників -- надто вже багато претензій мають до них люди.

Обговорити в форумі» 
Замість хліба -- збитки
Влодко ХІЦЯК
 
Службовці Державної акціонерної компанії "Хліб України" завдали державі збитків на суму 200 млн гривень. Про це з посиланням на прес-службу Генпрокуратури повідомляє "Главред".

ГПУ здійснила перевірку та встановила, що деякі співробітники АК "Хліб України", незважаючи на надмір продовольчого зерна на внутрішньому ринку України, придбали у посередників понад 200 тис. тонн зерна імпортної пшениці 3-го і 4-го класу. Далі більше, щоби розрахуватися з постачальниками, "бізнесмени" взяли кредит на суму 35 мільйонів доларів в одному з німецьких банків.
Детальніше>>
» 
Помаранчевий тиньк починає облітати
 
Надії на початок нової епохи в Україні не справдилися. Помаранчевий тиньк починає облітати раніше, ніж очікувалося. Помаранчева революція, яку привітав увесь світ, повинна була породити в Україні абсолютну демократію й ефективну ринкову економіку.
Детальніше>>
» 
Де мешкає вчитель
Влодко ХІЦЯК
 
Уже цього року українські педагоги зможуть святкувати новосілля у близько 2 тис. квартир. Саме таку кількість житла, за повідомленням УНІАН, пообіцяв учителям міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

На сьогодні нестача житла є однією з найбільших проблем українських освітян. Квартир для вчителів бракує, попри запевнення влади про її увагу до освіти. Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко повідомив, що за останні п'ять років у середньому щорічно в Україні вчителям виділяли по 100-300 квартир. За словами міністра, цього замало: "Ми цього року вручимо нашим педагогам від 1,5 до 2 тисяч ордерів на квартири", -- відзначив він.
Детальніше>>
» 
КОРОТКО
 
Сьогодні Президент України Віктор Ющенко з робочим візитом відвідає Донецьк. Після покладання вінків до каплиці Святої Варвари і годинного візиту на "Норд" Ющенко поїде в Палац молоді "Юність", де зустрінеться із представниками органів місцевого самоврядування, міськвиконкому, трудових колективів. Нагадаємо, що саме в ПМ "Юність" Віктора Ющенка не пустили в жовтні 2003 року, коли він планував провести там з'їзд "Нашої України", передає "Обком".
Детальніше>>
» 
У Європи заберуть бюст
Андрій ЛІД
 
Низка країн на чолі з Єгиптом хоче повернути з музеїв Європи культурні цінності, які колись їм належали.

Глава Вищої ради у справах старожитностей Єгипту Захі Хавас уже звернувся з цього приводу до генерального директора ЮНЕСКО Коїтіро Мацууро. Єгипетський чиновник пропонує провести міжнародну конференцію, на якій обговорити питання повернення історичної спадщини. Він також сподівається, що ЮНЕСКО візьме на себе роль офіційного представника країн-учасниць на переговорах з нинішніми власниками втрачених раритетів, повідомляє Newsru.com.
Детальніше>>