Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Медицина в Поступі  » 


Смачні та смертельні
Олена ДУБ
 
Тривожні повідомлення про отруєння грибами надходять останніми тижнями з неймовірною частотою. "Епідемія" грибних отруєнь в Україні засмучує своїми темпами. Наприклад, 2004 року через отруєння грибами померло вдвічі більше українців, ніж у 2003-го.

І це незважаючи на те, що і лікарі, і рятувальники щороку з початком кожного грибного сезону попереджують населення -- не всі гриби їстівні! Та все одно через власну необережність чи неуважність люди потрапляють до реанімацій, адже отруєння грибами є дуже тяжкими.

За повідомленнями Міністерства з надзвичайних ситуацій, починаючи з 2 липня цього року, в державі від грибного отруєння померло три особи, ще 14 постраждали. Сім осіб госпіталізовано в Запоріжжі, одну з них врятувати не вдалося. На Кіровоградщині грибами отруїлося шестеро людей, з яких троє -- діти. Покращують зіпсуте грибами здоров'я четверо дітей і восьмеро дорослих мешканців Сумщини. А з чотирьох постраждалих на Харківщині померли мати і дитина.

Більшість отруєнь зумовлені вживанням насамперед блідої поганки, яку плутають із печерицями чи сироїжками. Однак медики кажуть, що трапляються також отруєння і їстівними грибами. Тобто має значення також і місце збирання грибів, їхній вік. До смертельних же випадків часто призводить запізніле звернення до лікарів.

У Львівській області, як повідомили в лікарні "Швидкої допомоги", на щастя, з отруєннями ще ніхто по допомогу не звертався. Підтвердили це і в Головному управлінні Міністерства з надзвичайних ситуацій України у Львівській області. За словами рятувальників, поки що вони отруєнь не зафіксували. Але саме тепер настає пора, сприятлива для збирання грибів. Тому МНС-ники прогнозують, що вже незабаром розпочнеться тихе полювання.

А тому "Поступ" хоче нагадати читачам рекомендації Міністерства надзвичайних ситуацій та Міністерства охорони здоров'я щодо збирання та вживання грибів.

1. Не збирайте гриби, в яких ви не впевнені, що вони їстівні. Кілька разів перевірте зібрані гриби, особливо ті, які збирали діти.

2. Не збирайте пластинчастих грибів.

3. Купуйте гриби тільки у відведених для продажу місцях (магазинах, спеціалізованих кіосках, теплицях), особливо уникайте стихійних ринків.

4. Не збирайте старі, переспілі або дуже молоді гриби, у яких погано виражені морфологічні особливості.

5. Не пийте спиртного під час уживання грибів у їжу, тому що це сприяє усмоктуванню отрути організмом.

6. Не куштуйте сирі гриби на смак.

7. Не давайте гриби дітям і людям із захворюванням шлунково-кишкового тракту.

8. Суворо дотримуйтеся технології приготування та консервування грибів.

9. Якщо ж у вас з'явилися перші ознаки отруєння -- нудота, блювота, біль у животі, пронос, -- НЕГАЙНО зверніться до лікаря!

І пам'ятайте -- зволікання тут недоречні.

Обговорити в форумі» 
Здорова дієта і два колеса
 
Для тих, хто обідає не вдома, порція пасти (макарони "по-італійському") може бути кращою за салат. "Ба більше, паста може бути корисна навіть з усіма специфічними додатками -- починаючи від моцарели, тунця в олії й закінчуючи кукурудзою", -- пояснює італійський дієтолог Нікола Соррентіно. -- Така страва дорівнює трьом тарілкам пасти, це справжня калорійна бомба".
Детальніше>>
» 
На упаковці "Віагри" з'явиться новий попереджувальний напис
 
Американське управління з контролю за продуктами та медикаментами (FDA) змусило виробників "Віагри", "Левітри" та інших аналогічних засобів написати на упаковках попередження про те, що вживання цих ліків може призвести до "несподіваної втрати зору".

Однак чиновники з FDA визнали, що "на сьогодні неможливо точно визначити, через що саме відбувається втрата зору: через вживання ліків від імпотенції чи інші фактори", зокрема й високий кров'яний тиск та діабет.
Детальніше>>
» 
Як має пахнути чоловік
 
Про привабливість чоловіків можуть робити висновок ... жіночі носи. Минули ті часи, коли "справжній мужчина" мав пахнути ще й роботою. Запах важкої фізичної праці більше не приваблює. Доглянута зовнішність останнім часом стала правилом, яке не обговорюється. Неголених, недоглянутих типів, що рідко навідуються у ванну, жінки швидко відкидають як не придатних для ролі потенційних партнерів.
Детальніше>>