Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
ПопАрт-Поступ  »  ПРЯМА МОВА


Катя ЧІЛІ: Навчилася бачити
Розмовляла Катерина КИРИЛОВА, Київ -- Львів
 
Оновлена Катя Чілі -- це абстрактне жіноче начало. Це -- ідеальна жінка, яку підсвідомо шукає кожен чоловік. Це -- звабливий голос Сирени, який занапащає сильну стать. Глядачам поки що не відкривають справжнього обличчя співачки, хіба електронний образ, портрет, списаний рукою талановитого комп'ютерного майстра з оригіналу. Попри те, впізнати мініатюрну співачку за столиком однієї з київських кав'ярень, було просто. До вашої уваги... найчуттєвіша розмова (язик не повертається назвати це інтерв'ю) з мого особистого журналістського досвіду.

-- Не буду оригінальною, але... Куди так надовго зникла Катя Чілі?

-- Та нікуди. Просто потрібен був час для осмислення зробленого та написання нової музики. Вважаю, що це мистецтво й сподіваюсь його гідно оцінять. Маю великі претензії до себе та інших, тож мушу в якийсь спосіб їх виправдовувати.

2001 року я закінчила роботу над альбомом й гастролювала з ним Великобританією. Мене потребували там. Туманний Альбіон перебуває на третьому місці в світі після Америки та Японії, де створюють якісний музичний продукт. Саме тому в мене виникло бажання презентувати свою музику там, щоб знову відчути потрібність та якість своєї музики. Коли ж повернулася в Україну, вирішила не видавати альбом, бо в мені почала народжуватися нова музика. Працювала над новим матеріалом -- інструментальною музикою в стилі електро-клеш. Альбом матиме назву "Я молода я". Вже вийшов перший сингл "Півні". Три роки працювала над ним. Водночас продовжувала активно жити. Я люблю пристрасті, люблю жити цікаво й радіти життю. Одно слово, самотньою я не була. Хіба що не давала інтерв'ю мас-медіа, не провадила публічного життя й не виступала.

-- Зміна способу життя мала вплинути й на творчість.

-- Зміни відбуваються в будь-якому разі. Коли ти щось робиш та коли не робиш нічого. Я стала досвідченішою, свідомо більш відкритою, змінилися внутрішні пріорітети. Можливо, в глибині себе я дала відповіді на багато запитань, які кружляли в моїй голові 1999, 2000, 2001 роках. Сьогодні я хочу жити на повну силу.

-- Своїми відповідями наштовхуєш на думку, що за ті роки пережила якийсь шок.

-- У мене багатий досвід, не приховуватиму цього. Зрозуміло, були певні випробування на моєму шляху.

-- Сашко Положинський якось обмовився, що бажання заспівати з Тобою дуетом в нього визріло ще на якійсь-там "Червоній Руті". Ти також хотіла цього?

-- Пропозиція була Сашкова, адже я в дуеті принципово не співаю. Тому пісня "Понад хмарами" насправді виняток. Я поважаю Сашка, довіряю йому. В моєму житті був випадок, коли під час репетиції впала зі сцени, яка була заввшки два з половиною метри. Я місяць лежала нерухомо, мала струс мозку й травми хребта. Й серед кількох сотень людей, які були в аспекті мого сприйняття залишились одиниці. Серед них і Сашко. Саме тоді він проявив себе в моєму житті, тож я остаточно вирішила, що він мій друг.

-- Подейкують, що між вами дещо більше, ніж дружба, правда?

-- (загадково сміється -- Авт.) Ми -- друзі, хіба цього мало? Друг -- це вже дуже й дуже багато. Не має нічого такого, він мій друг, але... Так само як: я довіряю йому, але... Сумнів -- уже недовіра. Хіба можливо: я тебе люблю, але... Це не любов. Немає півмір у друзів. Певно, саме тому не люблю говорити на такі теми, щоб не девальвувати свої внутрішні цінності. Це моє -- й крапка. В часи, коли я несподівано для себе самої стала дуже популярною, з'явилася алергія на зовнішній пафос, на показуху. Я викреслюю це зі свого серця. Дуже люблю щирість. Тому, коли я вирішила присвятити своє життя музиці, збагнула, що гратиму за своїми правилами. Можливо, це виклик, але такими є мої особисті психологічні установки. Нехай моєю роботою буде -- гідно жити та гідно генерувати музику. Я відчуваю в собі величезний потенціал. Працюю, щоб подолати прірву між бажаним і реальним, наповнити той резервуар, який лежить між цими площинами. Все залежить від мене, і я це знаю. Мої можливості величезні, і так було завжди. Нехай це не звучить фамільярно, але Той нагорі все бачить і розуміє: якщо є можливість зробити подарунок цьому світу, я повинна його зробити.

-- А раптом Ти помиляєшся?

-- Ні, серце не бреше. Я змалку мріяла стати співачкою. До того ж та дитяча мрія була майже нереальною, адже можливостей, за великим рахунком, не було. Але згодом я почала бачити, що є способи зреалізувати свою мрію, і вона перетворилася на мету. Не кривитиму душею, в мене був успіх. Тоді ж почалися й випробування, зокрема людським фактором. Я не була готовою до того. Повторюся, ненавиджу півміри. Для мене це стало ідеальною можливістю навчитися бачити, а не заплющувати очі на певні речі.

-- Граючи за своїми правилами, є ризик не досягнути ніякого результату?

-- Шоу-бізнес роблять такі самі люди. Є таке поняття, як критична маса. Кожного разу зустрічаючись із якоюсь людиною, ти так чи інакше впливаєш на неї. Своїми словами чи значно красномовніше -- вчинками. Отож, однодумців стає щоразу більшає. Для мене дуже важливими є емоції. Те, як я виглядаю, -- лишень одна з форм образу, який відчуваю всередині. Образ насправді допомагає донести переживання, які народилася в мені. Нехай це звучить голослівно, проте відверто. Від себе не втечеш. А я й не хочу.

-- Це дивно, але образ Каті Чілі є дещо агресивним, дуже емоційним. А тепер я бачу перед собою дуже милу, спокійну, врівноважену дівчину. Якою Ти все-таки є насправді?

-- Мені дуже важко відповісти на це запитання, тому що не поділяю себе на сценічний образ і повсякденний. На сцені я - це мистецтво, і, можливо, показую найцінніше, що є в мені. На сцені я відчуваю стовідсоткову свободу та єднання з Богом. Інколи навіть таке відчуття, що через себе являю Його. Якщо ж після концерту відчуваю, що не до кінця розкрилася, то шукаю інструменти, завдяки яким наступного разу все буде в неперевершеному ступені. Кожного разу після виступу в мене виникає питання: "А що далі?".

-- Кажуть той, хто хоча б раз вийшов на велику сцену, не зможе відмовитися від того вже ніколи.

-- Мабуть, що так. У моєму випадку сцена -- це момент найбільшої самореалізації. В усьому, що я роблю в цьому житті, шукаю інструменти, які допоможуть реалізуватися на сцені. Сцена -- дуже специфічний простір, де, якщо тобі вдається досягнути якоїсь внутрішньої межі, декларуєш для себе певний стандарт, нижче якого не дозволяєш собі опускатися. І цей стандарт кожного разу підвищується, тож хочеться відкривати все ширший спектр можливостей на сцені. Дуже важливо прагнути ставати кращим.

-- А припускаєш можливість, що колись скажеш собі: "Я досягнула абсолюту"?

-- Не хочу, щоб настав такий момент, хоча припускаю. Але якщо таке колись станеться, то це буде не інакше, як омана, внутрішня втеча від себе. Тому що не може бути межі у творчої людини. Вона є невичерпним джерелом. І якщо я скажу, що це -- межа, значить, моє джерело з якихось причин замулилося. Я хочу жити на сцені. Кілька місяців тому відбувся мій дебют. Дуже хвилювалася, але одночасно відчувала, наче в мене виросли крила. Я так довго чекала на цей момент, наче на побачення з найкоханішою, найріднішою людиною.

-- Ти здаєшся... дуже відвертою. Воно так є?

-- А як ти відчуваєш? Як відчуваєш, так воно і є.

-- Близько трьох років Катя Чілі існувала поза шоу-бізнесом. Які особисті спостереження щодо української естради найбільше вразили?

-- У мене є особисті спостереження, але водночас є два фактори, через які не можу бути достатньо об'єктивною. Перший -- особистісний фактор, адже знайома з усіма музикантами і сприймаю їх музику відповідно. І другий -- я сама є творчою одиницею, отож знаю, яким є процес генерування музики, і знаю ціну за це доводиться платити. Не хочу ставити оцінок. У кожного можна чомусь навчитися. Немає такого артиста, який нічому не навчить, бодай тому, що він узяв на себе сміливість називатися артистом. Якщо хтось мене дратує чи захоплює -- добре! Зле, коли нема жодних емоцій. Інша річ -- обирати людей, з якими хочеться працювати. Але то вже певний закон магніту, коли ти відчуваєш "своїх" людей. У нас тепер епоха відродження, тому вважаю, час розставить усе на свої місця. А "мильні бульбашки" завжди були й будуть.

Якщо сам не дозволиш, ніхто тебе не зламає. Коли чогось бракує у твоєму житті, значить сам так захотів. Якщо нема порозуміння, то недостатньо чітко та переконливо висловлена думка або ж не подолано якусь внутрішню образу. Людині з амбіціями так чи інакше доведеться мати справу з неприємними речами, до того ж щодалі, то більшими пропорціями. Для цього потрібно насамперед навчитися правильно на них реагувати, а згодом не допускати таких моментів. Кожну ситуацію потрібно розцінювати як урок. Це, як у комп'ютерній забавці, де кожне випробування є можливістю отримати частину особистісної сили. І ще дуже важливо, в моменти, коли тобі боляче, абстрагуватися, відійти вбік, вимкнути емоції та подивитися на ситуацію по-іншому. Це дуже важко. Я емоційна настільки, що після інтерв'ю чи концерту можу не спати цілу ніч. Я неадекватна. Це шалена концентрація, після якої дуже важко перемкнути себе на рівень побутового спілкування. Завжди прошу не чіпати мене за кілька годин до концерту та добу після нього. Коли чую в собі руйнівні емоції, відхожу від людей на безпечну відстань. Оточенні не повинно відповідати за твої внутрішні непорозуміння. Напевно, найцінніше, що маю в цьому житті, -- це люди.

-- Мабуть, бували ситуації, коли тебе залишали, коли зраджували. Що тоді робиш?

-- Люди не змінюються. Вони або відкриваються, або закриваються. Я не хочу ніколи закриватися. І нехай мені тисячу разів буде боляче, це мої вили: хочу наступаю, хочу -- ні. Потрібно навчитися бачити й відкрити своє внутрішнє обличчя. Властиво, це є одним із джерел творіння -- внутрішня відкритість. Коли ти відкритий -- нездоланний, бо водночас є сильним та безстрашним. Сила -- це взаємодія. Ніби фокус із дзеркалом: коли ти простягаєш йому гроші, воно робить те саме. Тобто ти не просто віддаєш -- відбувається обмін. Якщо ти цього не розумієш, наступного разу ситуація обернеться в тисячу разів неприємнішою, аж поки не вирішиш конфлікт у своїй голові.

-- Яку ціну Ти голова заплатити за успіх?

-- Я довго думала на тим. І зрозуміла, що ціна та можливість для мене речі рівноцінні. Гідно жити у своєму покликанні. Це дуже складно, але це геніальна можливість бути щасливою. Коли я виходжу на сцену, я -- щаслива.

Обговорити в форумі»  ПРЯМА МОВА
Павло ЧУЧКА: Ми словоблудимо два дні на рік
Розмовляла Інна КОРНЕЛЮК
 
Другий міжнародний фестиваль українського гумору "Карпатський словоблуд" розпочнеться цими вихідними у знаменитій ужгородській корчмі "Деца у нотаря". Організатор фесту -- громадський діяч, найвідоміший письменник-сатирик серед корчмарів і найуспішніший корчмар серед поетів, господар згаданої корчми "Деца" Павло Чучка закликає всіх охочих узяти участь у фесті -- якщо не учасниками, то принаймні вдячними глядачами.
Детальніше>>
» 
Запрошуємо на Співоче поле
Підготувала Катерина КИРИЛОВА
 
Із 8 до 10 липня на київському Співочому полі проходитиме фестиваль "Країна мрій", який є втіленням ініціативи лідера ВВ Олега Скрипки. Вже вдруге Скрипка запрошує до спілкування з традиційною культурою України та інших країн світу у її автентичних, фольклорних та модерних проявах. "Країна мрій" -- це відкритий проект, де кожен може пережити момент дотику до джерел натхнення і розширити простір власної екзистенції. Це територія ідеального первинного мистецтва, яке існує у просторі генетичної пам'яті та національного міфу. Фестиваль має на меті максимально вияскравити барви українського фольклору", -- декларують організатори фесту.
Детальніше>>
» 
Знову стіна
Ілля ОГОНОВСЬКИЙ
 
Благодійний концерт у Лондоні за назвою Live 8. На сцені -- Пол Маккартні, U2, Елтон Джон, REM, Стінг, Робі Вільямс та інші, але серед глядачів є ті, хто чекає на щось більше. На сцені знову повинні з'явитися разом четверо музикантів леґендарного, культового, чарівного -- добирайте епітет, який хочете, -- але Pink Floyd. Pink Floyd, які збирали у 1970-х роках стадіони, які неабияк вплинули на розвиток європейської та світової музики та які, нарешті, зібралися разом уперше за 20 років.
Детальніше>>
» 
"Код да Вінчі" не пускають у церкви
Катерина ДРОНЬ
 
У Парижі відомий голівудський режисер Рон Говард почав знімати стрічку за скандальним бестселером Дена Брауна "Код да Вінчі". Головні ролі у ній виконують Том Генкс, Одрі Тоту та Жан Рено.

Том Генкс виконує роль головного героя -- професора Ленґдона, Одрі Тоту трохи відійшла від романтичних образів і взялася за роль його партнерки -- криптолога Софі Неве. Ще один відомий француз -- Жан Рено втілює вже звичне для себе амплуа -- грубуватого та наполегливого поліцейського комісара. Також задіяні актори Єн Маккелен та Альфред Моліна.
Детальніше>>
» 
"Війна світів" без війни світів
Галина ГРЕЧИН
 
Книжка Герберта Велса "Війна світів", як не дивно, не дуже приваблювала кіношників. Хоча, здавалося б, така благодатна тема, як напад на Землю марсіан, у наш час суперспецефектів мала би привернути увагу Голівуда. Тим паче, що й сюжет готовий -- і не який-будь!
Детальніше>>