BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Мегавектори Поступу.    Арт-Поступ.    Пост-Factum.    КУПОЛ-Львів.    КУПОЛ-Україна.    КУПОЛ-Світ.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
17 листопада 2019 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  22:4 16-11-2019 -   Громадський бюджет Львова. Детально про те, які проекти стали переможцями голосування  
  15:4 15-11-2019 -   "Слугиня" з Львівщини Верещук склала повноваження представника Кабміну у Раді і розкритикувала виключення Скороход з фракції  
  13:22 15-11-2019 -   На Львівській залізниці майнили криптовалюту  
  11:28 11-11-2019 -   ЛОДА розірве угоди з 10 підрядниками, які не збудували вчасно сільські амбулаторії  
  11:25 11-11-2019 -   Поліція почала перевірку обставин спроби зриву прес-конференції у львівському прес-клубі  
Україна
  21:49 19-11-2019 -   Тимошенко – Зеленському: Чекаємо на корпоративах. Можна зі своїм піаніно  
  21:46 19-11-2019 -   Суд відпустив Ляшка на поруки у справі про насильство над Герусом  
  21:43 19-11-2019 -   Зеленський: У Тимошенко забрали “солоденьке”  
  10:45 18-11-2019 -   Пристайко про “нормандську” зустріч: Очікування ґрунтуються на мінімально можливому варіанті  
  10:40 18-11-2019 -   Слідчий у справі моряків поїхав до Керчі оформляти повернення українських катерів  
Світ
  21:44 17-11-2019 -   Акція опозиції у Тбілісі: тисячі людей вимагають позачергових парламентських виборів  
  7:58 13-11-2019 -   Виробники коки заступилися за президента-втікача Болівії  
  10:39 11-11-2019 -   Вибори в Іспанії: ультраправі подвоїли місця, формування уряду ускладнюється  
  23:13 09-11-2019 -   Трамп анонсував публікацію стенограми другої розмови з Зеленським  
  12:40 07-11-2019 -   У бійців у Лівії і на Донбасі виявили схожі поранення від російських найманців    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Перша сторінка  »  ПРОГНОЗИ

___________________________________________________________________________

Людство врятує зменшення народжуваності
Світовий банк опублікував Звіт про розвиток планети до 2050 року
Д.О.СВІДНИК
 
Напередодні Всесвітньої наради зі стабільного розвитку, яка проходитиме під егідою ООН у найбільшому місті Південно-Африканської Республіки Йоганнесбурзі з 26 серпня до 4 вересня цього року, Світовий банк опублікував звіт про розвиток планети “Світ 2003”.

У саміті в Йоганнесбургу візьмуть участь 97 президентів і прем’єр-міністрів різних держав світу, а загалом – близько 65 тисяч осіб з 189 країн світу. Серед них – президенти Леонід Кучма, Жак Ширак (Франція), прем’єр-міністри Тоні Блер (Великобританія), Ґергард Шрьодер (Німеччина).
Основним завданням стане розробка плану боротьби з бідністю і збереження навколишнього середовища.

Попередній форум у Ріо-де-Жанейро, який пройшов десять років тому, зробив великий внесок у підвищення рівня поінформованості стосовно стратегічних проблем стійкого розвитку. Упродовж останнього десятиліття вдалося дещо зробити у сфері екології. Рівень забруднення повітря знижується в Мехіко і деяких містах Китаю. Майже всі країни ввели заборону на використання свинцевих добавок до бензину. Частка населення, що має доступ до систем водопостачання і каналізації, у країнах із низьким і середнім доходом збільшилася з 44 до 52 %.

За доволі оптимістичними даними нового звіту Світового банку, протягом найближчих 50 років обсяги глобальної економіки можуть збільшитися в чотири рази, а масштаби бідності – значно скоротитися.
Але тільки за умови, що уряди вже сьогодні вживуть дієвих заходів, аби запобігти масштабному соціальному безладдю та знищенню навколишнього середовища.

Через 50 років сумарний обсяг валового внутрішнього продукту у світі може сягнути 140 трильйонів доларів США, а населення Землі становитиме 9 мільярдів осіб (сьогодні – 6 мільярдів). До кінця ХХІ століття кількість мешканців планети повинна стабілізуватися на рівні 10 мільярдів осіб. До середини сторіччя дві третини землян житимуть у містах. Зростатимуть потреби в енергії, водних ресурсах, житлі, тому обсяг проблем, які необхідно вирішити, – величезний.

Тим паче, що економічне зростання розподіляється у світі вкрай нерівномірно. Середній рівень прибутків у 20 найбагатших країнах уже у 37 разів перевищує прибуток у двадцяти найбідніших державах. 1,3 мільярда людей живуть на “територіях ризику” – в посушливих зонах, на схилах гір, в заболочених місцевостях й у лісах, які не можуть забезпечити їм засобів для існування.

Протягом найближчих 30 років споживання води зросте в півтора разу. Близько половини населення Землі до 2025 р. буде відчувати серйозну нестачу води. Для ефективного управління світовими аквазапасами і забезпечення водопостачання в міські райони, сільському населенню і промисловості необхідна координація дій у міжнародному масштабі.

Соціальна й екологічна напруженість може порушити перебіг економічного розвитку і зумовити до зростання рівня бідності й погіршення якості життя всього населення. Світовий банк закликає лідерів держав, міністрів, керівників приватного сектора і представників громадянського суспільства досягнути домовленості про негайні заходи для боротьби зі злиднями. Ігнорування цієї проблеми може занадто дорого коштувати майбутнім поколінням.

Упродовж останнього десятиліття неправильна спрямованість стратегій і слабке державне управління в деяких країнах посприяли виникненню екологічних катастроф, поглибленню нерівності в суспільстві, а відтак не забарилися їх наслідки – безладдя, голод, громадянські війни. Усе це змушує людей покидати такі країни. Стратегії розвитку повинні чітко орієнтуватися на захист цих природних і соціальних ресурсів, сказано у звіті.

Тягар забезпечення стійкого розвитку слід поділити на локальному, національному та глобальному рівнях:

– країни, що розвиваються, повинні стимулювати активність населення і розвивати справжню демократію, забезпечувати участь населення в управлінні та підвищувати прозорість своєї діяльності, при цьому створюючи інститути, необхідні для управління національними природними ресурсами;

– багаті країни мусять розширити допомогу бідним країнам, скоротити їх борги, відкрити свої ринки для експортерів із держав, що розвиваються, і сприяти передачі технологій, необхідних для профілактики хвороб, підвищення ефективності використання енергії та продуктивності сільського господарства;

– організації громадянського суспільства роблять свій внесок, репрезентуючи різноманітні інтереси населення і забезпечуючи незалежний контроль за діяльністю державних, приватних і неурядових структур;

– приватні фірми мали б підтримувати ідеї стабільного розвитку при здійсненні поточної діяльності, а також повинні брати участь в ефективному вирішенні природоохоронних і соціальних завдань.


Аби допомогти найбіднішим верствам населення в країнах, що розвиваються, Світовий банк закликає заможні держави припинити витрачати щоденно мільярд доларів США на сільськогосподарські субсидії, а, відтак, прискорити передачу нових технологій і збільшити обсяги допомоги країнам, що намагаються підвищити продуктивність сільського господарства через стрімке зростання кількості населення.

У звіті “Світ 2003” для досягнення стабільного розвитку передбачені такі заходи:

– досягнення стійкого зростання доходів і продуктивності в країнах, що розвиваються;

– управління процесами урбанізації;

– вирішення проблем мільйонів бідних, які мешкають на територіях екологічного ризику;

– використання “переваг”, що виражаються в уповільненні темпів зростання кількості населення;

– усунення соціальної й екологічної напруженості на місцевому і глобальному рівнях.


Найважливіше, що бідні країни повинні мати право голосу в процесі формування умов їхнього життя протягом найближчих десятиліть.

Виглядає, що Світовий банк у своєму звіті не відкриває Америки, а вкотре наголошує на потребі коригування сучасних моделей світового розвитку. Хоча якщо чисельність людства, врешті-решт, стабілізується на отих десяти мільярдах, то багатих серед них все одно буде менш як 10 %. Щоб почуватися в безпеці, вони ділитимуться із біднішими.

Але з іншого боку, якщо скасувати субсидії фермерам Європи та Північної Америки, то хто ж тоді годуватиме мільярди мешканців Землі? До того ж рідко коли допомога країнам, що розвиваються, ефективно використовується їх урядами. Маємо безліч таких негативних прикладів і в Україні.


Досі рапорти на кшталт цього звіту мало впливали на зміну ситуації. Тепер же документ Світового банку отримав підтримку з боку потужного вже руху антиглобалістів, до роздумів спонукає і попередження 11 вересня 2001 року. Отже, в Йоганнесбургу треба буде щось вирішувати, принаймні на папері.
»  ГЕНПОДАННЯ
Тимошенко просить президента
Тарас БАТЕНКО
 
Юлія ТИМОШЕНКО
Учорашній день в Україні був “Днем Тимошенко”. До Верховної Ради надійшло подання Генпрокуратури щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності й арешт народного депутата України, голови фракції БЮТ Юлії Тимошенко. Цей факт учора в інтерв’ю журналістам підтвердив голова Верховної Ради Володимир Литвин. Своє подання генпрокуратура втиснула... у 50 сторінок (!). Учора ж Юлія Тимошенко заявила, що оскаржуватиме подання в суді.

Нові кримінальні справи проти одного з лідерів опозиції Генпрокуратура порушила 2 серпня ц.р., себто після того, як Тимошенко наприкінці липня зробила заяви про заплановані на 16 вересні антипрезидентські маніфестації.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Тимошенко просить президента 
  ·  Людство врятує зменшення народжуваності 
Погляд
  ·  Україна має шанс цивілізуватися 
  ·  Коло винних розширюється 
Поступ у Львові
  ·  Житлобудівна “революція” у Львові 
  ·  Сендак бере область під контроль 
  ·  ЛЕОНІ” запустило виробництво у Стрию 
  ·  Квартира – в подарунок 
  ·  На екологію бракує грошей 
  ·  Порушників кордону втричі поменшало 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Громадське радіо” прорубало вікно в ефір 
  ·  Хто полює на Мельниченка? 
  ·  Ринок зерна: затишшя перед бурею 
  ·  Ющенко проти Кучми – 3 
  ·  Україна дорівнює Siemens 
  ·  Кримінальна тяганина з банком “Україна” 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Путін гірший за Леніна і Сталіна 
  ·  Таємна зброя терористів 
  ·  На тлі “погрому грандів” 
  ·  НОВИНИ ЗІ СВІТУ 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Мегавектори Поступу
  ·  Путч в ім’я... демократії 
Арт-Поступ
  ·  Трагедія із незалежністю 
  ·  Лауреати премії Антоновичів 
Пост-Factum
  ·  Шум, брань, блеяние і рев” 
  ·  КАЛЕНДАР 
КУПОЛ-Львів
  ·  Люди Медведчука атакують мера Львова 
  ·  Рухівці протестують 
  ·  Люди Медведчука не атакують мера Львова? 
  ·  Нагороди для львівських медиків 
  ·  Реабілітаційний табір для неповносправних 
  ·  Чайна зала у Золочівському замку 
  ·  Військовослужбовці отримали 15 нових квартир 
  ·  Чи зробила поступ Україна? 
  ·  Картинна галерея заробляє долари 
  ·  Сумний День Незалежності 
КУПОЛ-Україна
  ·  Керівників "Союз-Віктан" засудили до 15 років позбавлення волі 
  ·  Кучма реорганізує Адміністрацію Президента 
  ·  Хто куди, а Кучма – в Нетішин 
  ·  У влади немає навіть половини Ющенка 
  ·  Кучма майже похвалив київського мера 
КУПОЛ-Світ
  ·  cNN показала фільм, знятий бойовиками "Аль-Каїди" 
  ·  У Тбілісі заявляють про бомбардування території Грузії російськими літаками 
  ·  Путін зустрічає Кім Чен Іра у Владивостоці