13:12 22-09-2017 -   Луценко шокований станом другої лінії оборони в зоні АТО
  10:44 22-09-2017 -   Житомирщину накрив аномально великий град
  15:15 22-09-2017 -   Актрису з "Мухтара" ввели в кому через травму
  13:11 22-09-2017 -   У російській Держдумі з виставки вкрали хамон
  13:9 22-09-2017 -   Вчені назвали легкий спосіб продовження життя
  16:40 21-09-2017 -   Творці "Гри престолів" повідомили про новий спін-офф
  14:17 21-09-2017 -   На Оскар висунули третій український фільм

Спорт-Поступ  »  ФУТБОЛ

___________________________________________________________________________

Фатальна помилка кіпера
Юніорська збірна України в 1/8 фіналу першості світу програла команді Нігерії

Поступившись у матчі 1/8 фіналу команді Нігерії з рахунком 0:1, юніорська збірна України (U-20) завершила свої виступи на першості світу, яка триває на футбольних полях Голландії.

Перед поєдинком проти чемпіонів Чорного континенту наставник української збірної Олексій Михайличенко висловив побоювання стосовно дій своїх підопічних в обороні. І з ним важко було не погодитися: шість пропущених голів у трьох матчах -- це справді забагато. А деякі з фахівців відзначали ще одну проблему у грі "синьо-жовтих" -- низьку реалізацію гольових моментів. Хоча, з іншого боку, нібито й забили наші хлопці немало -- у цих же трьох поєдинках м'яч сім разів побував у воротах суперників. Але й змарнували українці не одну нагоду.

Початок зустрічі був доволі спокійним. Однак поступово команда Михайличенка захопила ініціативу. Чудову нагоду відкрити рахунок, а заодно й збільшити свій бомбардирський доробок утратив уже на 7-й хв. Алієв. "Синьо-жовті" непогано контролювали м'яч і намагалися розігрувати багатоходові комбінації. І вдавалося це їм непогано, але бракувало найголовнішого -- гострого останнього пасу.

На жаль, як і у попередніх поєдинках проти збірних Китаю та Туреччини, українці в середині першого тайму дещо зменшили оберти. Це призвело до того, що гострі моменти почали виникати біля воріт Мусіна. А головним недоліком у грі наших оборонців було те, що вони залишали неприкритими деякі зони неподалік власного штрафного майданчика.

Урешті-решт на 36-й хв. м'яч таки потрапив у сітку воріт української збірної. Після подачі кутового Огбуке пробив головою, Мусін, лежачи на газоні, не надто впевнено зафіксував "круглого" в руках, і Проміс проштовхнув-таки м'яч за лінію воріт. Однак, на наше щастя, арбітр зафіксував порушення правил проти кіпера і гол не зарахував. Команди так і пішли на відпочинок за рахунку 0:0.

Із перших хвилин другого тайму поступово почала вимальовуватися перевага африканців, які діяли по-дорослому розважливо, але з юнацькою запальністю. Особлива тривога виникала у володіннях Мусіна, коли нігерійці виконували стандартні положення. Щоправда, деякий час до по-справжньому гольових моментів біля воріт українців справа не доходила.

Михайличенко розумів, що грати тільки в обороні проти команди Нігерії -- це схоже до смерті, а тому випустив на поле другого нападника -- форварда львівських "Карпат" Фещука. На жаль, галичанин нічого особливого не зробив.

А коли почали з'являтися думки про те, що у звітній зустрічі не обійдеться без додаткового часу, сталося непередбачуване. На 80-й хв. захисник збірної Нігерії Тайво наніс дальній удар від бокової лінії з лівого флангу атаки своєї команди. М'яч полетів доволі високою траєкторії, і як двометровий Мусін, стоячи на лінії воріт, примудрився його пропустити у дальній верхній кут, не знає напевне ніхто -- 0:1.

Грати залишалося десять хвилин, і час, аби хоч зрівняти рахунок, ще був. Однак пропущений гол деморалізував наших хлопців, які від такого повороту подій так і не зуміли отямитися. Михайличенко намагався щось зробити і випустив третього форварда: замість Ситника вийшов Гладкий. Але й це не допомогло -- українці до фінального свистка біля воріт Ванзекіна практично не створили жодного більш-менш небезпечного моменту. Щобільше, африканці повсякчас контролювали м'яч у середині поля, марнуючи у такий спосіб час гри.

Як не прикро, але українці змушені достроково повертатися додому. Покращити результат чотирирічної давнини, коли "синьо-жовті" також у 1/8 фіналу поступилися команді Парагваю (1:2), не вдалося. Однак не можна не відзначити, що у багатьох гравців юніорської збірної є непогані перспективи стати незабаром футболістами високого класу. Але зрозуміло, що станеться це лише за однієї умови -- якщо Алієв, Мілевський та їхні партнери по-справжньому повністю віддаватимуться футболу.

»  ПРЯМА МОВА
Ярослав ПОПОВИЧ: Після завершення кар'єри працювати не маю наміру
Розмовляв Роман ЯВОРСЬКИЙ

Ярослав Попович -- відомий велогонщик, уродженець Дрогобича -- знову ненадовго відвідав батьківщину. Цього разу, аби скласти державні іспити в Львівському інституті фізичної культури. Іспит склав, диплом здобув -- і знову за кордон. Адже вже другого липня Попович стартує в найпрестижніших велоперегонах планети -- "Тур де Франс", до того -- ще один важливий старт у Нідерландах. Проте перед від'їздом двадцятип'ятирічний гонщик усе ж знайшов декілька хвилин, аби поспілкуватися з "Поступом".
  ·  Скнилівська справа: вирок оголосять сьогодні