Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у Львові  » 


Музейний протест
Кілька десятків працівників Національного музею розпочало безстрокове голодування
Тарас РІЗУН
 
Директор Національного музею Тетяна Лупій. З архіву ПоступуУ понеділок зранку наукові працівники Національного музею у Львові розпочали безстрокове голодування. Їхня вимога залишилася тією ж -- замінити на посаді директора установи Тетяну Лупій іншою людиною.

Ставлення теперішнього директора установи пані Лупій до цієї акції негативне. Вона вважає, що люди, котрі голодують, у такий спосіб захищають халатне ставлення до своєї роботи. Як сказала пані Тетяна, хоча кожен має право голодувати і це його приватна справа, однак необхідно дотримуватися законів України, а не голодувати, коли комусь щось не подобається. Тим паче, що тепер у музеї, за словами пані Тетяни, чимало роботи, адже відзначають століття інституції. Одно слово, на думку директора, в цій ситуації "треба працювати, а не ставати в позу".

Вона вважає, що тільки так можна змінити стан справ у музеї. "Всі мої дії спрямовані тільки на виправлення ситуації, яка склалася в музеї. Наприклад, щодо п'яти стародруків, яких не виявили, то їх треба просто знайти, доклавши до цього всім разом якнайбільших зусиль", -- сказала Лупій.

Позиція директора музею, вочевидь, зовсім неприйнятна для тих працівників, які оголосили голодування. Розпочавши акцію в понеділок зранку на робочих місцях, о 13 год. 00 хв. науковці з пов'язками, на яких написано "Голодую", розгорнули пікет перед головним входом у музей. Біля транспарантів з написами "Патріотизму, порядності, професійності -- ТАК!", "Фальсифікації -- НІ! Лупій -- НІ!", "Брехні -- НІ! Лупій -- НІ!" вдалося порозмовляти зі завідувачем відділу музею, головою профспілкової організації установи Ігорем Кожаном. Він твердить, що ті, хто вимагає усунення Тетяни Лупій із посади директора, вже дійшли до того моменту, коли іншого шляху протесту, як оголошення голодування, просто не бачать. "Нас чомусь ніхто не хоче чути, -- каже пан Ігор. -- Наприклад, на листа пана Олійника, якого він надіслав у Міністерство культури України ще місяць тому, досі немає жодної відповіді".

Саме тому, що на вимоги протестувальників уже протягом тривалого часу ніхто не реагує, вони вирішили оголосити безстрокове голодування. Як пояснив Ігор Кожан, від 9 год. 00 хв. воно триватиме на робочих місцях, а з 18 год. 00 хв. до 9 год. 00 хв. -- у наметах, які розставлять перед головним входом у музей. Водночас, за словами пана Ігоря, голодувати ніхто нікого не змушує, навпаки, домовилися, що кожен робить це добровільно й стільки, скільки зможе, адже більшість учасників акції -- жінки, а голодування, як відомо, -- це завжди ризик для здоров'я.

На такий рішучий і небезпечний крок науковців музею змусило піти не тільки те, що ніхто не зважає на їхню позицію й вимоги, але й те, що, як вважає пан Ігор, заміна пані Лупій, котра, на думку протестувальників, не відповідає своїй посаді, дозволила б кардинально поліпшити ситуацію в музеї та розв'язати багато проблем.

Обговорити в форумі» 
Януковича допитають щодо львівських архівів
Із Центрального державного історичного архіву у Львові викрадено півтори тисячі документів
Дмитро ПЕЛИХ
 
Працівники Львівської міліції затримали львівського колекціонера, в помешканні якого виявлено близько трьох тисяч історичних матеріалів. Півтори тисячі з них викрадені з архівного фонду "Андрей Шептицький", який зберігався в Центральному державному історичному архіві у Львові. Про це повідомив під час прес-конференції начальник УМВСУ у Львівській області полковник Богдан Шкарада.
Детальніше>>
» 
Протест проти протесту
Галина БУНЯК
 
Львів'яни загалом народ терплячий, але і в них іноді отой терпець, як то кажуть, уривається. Минулотижневе голодування мера і не зовсім зрозуміле "припинення стосунків із виконавчими органами центральної влади" сімома заступниками міського голови хоч і не удостоїлися реакції з боку найвищих посадовців держави, зате на городян таки вплинули.
Детальніше>>
» 
Зеновій Гузар переїжджає в Луганськ
 
Цей переїзд пана Гузара пов'язаний із його призначенням на посаду заступника голови Луганської облдержадміністрації. Як повідомив пан Зеновій, він займатиметься тими питаннями, які йому буде доручено. Водночас він зауважив, що попередньо йшлося про політико-правовий блок питань. Схожими питаннями на Львівщині займається Тарас Батенко.
Детальніше>>
» 
Степана Маїка не звільнили
 
Інформація Західної інформаційної корпорації (ЗІК) про те, що голова Львівської облдержадміністрації підписав розпорядження про звільнення начальника служби автомобільних доріг області та начальника "Облавтодору" Степана Маїка, виявилася неправильною й неточною. Як повідомив сам пан Маїк, тепер він перебуває у відпустці за станом здоров'я і "про своє звільнення нічого не знає". До того ж, за словами пана Маїка, обласна рада не має права звільняти його, а може лише представити подання на звільнення.
Детальніше>>
» 
Виселення відтерміновано
Інститут факсимільно-телеграфної апаратури наразі залишається у своєму приміщенні
Володимир ПЕРЕГІНЕЦЬ
 
У понеділок о 12 годині на прохідній Львівського науково-дослідного інституту факсимільно-телеграфної апаратури було помітне скупчення людей у формі охоронної служби. Тут очікували приходу виконавчої служби Франківського району, яку мали прислати для виселення інституту. Охорона ж прибула для підмоги службі.
Детальніше>>
» 
Вандалізм у парку "Знесіння"
Дмитро ПЕЛИХ
 
Майданчик для дітей з особливими потребами, що будують за підтримки міської ради, львів'яни знищують буквально на очах. Про це повідомив завідувач Центру здоров'я та медичної інформації міського управління охорони здоров'я Олександр Горинь.

За його словами, дитячий майданчик, який споруджують у парку "Знесіння", потерпає від вандалізму. У листопаді минулого року там було встановлено лавочки, проте зараз їх уже немає: частину знищено, а ті, які залишилися, просто викрали. Цього ж року, в травні, побудували пандоси -- постаменти, на які візочком потрібно похилою заїжджати, а з'їжджати сходинками. Вони призначені для людей, котрі недавно сіли в інвалідні візки і вчаться на них їздити, долати перешкоди. Проте минулої п'ятниці ці пандоси щезли. І не внаслідок стихії, а через демонтацію самими львів'янами.
Детальніше>>
» 
Учителі платитимуть за світло
Галина БУНЯК
 
ВАТ "Львівобленерго" призупиняє надання пільг із безоплатного забезпечення освітленням житла педагогів та працівників культури, які, проживаючи у Львові, працюють у сільській місцевості і селищах міського типу.
Детальніше>>
» 
У Керниці шукають пестициди
Марта ПРОКОПОВИЧ
 
Тривають роботи з ліквідації надзвичайної ситуації у селі Керниці Городоцького району. Як повідомляє прес-служба управління з надзвичайних ситуацій Львівської ОДА, у зоні ймовірного поширення забруднення води розташовано 268 джерел питного водопостачання у 386 господарствах, де мешкає понад тисячу людей.
Детальніше>>