Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у світі  » 


Непрохані гості
Приватні літаки щораз частіше порушують заборонений повітряний простір Вашинґтона
Уляна ІВАШКІВ
 
Міністерство національної безпеки США уже незабаром, можливо, вимагатиме надати своїм пілотам право збивати літаки, які опинилися у повітряному просторі Вашинґтона. Такий висновок можна зробити, ознайомившись із документом відомства, який опинився у розпорядженні Associated Press. До таких дій американське відомство останнім часом провокують наполегливі візити приватних літаків у заборонений повітряний простір над центром американської столиці.

Наприклад, у понеділок похвилюватися американських конгресменів змусив невеликий приватний літак, який наблизився до забороненої зони. У Вашинґтоні оголосили тривогу, і конгресмени були змушені на деякий час припинити свою роботу. Законодавці таки не встигли залишити будівлі Капітолію, оскільки уже через кілька хвилин тривогу було скасовано. Літак Cessna винищувачі експортували на аеродром у сусідній штат Меріленд.

За схожим сценарієм розвивалися події двотижневої давнини, які однак стали причиною набагато більшого переполоху. Тоді охоронцям порядку довелося негайно евакуювати людей з Білого дому, конгресу, Верховного суду, низки інших урядових установ, а також першу леді Лору Буш та віце-президента Річарда Чейні, загалом до 15 тисяч людей. Самому президентові Джорджу Бушу, який тим часом катався на велосипеді в одному з місцевих парків, хвилюватися не довелося: про інцидент його повідомили лише після того, як потенційна загроза минула і порушника порядку затримали. Ним виявився 69-річний Хейден Джим Шифер, який вирушив на авіашоу у Північну Кароліну разом зі ще одним прихильником аероклубу зі штату Пенсільванія. Пілот вирішив орієнтуватися у польоті "на око", без допомоги спеціальних приладів, і збився з дороги. Шифера позбавили ліцензії на управління приватним літаком.

Інцидент змусив владу вдатися до інших жорстких заходів: вона вирішила ще раз перевірити систему видання посвідчень пілотам-аматорам та посилити вимоги безпеки для малої авіації. Міністерство національної безпеки США також вивчає питання про те, чи дозволити літакам митної служби, які перебувають у її розпорядженні, відкривати вогонь по порушниках повітряного простору. Поки що таке право мають пілоти військово-повітряних сил та берегової охорони США, які на винищувачах F-16 якраз і піднімалися в повітря у зв'язку з тривогою. Однак не зовсім зрозуміло, чи потрібне буде схвалення конгресу для наділення міністерства національної безпеки новими повноваженнями, чи буде достатньо внутрішнього указу.

Обговорити в форумі» 
Храм розбрату
Китайсько-японські відносини загострюються через відвідування прем'єром Японії храму Ясукуні
Олег ПУШКАР
 
У відносинах Китаю та Японії нове загострення. Токіо вимагає від Пекіна вибачень за скасування запланованої на 23 травня зустрічі заступника прем'єра держради КНР Ву Ї з главою японського уряду Дзюньїтіро Коїдзумі. Китай пішов на цей демарш через відвідини японським прем'єр-міністром токійського храму Ясукуні, в якому моляться за японців, що загинули у війнах, зокрема в Другій світовій.
Детальніше>>
» 
Росія бореться з "фанерою"
Уляна ІВАШКІВ
 
Перший віце-спікер Державної Думи Росії Любов Сліска пропонує запровадити відповідальність за виступи виконавців на концертах під фонограму, -- повідомляє NEWSru.com.

На її думку, "до закону про захист прав споживачів потрібно внести поправку: "фанера", яку нам пропонують на концертах, -- це також контрафактна продукція, і за це потрібно карати". Як заявила Любов Сліска, комітет уже ухвалив рішення підтримати цей документ. Відповідну зміну до закону можуть затвердити уже на осінній сесії. Вона також зауважила, що пропозиція запровадити відповідальність за використання фонограми уже надійшла від депутата, відомого барда Алєксандра Розенбаума (фракція "Єдиная Россия").

На думку парламентаріїв, слухачів повинні попереджати заздалегідь про те, що на концертах використовуватимуть "фанеру". "Споживач повинен знати, на який концерт він іде, чи буде виконання на живо, чи перед ним пострибають на сцені під уже записану музику", -- вважає перший віце-спікер. Водночас Любов Сліска доповнила: залежно від виконання, повинна бути різниця у ціні квитка.
Детальніше>>
» 
Євросоюз готує власну армію
Олег Пушкар
 
У Брюсселі підписано договори про створення трьох міжармійських тактичних груп швидкого реагування (МТГШР) країн-членів Європейського союзу.

Як повідомили РІА Новости в Головному секретаріаті Ради ЄС, одну з тактичних груп сформують Франція, Німеччина та Іспанія, другу -- Польща, Словаччина, Литва і Латвія, третю -- Швеція, Фінляндія, Естонія і Норвегія. Головне завдання МТГШР полягає у швидкому реагуванні в разі виникнення кризових ситуацій. Планують, що тактичні групи почнуть діяти вже з 2007 року.

У листопаді 2004 року міністри оборони ЄС домовились, що до 2010 року буде створено 13 груп швидкого реагування чисельністю 1 500 осіб кожна, чотири з яких сформують суто на основі збройних сил Великої Британії, Франції, Італії та Іспанії.
Детальніше>>
» 
Карімов переслідує правозахисників
Олег Пушкар
 
Влада Узбекистану заарештувала одного з провідних членів групи правозахисників з Андіжану Сайджахона Зайнабитдінова. Він різко висловлювався про керівництво країни, яке допустило кровопролиття на сході країни 13-14 травня. Про це повідомили у вівторок представники американської організації, що захищає права людини, -- Human Rights Watch.

За даними HRW, правозахисника затримали в суботу. Які звинувачення йому висунули, наразі не відомо. Міжнародні ЗМІ свого часу активно цитували коментарі Зайнабитдінова. За його словами, влада замовчувала справжню кількість загиблих, яку сам правозахисник визначав у межах тисячі людей. Офіційний Ташкент й надалі наполягає на 169 загиблих.

Тим часом США погрожують припинити фінансову допомогу Узбекистану, якщо влада країни не проведе відкритого розслідування трагічних подій в Андіжані. За словами представника держдепу США Ричарда Баучера, Ташкент повинен дотримуватись прав людини.
Детальніше>>