Президент США Джордж Буш вкотре повідомив про реформування збройних сил країни. У своєму суботньому зверненні до американського народу він заявив, що зробить збройні сили країни більш швидкими, мобільними й смертоносними. За його словами, це дозволить гідно зустріти загрози нового часу за меншої кількості військ.
"Для того, щоб протистояти загрозам ХХІ століття, ми створюємо збройні сили, які зможуть швидко розгортатися й забезпечити більш високу вогневу потужність з одночасним зменшенням чисельності військ передового базування", -- цитує слова Буша Lenta.ru, посилаючись на сайт Yahoo News. На сьогоднішні, як відзначив американський президент, бойове розгортання збройних сил США все ще відображає потенційні загрози часів "холодної війни".
Заява шефа Білого дому пролунала на тлі серйозних труднощів, з якими зіткнулася армія США під час останніх військових операцій за кордоном. Нагадуємо, що на початку травня високопосадовець з Пентагона, генерал Ричард Маєрс визнав факт жалюгідного стану американської армії. В спеціальній доповіді, яку він підготував для конгресу США, відзначалося, що на сьогодні збройні сили США не зможуть швидко виграти нові битви, оскільки ослаблені іракською та афганською кампаніями. Відтак американська армія, за словами Маєрса, перебуває в стані підвищеного ризику, відчуваючи нестачу людських і матеріальних ресурсів.
В адміністрації Буша вважають, що цього б не сталося, якби армія мала легкі, високомобільні сили, озброєні передовими технологіями. З концепцією створення таких сил повів Пентагон у ХХІ століття його глава Дональд Рамсфелд, який переконаний, що війська мають володіти здатністю швидко розгортатися, завдавати блискавичних ударів з використанням останніх технологічних розробок і так само швидко залишати поле битви.
Щоправда, не всі політики в США погоджуються з такою ідею. Американські конгресмени, включно з республіканцями -- традиційними прихильниками оборонного відомства, критикують програму розробки "Перспективних бойових систем" Рамсфелда насамперед через їхню високу вартість. На думку спеціалістів, дана програма має високий рівень невизначеності. Можливість її позитивного й результативного завершення перебуває під великим питанням. Сьогодні армія США має проблеми з розробленням закладених у цю програму астрономічно дорогих технологій. Значна частина з них перебуває на такому рівні експериментального розроблення, що просто неможливо зробити якийсь достовірний висновок про їхню реалізованість та ймовірну працездатність.
|