Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світ.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.

29 січня 2002 р.

13:59 17-10-2017 -   На Яворівщині розшукали бабусю, яка півтори доби блукала лісом
  13:57 17-10-2017 -   На Львівщині судитимуть посадовця «Народної міліції ЛНР»
  11:54 17-10-2017 -   У центрі Львова планують зробити безбар'єрну вулицю
  11:49 17-10-2017 -   У Львові на маршрути виїхала половина автобусів
  11:47 17-10-2017 -   Садовий доручив впорядкувати діяльність вуличних музикантів
  13:53 17-10-2017 -   У Луганській області провели навчання снайперів
  13:51 17-10-2017 -   Мінімальна пенсія для чорнобильців зросла на 11%
  13:50 17-10-2017 -   Саакашвілі прибув на мітинг під Раду
  11:57 17-10-2017 -   У Маріїнському парку перебувають військові 209-ї танкової бригади
  11:56 17-10-2017 -   На Закарпатті буде додатковий вихідний день
  13:54 17-10-2017 -   Фіни впевнені, що санкції проти Москви потрібно зберегти
  13:49 17-10-2017 -   Різ Візерспун заявила про домагання режисерів
  11:38 17-10-2017 -   Двоє українців претендують на престижну шведську премію з літератури
  10:59 17-10-2017 -   Лісові пожежі в Португалії та Іспанії забрали життя 39 людей
  10:10 17-10-2017 -   90 відсотків депортованих із Польщі нелегальних працівників – українці

·  ·

Спорт-Поступ  »  ТЕНІС

___________________________________________________________________________

Австралійські несподіванки закінчилися
Захар ФЕДОРАК

От і завершився перший у цьому році турнір Великого шолома – Відкритий чемпіонат Австралії. Слід сказати, що це був чи не найбагатший на сюрпризи турнір за всю історію проведення змагань Великого шолома.
Уже в перші дні змагань вилетіла більшість тенісистів, які мали високі місця посіву і вважалися основними фаворитами турніру. Відтак стало зрозуміло, що у чоловічому розряді переможцем стане якийсь “вискочка”, про якого ні букмекери, ні спеціалісти перед початком турніру і не згадували.
В жінок же особливих несподіванок не спостерігалося, фаворитки впевнено усували інших спортсменок, тож у фіналі зійшлися основні претендентки на перемогу в турнірі. Але про все за порядком. У чоловічому фіналі зустрілися росіянин Марат Сафін (після вильоту фаворитів саме йому пророкували перемогу в турнірі) та швед Томас Йохансон. До речі, у фінал ці тенісисти пробивалися не без проблем, оскільки у півфіналах змушені були відіграти виснажливі 5-сетові поєдинки.
Росіянин – проти німця Хааса, а швед – проти чеського тенісиста Їржі Новака.
Отже, фінал. Фаворитом зустрічі всі вважали Сафіна, тим більше, що й показники в очних зустрічах між цими спортсменами на боці Марата. Не виключено, що й сам Сафін вважав себе переможцем ще до завершення фіналу. Він без особливих зусиль виграв перший сет – 6:3, а потім...
Потім він, можливо, розслабився, а може, далася взнаки втома, однак господарем становища до кінця поєдинку був швед. Він святкував перемогу в 3 наступних сетах – 6:4, 6:4, 7:6. У підсумку, Сафіну не вдалося зробити собі гарного подарунка до дня народження, що його Марат святкував 27 січня, а Йохансон став першим шведом, який виграв Australian Open за останні 14 років. За іронією долі, останнім зі шведів, хто вигравав цей турнір, був Метс Віландер, який зараз є тренером не кого іншого, як Марата Сафіна.
У жінок, як ми вже згадували, несподіванок упродовж турніру не було. От і у фіналі зійшлися третій номер посіву швейцарка Мартіна Хінгіс та американка Дженіфер Капріатті. Обидві спортсменки вже відчували радість перемоги на цьому турнірі. Так, Хінгіс ставала переможницею на кортах в Мельбурні у 1997, 1998 та 1999 роках, а Капріатті – лише минулого року. У цьому фіналі ситуація була подібна до чоловічої. Перший сет був за швейцаркою – 6:4, однак два наступні виграла американська тенісистка – 7:6 та 6:2. Так Капріатті вдруге поспіль стала переможницею Австралійської першості. А Хінгіс гіркоту поразки може підсолодити хіба що перемога у парному розряді. Так, Хінгіс у парі з росіянкою Анною Курниковою виграла Australian Open впарі, перемігши у фіналі дует Хантуова-Санчес – 6:2, 6:7, 6:1. У чоловіків у парному розряді перемогу святкували Марк Ноулс (Багами) та Даніель Нестор, які здолали французький дует Ллодра – Санторо – 7:6 (7:4), 6:3. Мікст виграли словачка Даніела Хантухова та Кевін Ульєтт із Зімбабве. Ця пара пеермогла аргентинців Паулу Суарес та Гастона Етліса – 6:3, 6:2.
А тим часом організація WTA оприлюднила новий жіночий рейтинг. Ось як виглядає його перша двадцятка: 1 (1) Дженіфер Капріатті (США) – 4825,00; 2 (2) Ліндсей Девенпорт (США) – 4288,00; 3 (3) Венус Вільямз (США) – 4200,.00; 4 (4) Мартіна Хінгіс (Швейцарія) – 3901,00; 5 (5) Кім Клійстерз (Бельгія) – 3698,00; 6 (6) Серена Вільямз (США) – 2875,00; 7 (8) Жустін Енін (Бельгія) – 2816,00; 8 (9) Амелі Моресмо (Франція) – 2780,00; 9 (7) Олена Докич (Югославія) – 2780,00; 10 (10) Моніка Селеш (США) – 2540,00.

»  ЄВРОЧЕМПІОНАТИ
“Баварія” починає з розгромної поразки
А Шевченко знову не забиває пенальті
Остап АНДРЕЙЧУК

Вболівальники “Барси” влаштували своєму клубу справжне “пекло”. Світлина Yahoo.Sports
Після зимових канікул поновився чемпіонат у Німеччині. Відразу в 19-му турі шокувала своїх фанів велика “Баварія”. Команда Отмара Хіцфельда бездарно програла “Шальке 04” з розгромним рахунком 1:5. Здається, цього року баварцям таки доведеться забути про чемпіонство у Бундеслізі: відрив від лідера першості “Баєра” становить 8 очок. До речі, “фармацевти” у звітному турі не мали великих клопотів з ростоцькою “Ганзою” – 2:0.
»  ПЕРЕМОГА
Кубок Співдружності знову в Києві

Ми вже й забули, коли востаннє київське “Динамо” тішило нас перемогами на світових чи європейських змаганнях. І ось нарешті дочекалися. І хоча Кубок Співдружності – це далеко не ліга Чемпіонів чи кубок УЄФА, однак і там виграш динамівців приносить нам, уболівальника, позитивні емоції. Тим більше з огляду на провальний минулорічний виступ на цьому турнірі українського чемпіона та суперника у фіналі, якого здолали кияни. Ним був одвічний опонет “Динамо” – московський “Спартак”. До того ж приємно здивувала і націленість киян на успіх: двічі програючи по ходу гри, вони все ж змогли одержати перемогу.
»
СПОРТ-БЛІЦ

Головний керманич національної збірної України Анатолій Богданов назвав список із 23 хокеїстів, які виступлять на Олімпійських іграх у Солт-Лейк-Сіті. Стало відомо, що головна НХЛ-івська українська сила почне прибувати до української команди 11 лютого. Федотенко до розпорядження Богданова буде з 11 лютого і повинен зіграти в усіх матчах, Варламов пропустить одну гру 13 лютого.
  ·  Ярослав Кендзьор: 31 березня Сергій Медведчук залишить свою посаду
  ·  “Динамо” знову чемпіон!
  ·  Богдан Дубневич: Мій агроном, на відміну від футболіста Андрія Шевченка, не прод