Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Економіка у Поступі  » 


Попільнички порушують закон?
До львівських барів навідуються контролери, які просять власників закладів прибрати зі столів посуд із рекламою тютюну та алкоголю
Поліна ОЛИВКА
 
Візити контрольних служб для власників барів та кафе давно вже стали звичним явищем. Податківці, пожежники, працівники санітарно-епідеміологічної служби -- їхні візити не здивують працівників сфери громадського харчування. Проте, як виявляється, до переліку інспекційних служб сьогодні можна додати ще одну. Ту, яка дбає про дотримання екології в межах законодавства, яке регулює рекламу тютюну та алкоголю, зокрема в елементах декору, на посуді та іншому інвентарі в закладах громадського харчування.

Моніторинг дотримання норм закону про рекламу тютюну та алкоголю -- річ потрібна та давно не нова. Питання в тому, де межа обмежень такої реклами?

Уявіть собі: Ви -- власник якогось кафе чи бару. Одного прекрасного дня до Вас приходить людина, яка, не представившись, чемно просить зняти всі речі, які позначені торговою маркою того чи іншого виробника алкогольних чи тютюнових виробів. Мотивуючи це тим, що, скажімо, поруч із лейбою Marlboro немає попередження про те, що "куріння шкідливе для здоров'я". При цьому об'єктами, які потрібно прибрати з бару чи кафе, можуть бути попільнички, бокали, підноси, годинники, тобто будь-які речі, "тавровані" брендом цигарок чи алкоголю. Насамкінець люб'язний контролер повідомляє, що лише просить забрати ці предмети інтер'єру, і штрафувати не буде, бо цим займається інша уповноважена структура, яка, до речі, може завітати з дня на день.

Цікаво, що з'ясувати, представник якої саме організації відвідував, таки не вдалося. Як пояснив "Поступу" заступник начальника Львівського обласного управління у справах захисту прав споживачів Василь Ріпка, такі рейди з перевірками його відомство не влаштовувало. До того ж, згідно із нормами Закону "Про рекламу", саме управління уповноважене здійснювати контроль за дотриманням законодавства про рекламу. Далі більше, порушення, на яких наголошували працівники таємничої організації, є доволі сумнівними. За словами Василя Ріпки, навіть якщо на попільничці є напис Marlboro, це не означає, що вона рекламує саме цигарки, оскільки виробник випускає й іншу продукцію. Відповідно поруч із назвою виробника не обов'язково подавати інформацію про шкоду для здоров'я.

А проте пан Ріпка зазначив, що зараз таки тривають розмови про додаткові обмеження до закону про рекламу тютюнових та алкогольних виробів. "Але це лише розмови, навіть не законопроект. Законом такого не передбачено", -- наголосив Василь Ріпка.


Обговорити в форумі» 
Нафтотрейдери викинули білий прапор
Валентин КОНЦЕВИЧ, Ірина СМЕРТИГА
 
Попри заяви міністра економіки Сергія Терьохіна про те, що ціни на пальне в Україні знизили, на львівських заправках особливих змін за останні кілька днів "Поступу" помітити не вдалося. Ціни зменшили лише на АЗС, які належать "Нафтогазу України" та "Укрнафті", а також на заправках "Львів-Петролю", решта операторів ринку вперто не хоче продавати бензин та дизпаливо за цінами, які рекомендує уряд.
Детальніше>>
» 
ІСД ще може купити Huta Czestochowa
Юлія КУРИНКІНА
 
29 квітня -- "дедлайн" для холдингу Mittal Steel, до якого він має право на ексклюзивні переговори про купівлю польського металургійного заводу Huta Czestochowa. Право першого Mittal Steel отримав завдяки тому, що запропонував за Hutа Czestochowa на 13% більше, ніж Індустріальний союз Донбасу. На сьогодні всі контракти щодо купівлі мануфактури парафовано, однак точної дати їх остаточного підписання не визначено.
Детальніше>>
» 
Економічно стурбовані росіяни
Іван ПИСАРЧУК
 
"У Росії стурбовані зниженням темпів зростання української економіки в 2005 році", -- заявив голова комітету Держдуми РФ зі справ СНД і зв'язків зі співвітчизниками Андрєй Кокошин, коли дізнався, що за січень-березень ВВП України зріс на 5,4%, а не на передбачені у держбюджеті 6,5%.
Детальніше>>
» 
"Полярон" перевірятимуть
Оксана БОЙКО
 
Комісія Міністерства промислової політики проведе комплексну перевірку ВО "Полярон". Про це повідомило аґентство Контекст-медіа з посиланням на прес-службу профспілки "Захист праці".

До складу комісії увійдуть представники міністерства, Львівської облдержадміністрації, профспілок, трудового колективу та керівництва підприємства. Під час перевірки комісія вивчить стан виконання колективного договору, прозорість здійснення відчуження майна підприємства, проведе фінансовий аудит діяльності підприємства, а також простежить за виконанням положень контракту генеральним директором.
Детальніше>>