Нині Державний комітет із матеріального резерву оголосить перший тендер на закупівлю м'яса, -- повідомив керівник Держрезерву Віктор Бойко. Для цих цілей Міністерство фінансів, за дорученням уряду, надасть Державному комітету з матеріального резерву 500 млн грн позики. М'ясний резерв уряд створює для того, щоб мати змогу впливати на ціни на внутрішньому ринку.
За словами Віктора Бойко, уряд також змінив умови проведення тендерів. Відтепер вони відбуватимуться через п'ять днів після оголошення про тендер замість 45 днів, як це було раніше.
Гроші для закупівлі м'яса перерахують на спеціальний рахунок Держрезерву в казначействі, а після реалізації закупленого м'яса структура повертатиме гроші на цей рахунок.
Держрезерв закуповуватиме лише високоякісне м'ясо першої категорії в тушах та напівтушах. Товаровиробники м'яса під час зустрічей із урядом вже задекларували свій намір реалізовувати свинину за гуртовою ціною 12 грн за кг, а яловичину -- 11 грн за кг. Що стосується м'яса птиці, то його Держрезерв не закуповуватиме, оскільки в номенклатурі товарів, які може придбати ця структура, такої позиції немає.
Водночас прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила про наміри уряду дотувати фермерів, що вирощують худобу, -- повідомив "5 канал". Щоправда, інформації про схеми виплати дотацій селянам наразі немає, окрім заяви Тимошенко про те, що аграрії отримуватимуть гроші на свої персональні рахунки.
Водночас цього тижня Мінекономіки має організувати моніторинг цін на м'ясо в роздрібній торгівлі. Таке доручення дала Тимошенко міністру економіки Сергію Терьохіну на засіданні уряду в суботу. Міністерство має слідкувати, щоб надбавка на м'ясо не перевищувала 10% від гуртової ціни продукції.
»
ПРЯМА МОВА
Олександр БАРАНОВСЬКИЙ: Головна мета -- визнання з боку ЄС
Розмовляв Валентин КОНЦЕВИЧ
Одним із питань, яке мала намір розв'язати українська делегація на чолі з Віктором Ющенком під час візиту до США, було отримання Україною статусу країни з ринковою економікою.
Це визнання Україна прагне отримати вже досить давно. Попередня влада неодноразово заявляла про те, що економіка України вже є ринковою, проте ні США, ні ЄС не поспішали це визнавати. Нова ж влада сподівається, що тепер справа просуватиметься швидше, оскільки країна стала більш відкритою для світу. Днями міністр економіки Сергій Тєрьохін підписав заяву на отримання Україною такого бажаного статусу і вважає, що вже цьогоріч українську економіку таки визнають ринковою.
Що означає для України статус країни з ринковою економікою та наскільки реально отримати його вже цього року, "Поступу" розповів провідний експерт Українського центру економічних та політичних досліджень ім. Разумкова Олександр Барановський.
Європейський банк реконструкції та розвитку має намір купувати акції українських банків, -- заявив президент ЄБРР Жан Лем'єр. Він зазначив, що не йдеться про придбання українських банків повністю, а лише їх часток. Переговори з окремими банками вже відбуваються.
Щоправда, Жан Лем'єр не назвав ні конкретних банків, ані їх кількість, зазначивши лише, що ЄБРР готовий купувати акції, якщо це буде "гідний бізнес". Для цього, стверджує Жан Лем'єр, потрібно розробити гарні бізнес-плани та забезпечити високий рівень управління.
Уряд відклав розгляд законопроекту про державну програму приватизації на 2005 рік, скерувавши її на доопрацювання новому керівництву Фонду державного майна. Про це повідомила голова ФДМУ Валентина Семенюк.
За її словами, підготовлена попереднім керівництвом Фонду програма приватизації-2005 викликала зауваження з боку Ради нацбезпеки та оборони.
Голова Антимонопольного комітету Олексій Костусєв заявив про свій намір подати у відставку. За словами головного борця з монополістами, він покидає свою посаду, щоб повністю присвятити себе політичній боротьбі. "Я йду з виконавчої влади, щоб очолити рух людей, відповідальних за долю країни. Всі мої сили віднині належать нашій спільній справі -- перемозі "Союзу"", -- пафосно промовляв пан Костусєв на VII конференції Кримської республіканської організації "Союз", що відбувалася у суботу в Сімферополі.
Варто зазначити, що пан Костусєв і на посаді голови АМКУ, схоже, віддавав усі сили на піар своєї партії. У свіжому числі мукачівського видання "РІО" розміщено рекламу "Союзу", в якій, до заслуг партії зараховують те, що американська компанія Western Union знизила тарифи на грошові перекази в Україну. Виявляється, за це заробітчани мають бути вдячними саме партії "Союз", а не Антимонопольному комітету.