Соціалістична партія України Олександра Мороза піде на вибори самостійно. Найімовірніше, що так само вчинить Народна партія України (донедавна -- Аграрна партія) Володимира Литвина. До того ж, судячи зі заяв лідерів згаданих політичних сил, зрозуміло, що вони дуже серйозно налаштовані скласти гідну конкуренцію партіям влади -- пропрезидентському Народному союзові "Наша Україна" та пропрем'єрській "Батьківщині" (або блокові цих партій, якщо вони такий утворять). Зокрема, за словами Мороза, СПУ ставить собі за мету набрати 15% голосів виборців, що дасть змогу 70 членам партії пройти до ВР наступного скликання.
Мороз, попри свою гучну заяву, припустив, що СПУ все ж таки може й мати партнерів на виборах. Однак за умови, що партнерство передбачатиме лише координацію дій, яка водночас можлива лише "під брендом Соцпартії". Лідер соціалістів також зазначив, що виборчий список формуватимуть із тих людей, які "забезпечили найкращий результат двох минулих виборчих кампаній". Мороз наголосив, що 32-37 місць у списку партія забезпечить самотужки. Водночас місця після 38-го запросто можуть отримати нові члени партії та фракції, які доведуть ефективність своєї роботи.
Спікер Литвин також впевнений у власних силах, точніше у силі Народної партії. Його слова свідчать про здатність народників набрати на виборах до 10% голосів виборців. Якщо Мороз відкрито задекларував свою незалежність (відповідне рішення ухвалила в суботу політрада СПУ), то Литвин до такої відвертості поки що не вдався. Однак із його слів про відсотки зрозуміло, що він не має наміру об'єднуватися ні з тимошенківцями, ні з ющенківцями. "Якщо ми одержимо 5%, то з нами ніхто рахуватися не буде, -- спрогнозував спікер. -- Якщо ми отримаємо від 10%, то матимемо такий же відсоток і у владі", -- додав він.
За словами Литвина, це потрібно не йому особисто, а для "відстоювання тих ідей, які ми (НПУ. -- Авт.) реалізуємо". Хоча, очевидно, не лише для цього, оскільки Литвин також зазначив, що партія "повинна одержати можливість формувати політику і в центрі, і на місцях".
Одночасно з самостійницькими заявами фаворитів майбутніх парламентських перегонів про вибори говорять і лідери партій, яких популярними не назвеш, однак і в амбітності їм не відмовиш. Зокрема голова Антимонопольного комітету Олексій Костусєв, який вирішив подати у відставку з цієї посади та зосередитися на роботі в партії, заявив, що його "Союз" піде на вибори самостійно і набере потрібні 3% голосів виборців, аби її члени потрапили до парламенту. Впевненість Костусєва можна піддати сумніву, оскільки цей новий учасник перегонів-2006 мусить позмагатися за електорат із новою опозицією. Програма його партії спрямована на проросійськи налаштованих виборців, бо "Союз" відстоює ідею двомовності та орієнтації на Росію в зовнішній політиці.
|