Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Перша сторінка  » 


Не завжди митнику масляна
Українським митникам заборонено брати на роботу мобільники й валюту
Катерина ЗЕЛЬМАН
 
Митники збідніють?
Відтепер митники не мають права користуватися на роботі мобільними телефонами та мати при собі готівкову валюту. В кишенях одного митника може бути не більше як 100 гривень. І телефони, і понаднормові гроші вони муситимуть здавати старшому зміни ще до початку роботи. Ці речі зберігатимуть у спеціальному сейфі, який опечатуватимуть особистою металевою печаткою відповідальної особи, а ключ від сейфу передаватимуть під особистий підпис "правонаступника". Також митникам заборонили ставити власні авта на територіях зон митного контролю та пунктів пропуску (крім спеціально відведених для цього місць).

Відповідний наказ підписав новий голова Державної митної служби України Володимир Скомаровський, щоб ускладнити своїм підлеглим можливість брати хабарі та зловживати службовим становищем. Персональну ж відповідальність за неналежне виконання цих вимог він поклав на начальників митниць.

"Дуже добре, що знову повернули ці правила, -- коментує "Поступу" перший заступник начальника Мостиської митниці Степан Петрусь, -- Це буде непоганим стимулом для боротьби з корупцією".

Водночас втаємничили "Поступ" львівські митники. Їхній новий керівник насправді зовсім не провів кардинальної реформи, позаяк схожі правила формально діяли на митниці досить давно. Принаймні ще шість років тому митникам забороняли користуватися мобільними телефонами та носити зі собою гроші (тоді ліміт становив 50 гривень). Згодом правила стали формальністю. І це, зізнаються самі митники, досить помітно відобразилося на їхній роботі. Проте сьогодні вони, схоже, щиро вірять у те, що відновлені правила цього разу дійсно сприятимуть боротьбі з хабарництвом. Митники мотивують зазвичай тим, що самі "зараз психологічно налаштовані інакше".

Зараз митне керівництво розробляє методи контролю та покарання щодо потенційних порушників цих правил. Покарання, найімовірніше, буде у межах адміністративної відповідальності: від попереджень і доган до позбавлення премії, пониження на посаді чи звільнення з роботи. Проте контроль, нахваляються митники, буде жорстким: відділи внутрішньої безпеки влаштовуватимуть рейди, перевірки.

До речі, схожі правила вже давно існують у багатьох державах, зокрема й у Польщі, з якою ми маємо спільний кордон. Щоправда, це не означає, що цей закон ніколи не порушували. Наприклад, лише торік за грати потрапило одразу кілька десятків польських митників та прикордонників, яких упіймали на хабарництві. Подейкували, що кмітливі стражі кордону не порушували наказу керівництва й не мали при собі грошей більше, ніж передбачено нормою. Натомість отримані від українських та польських туристів гроші вони складали до таємної схованки, яку спеціально для того обладнали у... скелі біля зони митного контролю. Зважаючи на те, нашим співвітчизникам ніколи не бракувало фантазії, можна лише уявити, що зможуть вигадати українські митники, якщо психологічна налаштованість на чесну працю не допоможе.

Обговорити в форумі» 
Томограф уже зламався
Вікторія ПРИХІД
 
Томограф, який міська влада придбала, щоб полегшити діагностування львів'ян, купівля якого обросла кількома скандалами, вже зламався. Не пропрацювавши навіть місяця, єдиний у Львові прилад, який міг виявляти внутрішні пошкодження мозку хворих, вийшов з ладу. Фахівці кажуть, що зіпсувався двигун. Скільки часу не працює томограф, на який міськрада витратила кілька мільйонів гривень, заступник міського голови з гуманітарних питань Ірина Романів, не знає. За її словами, привезти нову деталь мали ще минулої п'ятниці, однак через те, що її не було на складі "Київспецресурсу", який зобов'язаний проводити гарантійне обслуговування, ремонт томографа перенесли. До речі, виробник дав Львову гарантію лише на рік. Щойно мине цей термін, львів'янам доведеться ремонтувати томограф, якщо це буде необхідна, за власні гроші.
Детальніше>>
» 
Будинки провалюються під землю
Оксана ЛАБОЙКО
 
Через величезну яму, що утворилася біля входу до житлового будинку, який розташований на вулиці Одеській, 13, мешканці споруди незабаром не зможуть навіть потрапити у свої квартири. Повністю перегородивши вхід до будинку, яма змусила людей, які мешкають тут, входити в оселі через подвір'я сусідньої будівлі. Однак у будь-який момент і ця "стежка" може стати небезпечною не лише для здоров'я, але й для життя львів'ян. У будинку № 15, що на Одеській, плитка місцями вже провалилася, а яма біля входу до будинку щодня стає більшою, загрожуючи перегородити останній вхід до своїх квартир майже сотні осіб, які мешкають у двох будинках.
Детальніше>>
» 
Ющенка труїли не в Сацюка
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
 
Сфабрикованою проти нього акцією вважає екс-заступник голови СБУ Володимир Сацюк заяви про те, що Віктора Ющенка отруїли на його дачі. Про це зокрема він сказав в інтерв'ю російському виданню "Комсомольская правда в Украине".

"Чесно кажучи, я серйозно не сприйняв того, що цю версію розглядають насправді. І я, і Віктор Андрійович знаємо, як і за яких обставин відбувалась ця вечеря. Я впевнений, Ющенко знає, що нічого поганого тоді з ним не трапилося", -- сказав Володимир Сацюк. Він повідомив, що його вже не раз допитували з цього приводу і він передавав посуд, використовуваний під час вечері, на експертизу.
Детальніше>>