|
|
 |
Спорт-Поступ »
|
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Галичани виявляють характер |
У баскетбольній суперлізі розпочався другий етап змагань |
Оксана ПАВЛЮК |
|
"Львівська політехніка” -- БК-93 "Пульсар” (Рівне), 91:88 (ОТ)
У чоловічій баскетбольній суперлізі стартував другий етап чемпіонату України. Першими розпочали боротьбу клуби, які після першого етапу посіли місця з сьомого до тринадцятого. Вони у двоколовому турнірі визначать ще двох учасників матчів плей-оф, а також дует невдах чемпіонату.
Перед "Львівською політехнікою”, яка перший етап завершила на останньому місці, є прозаїчне завдання -- спробувати зачепитися хоча б за 12 місце, яке дозволить зіграти у перехідних матчах з другою командою вищої ліги. Для цього необхідно щонайменше подолати харківську "Політехніку”, у якої перед початком другого етапу було на дві перемоги більше (щоправда, галичани мають у запасі домашню гру з "Дніпром”).
Тому "Львівській політехніці” обов’язково було, насамперед у психічному аспекті, вдало розпочати другий етап. До того ж суперник був принциповим -- рівненський БК-93 "Пульсар”. Західне дербі завжди відбувається за цікавої та запеклої боротьби. Не став винятком і звітний поєдинок.
Загалом гра пройшла у рівній боротьбі. Діючи в середньому темпі, першу чверть суперники закінчили нічиєю -– 25:25. А от у середині другої 10-хвилинки господарі, завдяки вдалим командним діям, вийшли вперед і на велику перерву пішли за переваги шість пунктів -- 47:41.
Більш видовищніше команди стали діяти після відпочинку. Майже заповнені трибуни палацу спорту "Будівельник” надихнули гравців обох команд, і ті значно додали у швидкості. Зрозуміло, що, діючи на високих швидкостях, баскетболісти стали припускатися невимушених помилок. Підопічні Віталія Детюка спочатку робили їх менше, і це дозволило збільшити відрив до 12 пунктів -- 53:41, але кінцівку третього періоду краще провели гості, які майже наздогнали господарів -- 61:59.
Четверта чверть відбувалась у нервовій боротьбі. Львів’яни, в складі яких найрезультативнішим був Панченко (18 очок), на останніх секундах дозволили-таки рівненцям перевести гру в овертайм -- 78:78. Рахунок за дві (!) секунди до кінця періоду вирівняв Скиданов, в активі якого є 28 пунктів -- найбільше серед гравців обох команд.
І все ж у додатковій п’ятихвилинці кращою була "Львівська політехніка”. Наші хлопці виявили справжній чоловічий характер і зуміли таки вирвати таку важливу перемогу -- 91:88. А вже сьогодні на галичан чекає очний поєдинок із головним конкурентом -- харківською "Політехнікою”. Початок матчу на майданчику палацу спорту "Будівельник” о 18.00.
|
 |
|
 |
"Динамо": падіння продовжується |
У матчах ХХ туру чемпіонату України зафіксовано кілька несподіванок |
Іван ДУПНАК |
|
Найгучнішою сенсацією чергового туру національної першості з футболу стала домашня поразка київського "Динамо" від запорізького "Металурга" -- команди, перед якою в останні сезони зазвичай є одне завдання -- зберегти прописку в елітному дивізіоні. За всю історію чемпіонатів України запоріжці лише раз здолали флагмана вітчизняного футболу. І от -- друга перемога "металургів" над динамівцями, та ще й у столиці.
Загалом гра проходила так, як і можна було передбачити. Господарі атакували, а межею мрій гостей була нічия. Однак за 45 хвилин першого тайму команда Сабо не створила практично жодного гольового моменту біля воріт Глущенка. Натомість Акопян на 30-й хв. зі штрафного, щоправда, завдяки рикошету, спрямував м'яч у ворота Реви -- 0:1. До перерви динамівцям прорвати захист гостей так і не вдалося. |
Детальніше>> |
|
 |
Третя вершина короля |
У данському Орхусі завершився чемпіонат Європи з настільного тенісу |
Іван ДУПНАК |
|
Знаний білоруський майстер настільного тенісу Володимир Самсонов втретє здобув титул чемпіона Європи в особистому розряді. Раніше учень Алєксандра Піткєвіча перемагав у 1998 році в голландському Ейндховені та два роки тому в італійському Курмайорі. У такий спосіб Самсонов за кількістю особистих перемог на єврофорумах наздогнав легендарного шведа Мікаеля Аппельграда. |
Детальніше>> |
|
 |
Медалі ростуть на татамі |
|
Олена САДОВНИК |
|
В угорській Татабанії завершився традиційний Міжнародний турнір з карате-до Gerecse Open, який має статус клубного Кубка світу серед дітей та молоді. У межах цього турніру виборювали нагороди юні майстри карате з 16 країн світу. Україну представляли спортсмени Львова та Києва. Великого успіху досягли вихованці львівського клубу "Юніон", які в загальному заліку серед клубів посіли друге місце. Протягом двох днів змагань учні Антона Нікуліна здобули 23 медалі. |
Детальніше>> |
|
 |
Золоті україночки |
|
Оксана ПАВЛЮК |
|
Дівоча збірна України (U-17) виборола золоті нагороди першості Європи з волейболу, що завершилася в Таллінні. В складі команди, яку до змагань у столиці Естонії готували Віктор Перебийніс і Микола Остапенко, виступали запоріжанки Ольга Вергун, Катерина Симонова, Ольга Гейко, Галина Козловські і Ганна Дьяченко, сестри Валерія і Наталія Гончарови з Рівного, тернополянки Надія Косило і Тетяна Мандражеєва, черкащанки Марина Королькова, Вікторія Дєдкова і Ольга Савенчук. Останню було визнано найкращим гравцем турніру. |
Детальніше>> |
|
 |
До "бронзи" не долетіли |
|
Іван ДУПНАК |
|
Хокеїсти київського "Сокола" перший у своїй історії сезон у відкритому чемпіонаті Білорусі завершили на четвертому місці. У серії до двох перемог за бронзові нагороди українці поступилися могильовському "Хімволокну".
Після важких шести матчів у півфінальній серії з мінським "Кєраміном", у якій кияни зазнали поразки з рахунком 2:4, багато хто з гравців "Сокола" був виснажений як фізично, так і психологічно. До того ж, частина команди захворіла на грип. У поєдинках за "бронзу" так і не з'явилися на льодовому майданчику досвідчені Гунько, Литвиненко, Бобровніков, Сальніков, Матвійчук і Харченко. Тому Олександр Сеуканд дав шанс показати себе молодим Бондарєву, Руфанову, Онищенкові, Ковалю, Шевченкові. |
Детальніше>> |
|
 |
"Золота" Олександра |
|
Олена САДОВНИК |
|
У польському місті Бжеґ завершився міжнародний турнір з жіночої боротьби Poland Open, який відвідало понад 60 борчинь із десяти країн світу. Поза конкуренцією у своїй ваговій категорії (до 51 кг) була львів'янка Олександра Когут, яка цього сезону невтомно здобуває одну перемогу за іншою. У Польщі вихованка Андрія Пістуна в легкій французькій манері здолала спочатку представницю Чехії Андролу (2:0), а потім записала на свій рахунок перемоги над господарками килима Магдою Півовар (2:0) та лідером збірної Польщі, призеркою чемпіонату Європи Катаржиною Бучкою (2:0). |
Детальніше>> |
|
 |
Шість плюс один |
|
Іван ДУПНАК |
|
fIBA-Європа назвала склади збірних Європи і решти світу, які зіграють у матчі "Всіх зірок" Євроліги-FIBA сезону 2004/2005 року. Українську суперлігу в Нікосії, де 14 квітня й відбудеться All-Star day, представлятимуть шестеро баскетболістів та один тренер. Зауважимо, що на одного гравця більше делегувала на Кіпр російська суперліга, а от Туреччина має таке ж представництво, як і ми. |
Детальніше>> |
|
 |
|