Соціально-педіатричний центр для дітей з особливими потребами -- перший крок, над яким відтепер мають працювати навчально-реабілітаційний центр "Джерело", Львівський національний медичний університет імені Д. Галицького та міська дитяча лікарня. Днями ці установи підписали тристоронній договір про співпрацю. Для центру "Джерело" таке "полагодження стосунків" з офіційними установами стало першим за час його діяльності.
Як зазначив директор "Джерела" Мирослав Николаєв, договір він підписав, перш за все, для клієнтів свого центру -- для дітей з дитячим церебральним паралічем, м'язовою дистрофією, затриманням темпу моторного розвитку раннього віку тощо. Всі вони змалку потребують нагляду лікарів, реабілітологів і психологів. Не менша увага потрібна і їхнім батькам.
І центр „Джерело", і лікарня, і медуніверситет зобов'язались співпрацювати з метою забезпечення ранньої діагностики, лікування, комплексної реабілітації, соціальної адаптації та професійної орієнтації дітей до 18 років із порушенням моторного та/або психічного розвитку. Передбачено також тісну співпрацю з їхніми сім'ями. Дитяча лікарня вестиме диспансерне спостереження за дітьми, які знаходяться на реабілітації в "Джерелі", а також проводитиме клініко-інструментальне обстеження дітей з порушеннями фізичного і психічного розвитку
Центр "Джерело" функціонує у Львові з 1993 року лише на кошти благодійників. На базі центру працюють школа-дитсадок, програма інтегрованого навчання, відділення розвитку дитини та творчі майстерні. Нині до програм "Джерела" залучено понад 170 дітей з вадами розвитку. Неповносправність тут розуміють не як медичну, а як психосоціальну проблему, і вважають, що реабілітації нині потребує усе суспільство.
»
Халтура без господаря
Сихівський міст нема кому добудовувати та ремонтувати
Уляна ЛИБА
Сихівський шляхопровід, який побудували, аби розвантажити транспортний потік на Сихів, де мешкає близько 120 тисяч львів'ян, потребує не лише добудови, але й ремонту. Однак, схоже, зроблять це не скоро. Принаймні такий висновок можна зробити зі слів львівських залізничників та міських чиновників. Оскільки ні ті, ні ті не виявляють бажання завершувати будівництво. Щобільше, ніхто зараз не може чітко сказати, хто мав би це зробити.
Буняк знову образився. Цього разу на суддів за упереджене ставлення до себе. Загалом, ситуація, коли львівський голова "ображаються", вже стала зовсім звичною.
Спершу він оголошував довжелезні списки львівських журналістів, які виявилися зовсім недалекими і не оцінили достойно досягнень Любомира Костянтиновича. Потім він ображався на студентів, які робили театралізовані дійства під міськрадою, нагадуючи про невиконані обіцянки. Водночас він щиро дивувався, чому ніхто не розуміє, що його обіцянки щодо цілодобового водопостачання виявилися нездійсненнями зовсім не через нього.
На сьогоднішній сесії Львівської міської ради депутати планують затвердити, які і скільки балконів та дахів буде відремонтовано за кошт міста у найближчі 4 роки -- відповідні програми подасть на розгляд управління житлово-комунального господарства міськради. Ймовірно, що сьогодні нарешті затвердять Схему розміщення дитячих та спортивних ігрових майданчиків на території Львова. Нагадаємо, вже кілька разів це питання переносили, оскільки управління архітектури ніяк не може домовитися з депутатами щодо площ майданчиків.
Весна настала, і всі з нетерпінням чекають, коли Львів із брудно-сірого стане зеленим. Ну, листки на деревах з'являться самі, а от квіти на міських клумбах доведеться садити комунальникам. Наразі, як повідомили нам у ЛКП "Зелений Львів", що опікується озелененням Львова, угоду про постачання квіткового насіння сумою 120 тисяч гривень з ними уклала лише Галицька райадміністрація, інші райони наразі вирішують проблеми з фінансуванням. Тож принаймні можемо бути впевнені, що біля Ратуші, на проспекті Свободи, площі Митній, вулиці Коперника, біля пам'ятника Грушевському квіти таки з'являться.
Цьогоріч у Львові очікують небувалого раніше напливу іноземних туристів. Зокрема, як повідомив начальник управління курортів та туризму Львівської ОДА Андрій Клімашевський, особливо хочуть відвідати наше місто мешканці німецькомовних країни та Нідерландів, котрі донедавна не часто приїжджали до Львова. "Після Помаранчевої революції Україна стала об'єктом особливого зацікавлення з боку іноземних туристів. Всі закордонні виставки, в яких ми беремо участь, відтепер проходять "на ура", а наші сувеніри одразу ж змітають із прилавків", -- розповів він "Поступу".
Гарантійні талони, які отримують львів'яни під час купівлі побутової техніки, часто виявляються звичайнісінькими папірцями, які нашвидкуруч написали продавці. Маючи таку гарантію, в разі виникнення механічної поломки, дуже важко домогтися від фірми-продавця безкоштовного ремонту чи повернення грошей за покупку, якщо прилад відремонтувати неможливо. За два місяці 2005 року Львівське обласне управління у справах захисту прав споживачів оштрафувало чотирьох підприємців зі Стебника, Стрия, Дрогобича і Львова, котрі порушували правила продажу непродовольчих товарів.
Власники львівських турфірм не хочуть змагатися за звання Зірки українського туризму. Ініціативу Всеукраїнського союзу працівників асоціацій та організацій туристичної галузі ("УкрСоюзТур"), який хоче провести схожий конкурс, місцеві туроператори сприйняли зовсім без ентузіазму. "У туристичній галузі України сьогодні є багато наболілих проблем. Через недосконале законодавство турфірми зазнають постійних збитків. Для прикладу, ми платимо величезні кошти страховим компаніям, а в разі виникнення непередбачуваних ситуацій, як-от недавнє цунамі, збитки доводиться компенсувати самотужки. Схожих проблем є дуже багато, і замість того, щоб вирішувати їх, держава бавиться у якісь зірки", -- говорить власник однієї із львівських турфірм пан Юрій. Крім цього, місцеві туроператори стверджують, що Закон України "Про туризм", який набув чинності 1 січня 2004 року, загнав у тінь сотні туристичних фірм. Підприємці також наголошують на необхідності нових ліцензійних умов на ведення туристичної діяльності, оскільки старі умови ліцензування, за їх словами, суперечать чинному законодавству.
Для ремонту частини дороги Київ--Чоп Європейський банк реконструкції та розвитку виділяє 100 мільйонів євро. Ця дорога зі столиці нашої держави до країн Європейського союзу пролягає Львівською областю. Отож за ці гроші відремонтують відрізок від Стрия до Бродів, -- повідомив "Поступу" перший заступник Львівської обласної служби автомобільних доріг Петро Шпитяк. Проте невідремонтованими залишаться сім кілометрів до межі нашої області із Рівненською.
Начальника Головного управління охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Віктора Кімаковича звільнили з посади за угодою сторін, -- повідомляє прес-служба ЛОДА. Про це йдеться у розпорядженні, яке підписав голова ЛОДА Петро Олійник 2 березня. Нагадаємо, що до цього з посад усунули начальника управління культури облдержадміністрації Володимира Гаюка та начальника управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Євгена Кулика.