Справу проти першого заступника мера передано до суду. Порушено її було після публікації в "Поступі"
Катерина ЗЕЛЬМАН
Справу Василя Кравціва прокуратура міста Львова вже передала до суду. Першого заступника міського голови звинувачують у корупції, позаяк свою 61 річницю святкував за гроші комунальних підприємств -- МКП "Львівводоканал", МКП "Львівтеплоенерго" та МКП "Львівелектротранс" оплатили ювілярові забаву, виділивши на це загалом майже 5 тисяч гривень.
Фактично цією справою прокуратура зацікавилася після публікації у газеті "Поступ". І під час слідства правоохоронці довели, що звинувачення небезпідставні. Насправді власне ці комунальні підприємства, котрі постійно нарікають на безгрошів'я, весь час пориваються підняти тарифи, ремствуючи, що населення не додає їм грошей, використовує ті самі гроші городян, аби влаштувати забаву заступникові мера. Щобільше, кажуть правоохоронці, чиновники, очевидно, були настільки впевнені у безкарності, що діяли до нахабності відкрито -- просто перерахували гроші з рахунків комунальних підприємств на рахунок ресторану, в якому відбувався бенкет.
Щоправда, правоохоронці інкримінують панові Кравціву лише адміністративну відповідальність, хоча в контексті Закону України "Про боротьбу з корупцією" (ст. 1, пункт "а"). Проте українське законодавство за цей злочин передбачає доволі легке покарання -- штраф розміром від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів і звільнення з обійманої посади.
Яке покарання чекає на керівників комунальних підприємств, що оплачували злощасне свято, наразі не відомо. Очевидно, це з'ясується під час судового розгляду. Утім, у прокуратурі "Поступ" запевнили: "Щодо цих осіб буде окреме рішення".
Взагалі, як пояснив "Поступові" прокурор міста Львова Андрій Палюх, наше законодавство є дуже недосконалим щодо корупціонерів. Тому доводити такі злочини зазвичай дуже складно. Тим паче, що на корупціонерів всі скаржаться, але мало хто проти них свідчить.
"Люди мають не терпіти, а повідомляти нам про такі факти, -- каже пан Палюх, -- бо городяни зазвичай керуються принципом "моя хата -- скраю", чим самі ж творять корупційну систему і самі ж стають її заручниками".
До речі, сам Василь Кравців досі відмовляється визнавати свою вину. Вже вкотре після публікації, у якій наші кореспонденти розповіли про згадане святкування, заступник міського голови відмовився від коментарів "Поступу", побажавши нашим кореспондентам "успіху".
Натомість його безпосередній патрон міський голова Любомир Буняк заявив "Поступу", що йому "нічого з цього приводу не відомо". На запитання ж, чи планує міський голова з'ясувати обставини цієї справи або бодай довідатися про неї у пана Кравціва та в керівників комунальних підприємств, Любомир Буняк відповів, що не має часу цим займатися. І взагалі, це -- компетенція правоохоронців.
Почути ж думку керівників комунальних підприємств, які за наші гроші справили панові Кравціву свято, нашим кореспондентам, на жаль, не вдалося. Наприклад, начальник МКП "Львівелектротранс" Олег Білокурий відмовився вчора від коментарів, пославшись на брак часу, а також на те, що "більше не дружить" із журналістами "Поступу".
Секретарі ж керівництва МКП "Львівводоканал" упродовж дня надзвичайно ввічливо відсилали наших кореспондентів, щоразу вигадуючи іншу версію відсутності своїх патронів. Наприклад, за твердженнями різних працівників цього відомства (які висловлювалися майже одночасно), начальника "Львівводоканалу" Винявського не було на місці, бо: "він на лікарняному", "щойно поїхав на об'єкт", "веде нараду -- тільки розпочав".
»
ПРЯМА МОВА
Мирослав ПОПОВИЧ: Європейський світ побудований на ідеалі
Відомий український філософ Мирослав Попович -- знакове ім'я в українській культурі. Його можна вважати одним із символів української освіченості та європейськості. Про цю європейськійсть, що її характеризує, чи потрібна Україна Європі, ми й вирішили запитати в пана Поповича.
Уже трьох осіб визнали винними й ув'язнили за злочини, скоєні під час президентських виборів минулого року. Про це вчора повідомив прокурор Львівської області Євген Блажівський.
Як писав "Поступ", перший вирок поствиборної справи у Львові було винесено наприкінці лютого цього року. Тоді Феміда Франківського району засудила двох львів'ян до 4 та 3 років позбавлення волі за те, що під час виборів вони намагалися влаштувати так звану карусель (ч. 2 ст. 158 ККУ "Фальшування виборчих бюлетенів").
Депутатам урядові зміни до бюджету не подобаються, однак вони їх все ж затвердять. Бо вибори на носі
Тему досліджували Ірина СМЕРТИГА і Оксана БОЙКО
Нині парламент має розглянути зміни до бюджету-2005. Уряд працював над проектом змін до бюджету майже два місяці, і нарешті у понеділок проект закону про зміни до бюджету-2005 було зареєстровано в парламенті.
Переказувати урядові пропозиції стосовно того, як варто модифікувати цьогорічний бюджет, сенсу немає. Тим паче, що про деякі бюджетні новації "Поступ" уже писав цього тижня. Загалом уряду вдалося витримати концепцію "соціального бюджету" -- витрати на "соціалку" урядовці суттєво збільшили, передбачивши підвищення мінімальних зарплат та пенсій, допомоги у зв'язку з народженням дитини, окремих видів допомоги дітям-сиротам тощо.
24 березня -- Всесвітній день боротьби із туберкульозом. Це захворювання -- у прямому значенні одна з найхарактерніших болячок незаможних країн, з якою стикаються переважно бідні люди, що не мають нормальних умов проживання та доброго харчування. Одна хвора на туберкульоз людина може інфікувати до 15 здорових осіб.
В Україні, кажуть фахівці, епідемія туберкульозу "гуляє" вже одинадцятий рік, а захворюваність населення зросла майже вдвічі. Тому Всесвітня організація охорони здоров'я внесла Україну до списку країн із високим рівнем поширення цієї хвороби.
На Львівщині ж найбільше на туберкульоз хворіють мешканці Городоцького, Жидачівського, Турківського районів, а також Червонограда та Борислава.
Що нині роблять медики для подолання епідемії, і чи може медицина позбавити суспільство від туберкульозу -- про це журналістові "Поступу" розповів заступник головного лікаря з лікувальної роботи Львівського регіонального фтизіопульмолоногічного центру Володимир Новосільський.