Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    Економіка у Поступі.    Арт-Поступ.    Літературний Поступ.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

16 грудня 2017 р.

16:10 15-12-2017 -   На Жовківщині відкрили дахову сонячну електростанцію
  16:8 15-12-2017 -   У Гарнізонному храмі відновили унікальні фрески
  15:37 15-12-2017 -   Завтра на вулиці Львова повернуться тролейбуси №5 та №24
  13:29 15-12-2017 -   Мешканець Львівщини загинув під час пожежі в дерев`яному будинку
  15:36 15-12-2017 -   Іспанію можуть відсторонити від участі в ЧС-2018
  13:23 15-12-2017 -   Ще три жінки звинуватили Дастіна Гоффмана в домаганнях - ЗМІ

"Сокіл" і "Кєрамін" сьогодні зіграють п'ятий матч півфінальної серії

У регулярному турнірі Відкритого чемпіонату Білорусі хокеїсти київського "Сокола" в чотирьох поєдинках із мінським "Кєраміном" тричі залишали льодовий майданчик у ранзі переможців (2:1, 2:0 і 4:3), а ще одна зустріч завершилася підписанням мирної угоди (4:4). Тому у півфінальній серії плей-оф, коли турнірна доля знову звела "соколят" і "драконів", багато хто вважав фаворитами пари саме киян.

Однак вже після перших двох матчів у Мінську ситуація для українців виглядала доволі критичною. У першій зустрічі вже на 3-й хв. рахунок відкрив "Сокіл" (Сальников), але цей успіх для гостей цього дня був останнім. Натомість "Кєрамін" у другому та третьому періодах закинув по шайбі і святкував перемогу -- 2:1. У господарів дублем відзначився Мєлєшко (35', 45').

Ще прикрішою була поразка команди Олександра Сеуканда наступного дня. До 50-ї хвилини жодній із команд не вдавалося закинути шайбу у ворота суперника. А потім прорвало... Все той же Мєлєшко (51') і Чупріс (54') зробили рахунок 2:0 на користь господарів. Здавалося, що доля матчу вирішена. Однак "соколята" виявили неабиякий характер і до завершення основного часу встигли відігратися. Сальников на 58-й хв. скоротив розрив до мінімуму, а коли пішла остання хвилина завершального періоду, Гніденко перевів гру в овертайм -- 2:2.

Тепер уже психологічна перевага була на боці киян. Вірилося, що у грі чотири на чотири українці зуміють вирвати звитягу. Але вистоявши за кількісної меншості після вилучення Савицького, "Сокіл" на 74-й хв. пропустив гол після кидка Іваненка. 3:2 у матчі, а в серії стало 2:0 на користь "Кєраміна".

Приїхавши до столиці України, білоруси вже в першому матчі намагалися остаточно зламати супротив киян. Але нічого в них не вийшло. Щобільше, "дракони" за два матчі не зуміли жодного разу закинути шайбу у ворота "соколят". У третьому матчі серії, вистоявши у першому періоді, господарі перехопили ініціативу і тричі результативно завершували свої комбінації -- 3:0. У складі киян відзначилися Гунько (29'), Олецький (42') і Сальников (59' -- у пусті ворота).

А найзапеклішим наразі видався четвертий матч. Зразково діяли оборонці та кіпери обох команд. Киянин Федоров і мінчанин Кузьменко ловили все, що летіло в рамку. І лише на 85-й хв.(!) в контратаці Сальников вивів сам на сам із Кузьменком Савицького, і той влучно спрямував каучуковий диск у дальній нижній кут воріт гостей -- 1:0.

Рахунок у серії зрівнявся -- 2:2. Команди знову переїхали до столиці Білорусі, де зіграють сьогодні п'ятий матч серії. Післязавтра вони знову гратимуть у Києві, а вирішальний матч серії (за необхідності), пройде у Мінську найближчої неділі.

А от в іншій півфінальній парі для визначення переможця достатньо виявилося чотирьох матчів. Мінська "Юность", переможець регулярного турніру, спочатку вдома двічі обіграла "Хімволокно" -- 3:2 і 4:2, а потім вже в Могильові довела справу до перемоги в серії -- 9:1 і 1:0. Перемогу в четвертій зустрічі "юніори" здобули також у овертаймі. Отож, 4:0 у серії на користь "Юності", яка в фіналі порівняно зі своїм опонентом у боротьбі за "золото" буде мати серйозну перевагу у вигляді кількох додаткових днів відпочинку.

»
Татко Карло з Італії
Свою тренерську кар'єру Анчелотті розпочав у "Пармі"
Тарас МИШКАЛО

Карло Анчелотті
Що може бути кращою характеристикою для футбольного тренера, ніж слова іншого великого тренера і гравця. Йдеться про наставника "Мілана", в якому грає наш Андрій Шевченко, Карло Анчелотті, котрого, за останньою інформацією, сватають у королівський клуб "Реал".
»  ФУТБОЛ
Перемога у матчі дебютантів
Батіста боїться снігу та холоду, але все одно забиває
Віталій КРУТЯКОВ

Юрій Дячук-Ставицький (праворуч) задоволений грою Батісти (ліворуч), який вперше відзначився у грі за ''Карпати''
Після впевненої перемоги в себе на полі над харківським "Арсеналом" (2:0) всі очікували, що й у Дніпродзержинську "Карпати" зможуть перемогти. Наші сподівання виправдалися й у грі ХХ туру, в якій, до речі, зустрічалися команди, що дебютували цього сезону в першій лізі (різниця в тому, що "Карпати" вилетіли туди з "вишки", а от "Сталь" потрапила з другої), гору здобули львів'яни.

"У Дніпродзержинську сніг то падав, то не падав, поле важке було, -- коментує виїзну перемогу спеціально для "Поступу" головний тренер "Карпат" Юрій Дячук-Ставицький. -- Перший тайм відіграли непогано. На шостій хвилині з подачі Фещука Батіста забив гол. Згодом мав вихід один на один Сучков. Міг ще забити й Батіста. В першому таймі суперники не мали практично жодного моменту, ми домінували".
»
Баль сурмуить збір
Юрій ГОРАК

Тренер національної збірної команди України Андрій Баль оголосив склад кандидатів на участь в офіційному матчі відбірного турніру ЧС-2006 проти збірної Данії, повідомляє ffu.org.ua. Серед 22 гравців, яких Баль викликає на збір, є:

Воротарі: Олександр Шовковський, Віталій Рева (обидва -- "Динамо" Київ), В'ячеслав Кернозенко ("Дніпро").

Захисники: Андрій Несмачний ("Динамо" Київ), Сергій Матюхін, Олександр Радченко, Володимир Єзерський, Андрій Русол (усі -- "Дніпро" Дніпропетровськ), В'ячеслав Свідерський ("Сатурн" Раменське, Росія).
»  БОКС
Професійний бокс у цирку
І. Д.

Сьогодні ввечері у приміщенні Львівського цирку відбудеться міжнародний турнір з професійного боксу, організаторами якого є новостворена промовтерська компанія "Зірки професійного боксу", спортивний клуб "Л-проф-Електрон" та Львівська асоціація професійного боксу.
»
"Дериземля здобуває "срібло"

Українець Андрій Дериземля виборов срібну медаль на дев'ятому етапі Кубка світу з біатлону, який пройшов у російському місті Ханти-Мансійську. Українець посів друге місце в перегонах переслідування на 12,5 км. Переможцем на цій дистанції став титулований норвежець Оле Ейнар Бйорндален. Дериземля відстав від Бйорндалена на 3,9 секунди. На трьох вогневих рубежах Андрій припустив два промахи.

Третім до фінішу прийшов поляк Томаш Сікора (+ 22,8 с). Інші українці в цих перегонах посіли такі позиції: Олександр Біланенко -- 16-й, В'ячеслав Деркач -- 30-й, Руслан Лисенко -- 46-й.
»  БІАТЛОН
Коли віриш в успіх
Я. Н.

У фінському Контіолахті підійшла до завершення першість світу з біатлону серед юніорів. До двох нагород в особистій першості -- "срібла" Віти Семеренко в індивідуальних перегонах та "бронзи" Олександра Колоса у спринті -- в останній день змагань українські біатлоністи додали ще дві медалі в естафетних перегонах.
»
"Сокіл" перемагає "Керамін"

Київський "Сокіл" уперше переміг у півфінальній серії плей-оф відкритого чемпіонату Білорусі з хокею, повідомляє champion.com.ua.

Після двох виїзних поразок від мінського "Кераміна" кияни в неділю вдома перемогли суперника з рахунком -- 3:0. Шайби закинули Юрій Гунько, Валентин Олецький та Роман Сальников.

Наступний матч серії, яка триває до чотирьох перемог однієї з команд, "Сокіл" проведе сьогодні, до того ж знову на своєму майданчику. Поки що рахунок у цьому протистоянні -- 2:1 на користь "Кераміна".
»  ФУТБОЛ
Протистояння наших кривдників
І. Д.

Останнім чвертьфіналістом цьогорічного розіграшу Кубка UEFA став іспанський "Вільяреал". У перенесеному матчі-відповіді 1/8 фіналу піренейці вдома довели свою перевагу над румунським "Стяуа" -- 2:0. Вже на 6-й хв. Хосе Марі відкрив рахунок у зустрічі, а остаточну крапку на 62-й хв. поставив Рікельме, який влучно пробив з 11-метрової позначки. Перше побачення цих команд, яке відбулося в Бухаресті 16 березня, завершилося нічиєю -- 0:0, а тому саме "Вільяреал" продовжить боротьбу за почесний євротрофей.
»
Клійстерс повернулася

Кім Клійстерс тріумфально повернулась до великого тенісу після травми. Бельгійка перемогла на турнірі в Індіан-Уеллсі (США), призовий фонд якого складав 2,1 мільйона доларів США.

У фінальному поєдинку Кім переграла чільну першу ракетку світу американку Ліндсей Давенпорт. У першому сеті сильнішою виявилася Клійстерс -- 6:4. Зате в другій партії більше пощастило Девенпорт -- 6:4. А от вже на третій сет американки не вистачило, Ліндсей почала часто припускати невимушені помилки. Клійстерс цим скористалася й розгромила Девенпорт у вирішальній партії -- 6:2.
»
БК Київ реваншується
Підготував Віталій КРУТЯКОВ

Столичний БК "Київ" в себе на майданчику в другому матчі чвертьфіналу розіграшу Євроліги ФІБА переміг ізраїльський "Іскар Страусс" -- 83:72, повідомляє сhampion.com.ua

Перемогу кияни забезпечили в перших двох чвертях гри, які вони виграли. Щоправда, два заключні квадранси матчу БК "Київ" програв нахарійцям з мінімальним рахунком. Отже, за сумою двох зустрічей рахунок між БК "Київ" та "Ісрар Страусом" став -- 1:1 (перший матч цих суперників завершився перемогою ізраїльтян -- 93:88). Тепер доля путівки до "Фіналу чотирьох" вирішуватиметься в третій грі, яка відбудеться 23 березня в Ізраїлі.

А маріупольський "Азовмаш", поступившись удома "Динамо" (Санкт-Петербург) -- 72:81, програв свою серію з рахунком -- 0:2.
»  БАСКЕТБОЛ
Уперед, "вовки"
Підготував Іван ДУПНАК

Сьогодні ввечері на майданчику спорткомплексу "Ейн Сара" в ізраїльському місті Нагарія баскетболісти БК "Київ" проведуть третій, вирішальний поєдинок чвертьфінальної серії Євроліги-FIBA проти місцевого клубу "Іроні". Переможець цієї зустрічі отримає путівку на "Фінал чотирьох". До речі, саме Київ першим подав заявку на проведення у себе вирішальних зустрічей квартету найсильніших команд Євроліги-FIBA. Але столиця України зможе стати господаркою "Фіналу чотирьох" лише за умови, якщо туди проб'ються підопічні Ренато Паскуале.

Звичайно, здолати "Іроні" на його майданчику буде нелегко, але це завдання нашим хлопцям цілком до снаги. Нагадаємо, що тиждень тому у першому матчі серії, який також відбувався у Нагарії, київські "вовки" у середині завершальної чверті були попереду -- 81:79. Однак втримати перевагу не змогли, поступившись у підсумку -- 88:93.
»
Алонсо перемагає в Малайзії
А Міхаель Шумахер просить вибачення за зіткнення в Австралії

Пілот "Рено", іспанець Фернандо Алонсо переміг на другому етапі чемпіонату світу з автоперегонів у класі машин "Формула-1". Отже, французька стайня на старті нинішнього сезону перемогла вже вдруге.

Алонсо, для якого ця перемога стала лише другою в кар'єрі, був протягом вікенду поза конкуренцією. Першим кроком до майбутньої вікторії стала перемога Фернандо у кваліфікації.

На старті перегонів, які, до речі, були одними з найспекотініших в історії "Формули-1" (температура повітря сягала 40! С), Алонсо зумів втримати лідерство та відразу почав нарощувати свій відрив від суперників. На дистанції Фернандо втрачав лідерство лише під час заїзду на піт-стопи. "Ви найкращі, дякую""Рено! Ми показали їм усім, що ми найкращі!" -- прокричав Алонсо своїй команді за допомогою радіозв'язку, коли вже перетинав фінішну стрічку. До речі, два тижні тому в Австралії найшвидшим був партнер Алонсо по "Рено", італієць Джанкарло Фізікелла.
»  ШАХИ
Шахові забави у Монте-Карло

У Монте-Карло розпочався ХІV шаховий шоу-турнір, в якому 12 супергросмейстерів за коловою системою проводять між собою по два поєдинки. Спочатку вони з'ясовують стосунки у грі навмання, а потім грають бліц-партію. Україну в Монако представляє знаний львівський гросмейстер Василь Іванчук.

Потрібно зауважити, що організаторам вдалося зібрати цього разу надзвичайно сильний склад учасників. Чого вартий лише квартет росіян: Владімір Крамнік, Пьотр Свідлєр, Алєксандр Морозєвіч та Євгєній Барєєв. Серед суперників Іванчука є також Вішванатан Ананд (Індія), іспанці Алєксєй Широв і Франсіско Вальєхо, Люк ван Велі (Голландія), Боріс Гєльфанд (Ізраїль), Петер Лєко (Угорщина) та Веселін Топалов (Болгарія).
»
Фартова краватка Детюка
Львівські баскетболісти перемогли, а тренер змінює імідж
Юрій ГОРАК

...Ще в холі "Будівельника" почув незрозумілий шум, дудіння та гучне скандування: "Пуль-сар! Пуль-сар!", яке супроводжувалося гупанням барабана. Як з'ясувалося, до нашого міста завітала група рівненських уболівальників (чоловік тридцять--сорок) і вплив їх на перебіг матчу був помітним.
»  ПРЯМА МОВА
До здорового способу життя китайці ще не готові
Розмовляла Олена САДОВНИК

Віталій Сутула
На спортивних аренах китайські спортсмени колись були гостями, учнями, глядачами. А сьогодні повноправні володарі п'єдесталів пошани є лідерами у більшості олімпійських видів спорту. В неофіційному командному заліку ігор XXVIII Олімпіади в Афінах національна збірна Китаю посіла друге місце, в завершальні дні змагань пропустивши поперед себе такого спортивного титана, як США. Прогнозуючи результати Олімпіади, яка 2008 року відбудеться у столиці Піднебесної, усі фахівці одноголосно стверджують, що випередити Китай буде нереально. Про причини такого прогресу та особливості спорту у Китаї загалом розповів завідувач науково-дослідної лабораторії Харківської академії фізичної культури, почесний професор Інституту фізичної культури у провінції Хембей, академік Міжнародної академії проблем людини, кандидат біологічних наук Віталій СУТУЛА.
»
"Парма" і в дев'ятьох -- "Парма"!
Віталій ЗЕМЛЯНКО

Цими вихідними пройшли чергові футбольні матчі у провідних європейських першостях.

ІСПАНІЯ. Центральний матч туру "Депортіво" -- "Барселона" завершився мінімальною перемогою лідера чемпіонату (1:0). Єдиний гол у зустрічі в складі гостей провів Людовік Жюлі вже у дебюті гри. А на початку другого тайму "червоне світло" перед собою побачив Рафаель Маркес, що все ж не завадило каталонцям довести гру до перемоги.