Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ технологій  » 


Стильна штучка на будь-яку погоду
Ігор ЦИЦИК
 
Ми вже колись колупали щось схожого. Цифрові фотокамери Olympus із серії mju мають кілька приємнющих рис, котрі стосуються усіх апаратів цієї стильної родини. Цього тижня на операційний стіл поступівського тестлабу потрапила фотокамера µ[mju:] 410 DIGITAL, яка, по суті, відрізняється від своїх молодших братів тільки фотографічними характеристиками. Основні елементи дизайну залишилися сталими.

Традиційно фотокамери серії mju комплектують порядною кількістю аксесуарів. Так у коробці, крім програмного забезпечення та фотокамери, маємо: зарядний пристрій до акумулятора (літій-іонного, звичайно ж), дата-кабель для стягування зображень із камери в комп'ютер, кабель, що дозволяє подивитися записані рухомі й нерухомі картинки на телевізорі та карта пам'яті формату xD-Picture ємністю 32 MБ. Є ще ремінець для фіксування камери на зап'ясті та грубелецька інструкція.

Фотки з апарата можна зливати через USB-інтерфейс та безпосередньо з картки, через кардрідер. Стандартної картки вистачає на майже тридцять світлин із найліпшою якістю та приблизно на 40 -- із трохи слабшою.

Особливої згадки заслуговує корпус фотоапарата. Його виконано із надміцного сплаву, котрий в теорії мав би захищати чутливу частину камери від барбаринського користування. На практиці кидати апарат до землі ми на пробували, повіривши виробникові на слово. Зрештою, коли би хтось хотів оплатити такі тести -- ми готові до співпраці.

Фотографічна частина камери стала ще потужнішою. Незважаючи на те, що навіть у світлих приміщеннях апарат хоче використовувати спалах, об'єкти, що перебувають за межами його досяжності, виходять також цілком непоганими. Особливо це стосується добре освітлених приміщень. Під час фільмування надворі фотокамера показала свою чудову форму. Особливо добре можна було оцінити захист від бризок (під час тестування минулого тижня падав мокрий сніг, але ми його не боялися).

Трохи повільним (особливо у погано освітлених приміщеннях) залишається автофокус, але стосовно апарата початкового рівня такі речі є природними. Загалом камера складає позитивне враження, хіба мій татуньо трохи нарікав на слизький металевий корпус. Для побутового вжитку камера пасує найліпше молодим татам і мамам, а також дідусям і бабусям.

Нагадуємо, що тестоване обладнання можна за цілком доступні гроші (або й у кредит) купити в салоні "МКС", що на проспекті Чорновола, 101. Одна тільки умова: поспішіть, коли не хочете, щоби вас випередили.

Обговорити в форумі» 
Модем у корпусі SD
 
sD -- поясню для невтаємничених -- це такі маленькі картки флеш. Вони використовуються у кишенькових ПК, mp3-програвачах, фотокамерах. А відтепер -- ще й як спосіб причепити до КПК додаткові 120 баксів.

Бо саме у корпус SD-картки якісь мудрі дядьки увіпхали маціпунький модемчик Socket SDIO 56K Modem. Він дозволяє за допомогою звиклої телефонної лінії ходити в інтернет просто з кишенькового персонального комп'ютера. Підтримуються такі-от пристрої: ASUS (MyPal730), Dell (X50), Hewlett Packard iPAQ (17xx/19xx/211x/221x/24xx/27xx/39xx/41xx/43xx/47xx/515x/51xx/555x/545x/631x/)и Symbol MC50.
Детальніше>>
» 
120 GB для ноутбуків
 
Компанія Fujitsu анонсувала новий вінчестер форма-фактора 2.5" MHV2120AT об'ємом 120 Гб. Нагадаю, що найпоширенішою моделлю застосування таких жорстких дисків є ноутбуки. У продажу ці жорсткі диски мають з'явитися вже цього року. Головні характеристики нового HDD такі: використано два пляцки, ємністю 60 GB кожен. Середній час пошуку 12 мс, розмір буфера 8 Мб. Середній рівень споживаної електрики 1.6 Вт, рівень шуму 23 dB. Розміри пристрою 70х100х9.5 мм і вага -- 100 г.
Детальніше>>
» 
Двоядерна пам'ять
 
Слідом за анонсами двоядерних процесорів відомий виробник чіпів оперативної пам'яті Infineon застосував у чіпах DDR2 технологію, котра дозволяє в одній мікросхемі розташовувати два ядра пам'яті. В такий спосіб з'явилася можливість випускати модулі пам'яті з об'ємом не менше як 4 ГБ. Наступним кроком у поступі цієї справи є збільшення ємності модулів до 8 ГБ і застосування нової технології у форматі SO-DIMM, котрий застосовують у мобільних пристроях. Наразі ціна такої РАМи просто астрономічна -- $3900 за 4 ГБ модуль.
Детальніше>>
» 
Ура чіпсетам!
 
На Intel Developer Forum, що цього тижня стартував у Сан-Франциську, компанія nVidia планує презентувати нову версію свого популярного чіпсету nForce 4 для платформи Pentium 4. Нова версія матиме ім'я nForce 4 Intel Edition. Про це поділився із широким загалом ресурс theinquirer.net.

Серед мандиґалків нового набору системної логіки -- прихід на інтелівську платформу SLI -- режиму роботи двох спарених відеоадаптерів на шині PCI-Express 8x + 8x. Якщо в системі буде заінстальовано тільки одну відеокартку, вона зможе працювати повноцінно на шині PCI-Express x16. Підтримуватимуться процесори Pentium 4 Socket 775 з FSB 1066 і 800 МГц, DDR2 667 МГц.

З північним мостом процесор з'єднуватиме шина Hypertransport, що працюватиме на частоті 1066 МГц. Можливості розширення в новому чіпсеті будуть такі: 3 слоти PCI-Express x1, 5 слотів PCI, підтримка до 4 пристроїв SATA II і 4 PATA, 10 портів USB 2.0, 8-канальний звук, гігабітний мережевий адаптер і вбудований апаратний брандмауер.
Детальніше>>
» 
Надія для людей з вадами зору
 
Європейські вчені приєдналися до групи дослідників, що займаються проблемами дефектів сітківки ока та вирішенням цієї задачі на високотехнологічному рівні. Бельгійський професор Клод Верарт (Claude Veraart) повідомив, що перші експериментальні зразки вже імплантували двом пацієнтам, котрі у цій хвилі перебувають під пильним лікарським наглядом. Технологія виготовлення штучної сітківки схожа до американської Artificial Retina, де мікроскопічна цифрова камера, котру закріплено помежи двома скляними лінзами, передає зображення у мозок шляхом стимуляції очного нерва. Застосування такої методи можливе, щоправда, тільки у тому разі, якщо фоторецептори ока не активні, але зв'язок між оком і мозком не втрачено. За словами Верарта, створення очного протеза коштуватиме 20 000 євро. Комерційне виробництво може стартувати вже у 2008-2010 роках.
Детальніше>>
» 
КПК Sony Clie більше не буде
 
sony, котра вторік припинила продаж PalmOS-КПК Clie за межами Японії, тепер заявила про повне припинення цього бізнесу, що розпочнеться з липня цього року. В такий безславний спосіб закінчується історія цієї симпатичної лінійки, що стартувала 2000-го і встигла завоювати серця багатьох користувачів. Таке тяжке рішення пояснюють тиском з боку платформи Pocket PC та загальним зменшенням ринку "чистих" PDA за рахунок смартфонів та дуже мудрих стільникових апаратів.
Детальніше>>
» 
5 баксів від вуйка Білла
 
Більшість із нас ніколи не читає ліцензійних угод до програмного забезпечення. А між іншим, даремно. Інколи там бувають екстремально корисні речі. Наприклад, в угоді до програми AntiSpyware Beta від Microsoft вказано, що коли використання програми завдасть якихось збитків, компанія зобов'язується виплатити $5. Там же зазначено (дрібними літерами), що це також стосується тих випадків, коли Microsoft знала або мала знати про можливість таких збитків.
Детальніше>>
» 
Культова ще перед народженням
 
Іграшка Godfather, ще не потрапивши на полиці магазинів, ризикує стати культовою. Днями вона дістала навіть офіційний сайт, котрий потішив користувачів дозою скріншотів та трейлерами. По суті, мішанка з гарного ґеймплею, культового сюжету та не менш культових голосів мала би зробити цяцю гітом із замовчування.
Детальніше>>