|
|
 |
Поступ у світі »
ЮГОСЛАВІЯ |
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Вдалий рейд притонами |
|
Денис МІНЧУК |
|
Унаслідок безпрецедентної операції, яку провела сербська поліція, у Сербії було заарештовано понад 150 осіб, яких підозрюють у торгівлі людьми. Жінок, а це здебільшого вихідці із країн колишнього Радянського Союзу, примушували займатися проституцією.
Упродовж рейду було перевірено понад 400 барів і нічних клубів у всій країні. Окрім підозрюваних у торгівлі жінками, заарештовано торговців наркотиками та зброєю. Серед затриманих, зокрема, є один із головних сербських “авторитетів”, чорногорець за походженням Раде Шпалевич, який роз’їжджав цілою країною в машинах шикарних марок. Одним з його бізнесів була мережа притонів, де заляканих жінок примушували займатися проституцією. Шпалевич обіцяв “працівницям” нацькувати на них собак, якщо спробують втекти.
Затримані під час рейду жінки зізналися, що вони прибули в Сербію, сподіваючись на обіцяну їм добре оплачувану роботу. Окрім вихідців з країн колишнього СРСР, затримали також 13 громадянок Румунії, які приїхали сюди не від доброго життя на батьківщині. Чимало мандрують від борделю в бордель. У них повідбирали паспорти, вони безправні. У такому становищі знаходяться не один рік.
Їх залякують, і вони нічого не можуть вдіяти. Протести ні до чого не призведуть, бо в поліції процвітає корупція. Жінок відправляють у далекі райони, де правоохоронців практично нема, або ж вона боїться втручатися. Наприклад – на захід та північний захід Македонії. Проституція процвітає також у Сербії, Боснії та Косово.
Цікаво, що однією з причин спалаху проституції на території колишньої Югославії є присутність там міжнародних миротворчих контингентів. Воно й зрозуміло: солдати жадають кохання, і грошей у них побільше, ніж у тих самих сербів.
|
 |
|
 |
Таємнича смерть фалангіста |
Сліди ведуть до різанини в таборах біженців Сабра і Шатила |
Любко ПЕТРЕНКО |
|
Унаслідок бомбового замаху в передмісті Бейрута загинув “герой” масакри в Сабрі та Шатилі – Еліас Хобейка, а також три його соратники. Міжнародні аналітики не заперечують, що замовником убивства міг бути прем’єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон. |
Детальніше>> |
|
 |
Ракета для залякування |
|
Василь КІНДРАТ |
|
Передбачаючи розвиток конфлікту з Пакистаном, Делі вирішили полякати свого опонента демонстрацією військової сили. Для цього Індія провела випробування балістичної ракети серії “Агні” середнього радіусу дії. За твердженням індійського керівництва, тест був суто технічним, а не демонстраційним. |
Детальніше>> |
|
 |
Експерти РЄ їдуть у Білорусь |
|
Наталя ВІКУЛІНА |
|
Комітет із питань культури, науки й освіти Ради Європи запропонував надіслати в Білорусь своїх експертів. Мета місії – допомогти Мінську привести у відповідність до європейських стандартів проект закону про мас-медіа. Таку пропозицію висловили учасники слухань у Раді Європи щодо свободи слова в цій колишній радянській республіці. |
Детальніше>> |
|
 |
Cвітоогляд |
|
|
|
Конгресмени розпитуватимуть полонених
Близько 20 американських конгресменів подалися до військової бази Гуантанамо на Кубі, де перебувають 150 полонених талібів і членів організації “Аль-Каїда”. Про це повідомило радіо “Свобода”. |
Детальніше>> |
|
 |
|