Народний рух України не вступатиме в Українську народну партію "Наша Україна", яка має бути створена на базі партій-учасників блоку "Наша Україна". Навпаки, Рух бачить себе як партія-лідер проющенківського передвиборчого боку, що має здобути перемогу на парламентських та місцевих виборах 2006 року.
Щодо цього навіть було ухвалено резолюцію, за якою партія виступає з ініціативою створення виборчого блоку партій на підтримку програми Віктора Ющенка, на основі політичних сил коаліції "Сила народу" для участі в парламентських виборах 2006 року. Про це заявив лідер партії, міністр закордонних справ Борис Тарасюк під час виступу на XV позачерговому з'їзді Руху, що відбувся в столиці.
Тарасюк пояснив прагнення партії не брати участі в об'єднавчому процесі тим, що "більшість обласних організацій Руху" виступають саме за блок патріотично-демократичних сил у 2006 році. Й додав, що його партія не допустить тиску на себе, зокрема й задля такої мети, як створення єдиної партії під Ющенка.
Лідер НРУ також розкритикував позицію, згідно з якою формування нової влади має здійснюватися за договором Віктора Ющенка з блоком Юлії Тимошенко та соціалістами, за якими БЮТ отримує одну чверть, а СПУ -- одну шосту всіх державних посад. Натомість Рух вважає, що формування нової влади має відбуватися на основі угоди, підписаної при створенні блоку "НУ" 2002 року, який визначив принцип пропорційної побудови виборчих списків.
Окрім того, на з'їзді було висловлено пропозицію до Президента про поновлення кримінальної справи за фактом загибелі В'ячеслава Чорновола. А сам Тарасюк запропонував провести ревізію всіх міжнародних договорів та угод, укладених старою владою. Й особливо договорів, пов'язаних із створенням Єдиного економічного простору чотирьох країн.
Окрім негативної позиції НРУ щодо створення УНП "НУ", таку ж позицію зайняли Українська народна партія Юрія Костенка та Українська республіканська партія "Собор" Анатолія Матвієнка. Й ще одну складну дилему у створенні єдиної партії становлять можливі плани партії Промисловців-підприємців Анатолія Кінаха та партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, що готові йти в партамент-2006 у блоці з "НУ", а не в складі єдиної партії УНП НУ.
З іншого боку, особи, які є учасниками проекту зі створення цієї мегапартії займають протилежну позицію. Зокрема, віце-прем'єр з адмінреформи Роман Безсмертний, говорячи про будівництво єдиної партії, дотримується максималістського принципу, з гідно з яким до неї мають увійти або всі учасники блоку "НУ" 2002 року, або ця партія не повинна створюватися. Водночас стосовно союзників -- БЮТ, ПППУ -- він висловив сподівання, що вони будуть в єдиному блоці з "Нашою Україною".
Створення єдиної партії на базі блоку "Наша Україна" ініціював його лідер, Президент Віктор Ющенко, підписавши 21 січня декларацію принципів створення однойменної партії. Після цього було ініційовано декілька зустрічей лідерів партій-членів блоку і створено проект робочої групи, до якої увійшли представники партій "Наша Україна" (екс-ПРП) Віктора Пинзеника, "Солідарності" Петра Порошенка, Молодіжної партії Юрія Павленка та депутатських груп "Разом" (у складі фракції "НУ") і "Центр".
»
Засуха боїться "полювання на відьом"
Валентин КОНЦЕВИЧ
Близька подруга екс-першої леді України, народний депутат Тетяна Засуха, повернувшись з Карлових Варів, де вона відпочивала разом з Леонідом Кучмою, зробила заяву головам СБУ, Генпрокуратури та спікеру ВР з вимогою "вжити необхідних заходів щодо свого захисту як народного депутата України та просто громадянина". Крім того, депутат зробила заяву інформаґентству УНІАН, в якій йдеться про те, що на неї здійснюється тиск з боку правоохоронних органів, а також наводяться факти, які спонукають її робити такі висновки.
Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко представив в Ужгороді нового керівника Закарпатської міліції. Ним став заступник начальника управління з боротьби із організованою злочинністю, полковник Юрій Рахівський, який прославився затриманням на Ужгородському стадіоні "Авангард" під час виборів групи осіб, які нібито мали вчинити розправу над прихильниками Ющенка в обласному центрі.
За даними інтернет-ЗМІ, рішення про призначення Рахівського на посаду було ухвалено Луценком напередодні вночі, хоча очікували на призначення іншої особи.
Президент Віктор Ющенко заявив, що його міністр юстиції Роман Зварич залишиться в уряді Юлії Тимошенко. Про це він заявив під час відвідин київського заводу "Арсенал". Водночас Президент повідомив, що постанову уряду про тимчасову заборону реекспорту нафти, яку Зварич відмовлявся підписувати, буде скасовано. Таку позицію глава держави пояснив тим, що, на його думку, Кабмін не може втручатися в ринкову діяльність підприємств.
Натомість Ющенко запропонував урядовцям впровадити податок на додану вартість на ввезення нафти в Україну.
Євген Марчук закінчив своє лікування і приєднався до політичного життя в Україні. Виступаючи з промовою в суботу під час І з'їзду Партії свободи в Києві, Марчук заявив, що його партія підтримує євроінтеґраційний курс України.
Партія підтримуватиме нинішню владу, але готова її критикувати.
Він заявив також, що свідомо пішов на створення нової партії замість того, щоб, як він висловився, "розкручувати якусь напівживу партію і використовувати якусь ідею".
Служба Безпеки України розпочала розслідування діяльності офіцерів свого відомства, зокрема колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка. Як повідомив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня" новий шеф СБУ Олександр Турчинов, він не розголошувати попередніх висновків та не даватиме поспішних оцінок, але може з впевненістю заявити про те, що під час розслідування були встановлені факти, які свідчать про серйозні зловживання, скоєні Сацюком.
Поки що, за словами Турчинова, йдеться тільки про господарські порушення, ініційовані Сацюком, а не про більш серйозні питання, на які, як сподівається Турчинов, незабаром також будуть дані відповіді.
Новим головою Національної телекомпанії України може стати Народний депутат України Тарас Стецьків, який заявив, що прийме пропозицію очолити УТ-1, якщо керівництво держави погодиться реалізувати кількох принципових положень, які депутат сформулював після ознайомлення зі станом справ в телекомпанії.
Стецьків ще 16 лютого вніс на розгляд керівництва держави свої пропозиції, взявши два дні "тайм-ауту", проте ще досі не відомо, чим це все закінчилося. Оскільки сам головний претендент на посаду голови національної телекомпанії не відповідає на телефонні дзвінки "Поступу", довелося скористатися альтернативними джерелами інформації.
Міністр оборони готовий вирішувати проблему і скорочувати армію до 120 тисяч
Валентин КОНЦЕВИЧ
Міноборони має три основні проблеми. По-перше, проблему кадрів, тобто є необхідність створити систему, в якій людина могла би просуватися кар'єрними сходинками, причому з урахуванням її інтелекту, ділових та моральних якостей. Друга проблема, за словами міністра, полягає в підвищенні поваги до людини в погонах та відчуття потрібності її загалом у суспільстві. І третє -- щоб не було "вантажу-200", тобто загиблих солдат.