У кафе "Академічна книгарня" відбулася презентація-читання перекладних творів польської модерністської літератури. Літературну вітальню в "Академічній книгарні" заснувала Марія Кривенко, яка входить до Асоціації українських письменників, альтернативної до Спілки письменників України і суто творчої організації. Від вересня минулого року тут щотретьої середи місяця можна послухати читання найкращих творів української та європейської модерністської літератури, зустрітися з письменниками та перекладачами.
Цього разу гостем вітальні був історик за фахом, заступник редактора "Львівської газети", координатор проекту-енциклопедії "УСЕ", знаний перекладач, публіцист, редактор та автор багатьох проектів Андрій Павлишин. Для читання він підібрав на свій смак твори польської модерністської літератури авторів Мануелі Гратковської, Збігнева Герберта та Лєшека Колаковського. Мануеля Гратковська -- скандально відома польська письменниця-феміністка. У виконанні Андрія Павлишина прозвучав уривок з її роману "Паризьке таро" та уривок із філософського есе "Епілог" львів'янина Збігнева Герберта. Поєднала ці два уривки тема Амстердама та Рембрандта. Як повідомив пан Андрій, навесні у видавництві "Фоліо" вийде переклад роману Мануелі Гратковської "Метафізика кабаре" та книги оповідань "Пристрасний коханець", а також у видавництві "Дух і Літера" -- "Пан Тадей" Міцкевича та афоризми Станіслава Єжи Лєца. Читання відбувалося у вузькому колі друзів та літераторів. Андрій Павлишин оповідав про свою перекладацьку діяльність, зізнаючись у любові до польської літератури: "Мені шкода, що в нас мало знають польську літературу через брак її хороших перекладів в Україні", -- та висловлюючи бажання збільшення інтелектуального рівня в усіх галузях культури: "В літературі виявилися всі лиха, котрі притаманні нашому суспільству. Треба, щоби в усьому суспільстві підвищився рівень добробуту, з'явилися добре освічені масові середовища, щоби виник мейнстрім в усіх галузях культури, з'явилася потреба в інтелектуалах".
Як повідомила Марія Кривенко, орієнтовно 16 березня в "Академічній книгарні" відбудеться свято літератури: такий собі 3-4-денний фестиваль, під час якого кафе-книгарню відвідуватимуть письменники та перекладачі, котрі знову презентуватимуть якісну українську та європейську літератури. |