Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Перша сторінка  » 


Львів - у рейтингу найкращих
Орися ФЕРТИК
 
Символ Львова
Другі після Києва

Чи добре живеться львів'янам? Результати "Рейтингу соціально-економічного розвитку міст України", проведеного недержавним аналітичним центром "Інститут реформ" стверджують, що так. За рівнем соціально-економічного розвитку Львів посів 2 місце після Києва серед великих міст.

У лідерах - порти та енергетики

Загалом дослідження охопило 176 міст. За підсумками 2004 року, зі значним відривом у рейтингу соціального комфорту лідирують Київ, Славутич, Южне та Ужгород. Міста Славутич та Южне, населення кожного з яких не перевищує й 25 тис., не тільки залишили далеко позаду міста-мільйонники, а й спромоглися конкурувати зі столицею. Укладачі рейтингу виявили, що, за винятком Борисполя та обласних центрів, "найрозвиненішими" на сьогодні в Україні є монофункціональні міста, серед яких переважають супутники електростанцій. Отже, результати цьогорічного рейтингу можна вважати тріумфом міст-портів та міст-енергетиків.

Міста Західної України - більш "благополучні"

Що ж до нас, то в сегменті обласних центрів "благополучними" виявилися міста саме Західної України: Ужгород, Івано-Франківськ, Львів, Луцьк, Рівне, Тернопіль та Чернівці. Всі увійшли до першої двадцятки. Водночас у групі лідерів не знайшлося місця жодному обласному центрові Лівобережної України. На думку аналітиків "Інституту реформ", одна з причин -- демографічні проблеми цього реґіону. Зокрема, показник питомої кількості учнів зменшився у всіх містах Донбасу.

Інвестиційно привабливі

Високі позиції цілої низки міст Львівщини і в рейтингу "інвестиційно привабливих". Експерти "Інституту реформ" відзначають високий рівень розвитку малого підприємництва, роздрібного товарообігу та відносно сприятливу демографічну ситуацію. За кількістю малих підприємств одразу кілька міст Львівської області посідають провідні позиції в Україні: Львів (8-е), Моршин (13-е) і Трускавець (16-е).

Трускавець і Моршин - лідери серед курортів

Першість курортів Львівщини - Трускавця (1-е місце в Україні) та Моршина (2-е місце) за кількістю послуг, реалізованих населенню, закономірна, стверджують аналітики. Адже саме сфера послуг є конкурентною перевагою цих міст та одним із пріоритетів реґіональної інвестиційної політики.

Червоноград: зарплата відстала від споживання

Серед "некурортних" міст Заходу вони виокремили Червоноград - вугільну столицю Західної України. "Цікавим є порівняння середньої зарплати тутешніх мешканців та роздрібного товарообігу. Якщо за останнім показником Червоноград, дещо випереджаючи обласний центр, посідає перше місце на Львівщині (2 361 грн -- 8 позиція в Україні), то за розміром середньої офіційної зарплати місто шахтарів перебуває в нижній частині рейтингу (408 грн -- 119-е місце в Україні). Очевидно, що левова частика покупок здійснюється за рахунок коштів "остарбайтерів" або ж "тіньових" оплат праці", прокоментував такі цифри укладач рейтингу Маркіян Дацишин.

З огляду на специфічну субкультурну традицію мешканців Львова, які постійно переймаються проблемами водопостачання, опалення, транспортного сполучення, збереження архітектурних пам'яток, рейтинг Львова викликає суміш подиву й підозри: або в решті міст ще гірша ситуація, або рейтинг не правдивий. А тому "Поступ " розпитав Андрія Садового, видавця журналу "Місто", засновника "Самопомочі", який є яскравим представником занепокоєної львівської громади, про його бачення ситуації.

КОМЕНТАР

Андрій САДОВИЙ

видавець журналу "Місто", засновник об'єднання "Самопоміч"

Львів, на мою думку, найцікавіше місто в Україні. Українці на запитання, де б в Україні ви хотіли жити, відповідають у Києві, Львові, Одесі. Львів має свій престиж і великі перспективи. Однак безперечно, щодо соціально-економічного розвитку, благоустрою, найкраще упорядженим є Київ. Між ним і рештою міст -- велика прірва. Серед укладачів рейтингу, співробітників "Інституту реформ", є львів'яни, які не забувають про рідне місто, й хвалять його. В мене як видавця журналу "Місто" багато контактів із мерами інших міст. Тому я знаю, що в решти великих міст дуже багато проблем, я маю на увазі Харків, Одесу, Дніпропетровськ. Хоча часто вони знаходять такі нестандартні рішення, які Львів мав би переймати, як корисний досвід.

А у Львові ми, на жаль, споживаємо те, що було вироблено до початку 90-х. Відтоді не проводився ремонт комунікацій, не будувалося нових культурних і спортивних комплексів. Найгірше, що ми проїдаємо вироблене попередніми поколіннями, а мали би дбати про майбутнє. Великі надії покладаються на новий уряд, нового Президента. Сподіваємося на ухвалення нового Закону "Про місцеве самоврядування", який дасть більше прав органам місцевої влади, щоб вона могла краще працювати. Інша річ, як ми це використаємо. Адже конкуренція між містами буде шалена й виграти її в молодих, амбітних команд, які приходять до влади в українських містах, Львову буде дуже не просто.

Обговорити в форумі» 
Кармазін проти Шкаради
Катерина ЗЕЛЬМАН
 
Заступника екс-губернатора Львівщини Богдана Шкараду звинувачують у "приналежності до клану Кучми та підтримці провладного кандидата під час виборів". Відповідне звернення до Президента України подав голова Партії захисників вітчизни, народний депутат Юрій Кармазін.

Причиною звернення, як пояснив "Поступу" нардеп, стала, зокрема, інформація від однопартійців про те, що пан Шарада начебто має намір висувати свою кандидатуру "на серйозні державні пости" в правоохоронних органах Львівщини. "Неприпустимо, щоб така людина обіймала високі посади", -- наполягає пан Кармазін.
Детальніше>>
» 
Українські Судети
Ілько ЛЕМКО
 
Помаранчеві переможці розслабилися по повній програмі. Опозиція до народного уряду розсипалася, як трухлява стіна, фронт сепаратистів розколовся: Кушнарьов "замутив" свою містечкову харківську партію "Нова демократія", Тігіпко -- якусь дніпропетровську реґіональну партію, те саме роблять і в Луганську, а в Криму взагалі своя окрема сепаратистська "свадьба" під російськими триколорами. Так ще зовсім недавно потужна проросійсько-сепаратистська Партія реґіонів перетворилася на мізерну партійку, яка в новому парламенті 2006 року, вочевидь, ледь нашкребе мінімально потрібні для існування фракції 14 депутатів. Колишні вороги пачками стеляться до ніг нової влади. Ідилія перемоги і переможців просто неймовірна. Як писав Тарас Шевченко, "де ж теє лихо? Де ж тії вороги?" Де ж той сепаратизм, де ж тії розкольники? Хай живе єдність і соборність! Усе чудово, вперед до світлого майбутнього!
Детальніше>>
» 
''Юве'' перемагає
В. З.
 
У неділю відбулося ще кілька цікавих футбольних матчів у європейських першостях. Найкращими у манчестерському дербі виявилися гравці "Юнайтед", які обіграли "Сіті" 2:0 і зберегли за собою другу сходинку таблиці.

А лідером серії А й надалі залишається "Ювентус", який вдома здолав опір "Удінезе". Рахунок зустрічі -- 2:1 (відзначилися Каморанезі та Ібрахімовіч у господарів та Ді Мікеле -- у гостей). Таким чином на третє місце в лізі піднявся міланський "Інтер".

У Голландії ж зафіксовано цікавий результат у матчі "Феєнорд" -- "Віллем ІІ": "мінімальна" перемога господарів -- 7:0. Хет-триком відзначився Ніккі Хофс.
Детальніше>>