Останнім часом Віктор Медведчук намагається уникати розмов про його багатство, чого він не робив за часів Леоніда Кучми. І навіть від своїх мільйонів він відхрещується, мовляв, я не такий багатий, як кажуть. Тим часом уперті факти свідчать про протилежне. У Пущі-Водиці, яка нещодавно опинилася у центрі скандалу через сотні гектарів землі, які роздарувала київська влада вірним слугам кучмівського режиму, журналісти "знайшли" три шикарні вілли, одна з яких належить Вікторові Медведчуку.
Будівельники, які зводили Медведчукову хатинку й які власне й розповіли про те, кому вона належить журналістам інформаґентства Обозреватель, повідомили, що від свого виконроба знають, що вартість цього особняка становить 17 000 000 доларів США. Описали вони й інтер'єр вілли. Біля мармурових камінів, кажуть вони, стоять статуетки з оніксу у стилі епохи Відродження. Найбільше ж їх вразили два великі діаманти, посаджені на епоксидну смолу, у спеціальних отворах мармурового облицювання одного з камінів, які розміщені так, щоби вогонь вигравав на їхніх гранях.
Будівельники також сказали, що Медведчук своїми хоромами нібито задоволений, на відміну від його дружини, телеведучої Оксани Марченко, яка з огляду на все стала практично головним виконробом цієї будови. Адже, за словами майстрів, вона брала активну участь у обговоренні оформлення інтер'єру та прийманні виконаних робіт. "Її прискіпування до всіх були постійними", -- цитує слова будівельників Обозреватель. Щодо двох інших хатинок, то вони теж належать не простим смертним, а самому Леонідові Кучмі та його міністрові внутрішніх справ Миколі Білоконю.
Вілла в Пущі-Водиці не перша, яка належить Медведчукові. Як уже писав наприкінці 2003 року "Поступ", неподалік від села Жденевого Воловецького району, що на Закарпатті, на найкращих 44 гектарах місцевого заповідника збудували ще одну віллу колишнього глави АП. Місцеві селяни були шоковані темпами й розмірами цього будівництва, яке контролювала теж особисто Оксана Марченко.
Окрім триповерхового будинку, там було споруджено криті тенісні корти, басейн, вертолітний майданчик навіть було проведено урядовий зв'язок.
Люди тоді працювали в три зміни. Подейкували, щоби подружжя Медведчуків встигло зустріти там Новий рік чи католицьке Різдво.
Попри заяви тодішнього глави Закарпатської облдержадміністрації есдека Івана Різака, що споруда мала стати реабілітаційною базою ФК "Динамо" і що зводять її на кошти клубу, Микола Томенко з'ясував, що будинок споруджують бюджетні організації, зокрема підрозділи львівського, івано-франківського та закарпатського "Укравтодору" та "Укрзалізниці". Вартість того будинку пан Томенко тоді оцінив 15-20 млн доларів.
»
Ющенко вимагатиме реприватизації
Сергій БУЦЕВИЦЬКИЙ
Віктор Ющенко натякає на реприватизацію "Укррудпрому" і говорить про втрати під час приватизації меткомбінату імені Дзержинського. Про це він говорив учора на прес-конференції в Донецьку.
Ющенко також відзначив, що "від того, що вкрали "Криворіжсталь", я впевнений, що держава втратила 15 мільярдів гривень, можливо, й більше". Він наголосив: "Протягом семи місяців ми вам доведемо, що це так". Як відомо, "Криворіжсталлю" володіє холдинг Пінчука-Ахметова.
"Від продажу Дніпровського меткомбінату, говорять, держава втратила 300 мільйонів гривень. Це далеко не так, але аналітично можна стверджувати: починаючи з 300 мільйонів гривень... Але й це потрібно помножити в 4-5 разів, і ви будете мати реальну ціну. От таких об'єктів приблизно 150-200, які є стратегічними об'єктами великої приватизації", -- сказав Президент.
Чи можна вважати перші звільнення в силових органах початком масштабної боротьби з корупцією?
Дмитро ВИДРІН
політолог
Для мене боротьба з корупцією розпочинається з того, що люди, які займалися корупцією, перебуваючи на посадах в уряді, мають відповідати згідно з кримінальним законодавством, а не бути просто звільненими з посад. Крім того, мало покарати чиновника за те, що той взяв хабар, потрібно підвищити йому зарплату, щоб він не брав хабара.