Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ з краю  » 


Ужгородці штурмуватимуть Київ
Роман РАК
 
Сьогодні з Ужгорода в Київ має виїхати автоколона протесту. Учасники пробігу, серед яких міські депутати, активісти ГК "ПОРА!", "Чистої України", Комітету національного порятунку та страйккому Ужгородського нацуніверситету, протестуватимуть проти того, що на посаді міського голови Ужгорода перебуває Віктор Погорєлов. Про це в коментарі "Поступу" розповів керівник ужгородського осередку "ПОРИ!" Віктор Щадей.

Шлях незадоволених ужгородців у Києві проляже повз Адміністрацію Президента України, Генеральну прокуратуру України та Міністерство внутрішніх справ. Керівникам усіх цих установ вони висунуть вимогу створити спеціальну комісію й "негайно та об'єктивно розслідувати фінансові зловживання Погорєлова". А вони, на думку організаторів автопробігу, чималі. Опоненти Погорєлова інкримінують йому розкрадання 21 мільйона гривень з міського бюджету та "нечувані" зловживання службовим становищем. "Ми вимагаємо, щоби розслідування цієї справи було на особистому контролі Ющенка. Наша поїздка є фактично одноденною. Якщо нам пообіцяють, що комісія буде створена, то ми поїдемо додому", -- зазначив Віктор Щадей. За словами порівця, вони зверталися до місцевих правоохоронних органів, надали їм усі потрібні документи, що стосуються корупції, але міліціонери на це не реагують.

Організатори автопробігу також надали довідку про пана Погорєлова. Вони стверджують, що 1980 року теперішнього міського голову засудили на дев'ять років за хабарництво, вісім з яких він відбув у в'язниці. А 2003 року, як зазначають опоненти Погорєлова, за допомогою махінацій на виборах він став міським головою Ужгорода.

Обурення в ужгородців викликає не лише факт перебування на посаді міського голови такої одіозної фігури, як Погорєлов. Схоже, що міщанам не потрібно закону про люстрацію, вони самостійно намагаються очистити своє місто. Зокрема студенти Ужгородського національного університету вимагають відставки ректора Василя Русина, який чинив на них тиск під час президентської кампанії. Як повідомляє УНІАН, учора зранку 14 факультетів університету пройшли протестним походом від головного корпусу ВНЗ до ректорату. Вони поширили серед ужгородців листівки "Молодь -- проти Русина", в яких звинуватили ректора в тому, що керівництво університету "чинило тотальний тиск на студентів і їхніх батьків упродовж виборчого процесу".

За словами студентів, керівництво ВНЗ переслідувало активістів молодіжних громадських кампаній, які не підтримували Януковича, залякувало співробітників університету, вимагало виселення їх із гуртожитку № 5, а також було причетне до перебування на території економічного факультету бандитів, яких затримали зі зброєю біля стадіону "Авангард".


Обговорити в форумі» 
Тінь Віктора Ющенка
Юрій ТИШКУН
 
Тінь Ющенка
Одним з перших Указів Президента Віктора Ющенка було ліквідовано Адміністрацію Президента, а замість неї -- створено Секретаріат. Його керівником -- Держсекретарем -- став віце-спікер Олександр Зінченко. Однак у вихорі подій практично ніхто не помітив іншого Указу -- про призначення першим помічником Президента, який також скрізь супроводжує Ющенка, народного депутата Олександра Третьякова.
Детальніше>>
» 
Відставка губернатора Хмельниччини
С. Б.
 
Новий губернатор Хмельницької області Віталій Олуйко написав заяву про відставку. Про це повідомив УНІАНу віце-прем'єр-міністр України Микола Томенко. Пан Томенко вважає, що ситуація навколо новопризначеного голови Хмельницької області Олуйка свідчить про неприпустимість проведення кадрової політики за партійними квотами. "Ситуація з головою Хмельницької обласної держадміністрації -- суттєвий урок для політики за квотним принципом", -- зазначив пан Томенко.
Детальніше>>
» 
Донецьк вітатиме Ющенка
А. І.
 
Нового голову Донецької облдержадміністрації Вадима Чупруна у четвер відрекомендує сам Віктор Ющенко. За повідомленням сайту "Остров", з донецького аеропорту, куди Президент має прилетіти о 10 годині, Віктор Ющенко відразу поїде до облдержадміністрації. Там він проведе п'ятнадцятихвилинну зустріч із новим керівництвом області. А вже о 10.30 у сесійному залі відбудеться представлення Чупруна.
Детальніше>>
» 
Справа Ґонґадзе триває
Р. Р.
 
Генеральна прокуратура не знає, коли справу Георгія Ґонґадзе можуть передати до суду. Про це заявив керівник прес-служби Генпрокуратури В'ячеслав Астапов. "Цього не може знати ніхто, оскільки залишаються ще деякі дії, які треба проробити у цій справі: як можна без проведення експертизи скерувати справу до суду?" -- риторично запитує пан Астапов. За його словами, буде виконано ще деякі слідчі дії, і лише тоді справу буде передано до суду.
Детальніше>>
» 
Фальсифікаторів каратиме новий генпрокурор
Валентин КОНЦЕВИЧ
 
Сарненський районний суд Рівненської області розглянув дві кримінальні справи за статтею 158 ККУ щодо порушення виборчого законодавства й виніс вирок членам дільничних виборчих комісій, які під час президентських перегонів порушували Закон України "Про вибори Президента", видаючи виборцям "в одні руки" по декілька виборчих бюлетенів. Представники Феміди врахували те, що підсудні визнали свою провину, а також їхнє щире каяття та сприяння в розкритті злочину, і засудили винуватців до шести місяців виправних робіт з відрахуванням 10% заробітку в дохід держави, а також до сплати штрафу.
Детальніше>>