BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    Мікроскоп пана Юрка.    Дайджест.    Економіка у Поступі.    Репортаж у Поступі.    Арт-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
 
4 лютого 2005 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  20:29 16-02-2020 -   На трасі Львів-Краківець фуру розтрощило об дерева після вистрілу колеса на ходу  
  20:27 16-02-2020 -   Голова ОДА спростував інформацію про карантин евакуйованих з Китаю у селі на Львівщині  
  15:26 15-02-2020 -   Львівські бабаки цьогоріч не прогнозували, а констатували прихід весни  
  11:8 14-02-2020 -   Львівська міськрада підтримала створення «Народної команди «Карпати»  
  17:0 06-02-2020 -   Зеленський представив нового голову ЛОДА  
Україна
  20:35 16-02-2020 -   На сайт Мюнхенської конференції повернули план "примирення України  
  15:27 15-02-2020 -   Російські прикордонники затримали судно з українцями в Азовському морі  
  15:27 15-02-2020 -   Зеленський виключив прямі переговори з ватажками Л/ДНР і розповів про умови виборів  
  8:28 14-02-2020 -   В Оман, коли там був Зеленський, прилітав секретар Ради безпеки Росії – Схеми  
  14:8 07-02-2020 -   Гончарук знайшов спосіб вирішення проблеми високих зарплат і мегапремій для міністрів  
Світ
  20:32 16-02-2020 -   Від коронавірусу вилікувались понад 9 тисяx, а померли 1 666 осіб  
  20:30 16-02-2020 -   Макрон хоче дати Росії стратегічний шанс і не бачить сенсу у санкціях  
  12:29 03-02-2020 -   Найбільше поляків вважають найкращим президентом Кваснєвського  
  22:22 02-02-2020 -   Понад 200 одиниць турецької військової техніки увійшли в Сирію  
  9:33 01-02-2020 -   У Росії з’явилися перші заражені коронавірусом    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Поступ з краю  » 

___________________________________________________________________________

Програма уряду Юлії Тимошенко "Назустріч людям"
 
Будинок уряду
Розділ І

Безпека

1. Поступово забезпечити формування Збройних сил на контрактних умовах, створити професійну армію з 2010 року.

2. Переглянути завдання ЗСУ, кількість особового складу, забезпеченість ЗСУ фінансами та матеріальними ресурсами. Ініціювати скорочення терміну служби до 12 місяців, для призовників із вищою освітою -- до 9 місяців.

3. Впровадити громадський контроль та посилити контроль армії парламентом.

4. Реформувати ВПК з метою підвищення ефективності, впровадження єдиних стандартів соціальних гарантій для військовослужбовців і підвищення рівня охорони кордонів.

Розділ ІІ

Світ

1. Перейти до конкретних кроків, які виведуть взаємини з ЄС на рівень перспективи членства.

2. Разом із ЄС розробити нову стратегію відносин Україна-ЄС; домогтися надання Євросоюзом Україні статусу країни з ринковою економікою, розпочати роботу зі створення зони вільної торгівлі з ЄС.

3. Прискорити входження України до світової економічної системи. Цього року завершити процес перемовин із країнами СОТ і забезпечити вступ України до цієї організації; здійснити кроки щодо отримання Україною статусу країни з ринковою економікою у відносинах із США вже з 2005 року.

4. Скасувати невиправдані тарифні й нетарифні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності.

5. Зміцнити провідну роль України у транзиті енергоносіїв з Росії та країн СНД до ЄС, створити ефективні транспортні коридори і стимулювати співробітництво з ЄС та окремими країнами Європи з реалізації проектів транс'європейських транспортних коридорів.

6. Залучити інвестиційні проекти міжнародних фінансових організацій, насамперед МБРР і ЄБРР, для створення в Україні сучасних виробництв із високою додатковою вартістю.

7. Забезпечити функціонування зони вільної торгівлі з Росією без вилучень й обмежень, налагодити взаємовигідне співробітництво в енергетичному секторі.

8. Розробити та внести на розгляд парламенту основні принципи зовнішньої політики України, затвердити комплексний план заходів щодо захисту прав й інтересів українців за кордоном, активізувати процес перемовин щодо спрощення режиму перетинання громадянами України кордону з ЄС і сусідніми державами.

9. Визначити ступінь співробітництва України в межах ЄЕП, оптимізувати участь України в СНД із урахуванням пріоритетів зовнішньої політики.

10. Активізувати співробітництво в усіх сферах у рамках об'єднання ГУУАМ, а також переговорний процес із питання договірного оформлення державного кордону України по всьому периметру.

Розділ ІІІ

Гармонія

1. Налагодити механізм справедливого розподілу спільних коштів громадськості й територіальних громад, збалансованої реґіональної політики, точного визначення місця й ролі держави щодо можливостей реалізації приватної ініціативи громадян, створення ефективної системи державного управління.

2. Перетворити бюджет з інструменту обслуговування корпоративно-кланових інтересів на інструмент обслуговування інтересів усього суспільства. Змінити ідеологію бюджетного процесу.

3. Подолати бідність через створення економіко-правових умов для збільшення доходів населення, підвищення його економічної активності й зменшення розшарування за рівнем доходів.

4. Провести пенсійну реформу.

5. Посилення цільової спрямованості соціальних програм і поглиблення адресності державної соціальної допомоги.

Розділ ІV

Життя

1. Ввести єдину систему тестування під час вступу до ВНЗ; створити загальнонаціональну систему пошуку, відбору й державної підтримки обдарованої молоді, зокрема дітей-членів Малої академії наук.

2. Забезпечити надання кожному громадянину гарантованого переліку безкоштовних медичних послуг; відновлення системи охорони здоров'я в кожному місті й селі; зміщення акцентів у фінансуванні охорони здоров'я на користь первинної допомоги.

3. Ввести обов'язкове медичне страхування й заохочення добровільного медичного страхування, а також сприяти становленню інституту сімейних лікарів.

4. Збільшити удесятеро грошову допомогу у зв'язку з народженням дитини.

5. Забезпечувати збереження й активну пропаганду історико-культурної спадщини, державну підтримку культури, вітчизняного книговидання, теле- і радіомовлення.

6. Забезпечити функціонування української мови як державної, сприяти вільному розвитку російської та інших мов згідно із законом про мови та Європейською хартією реґіональних мов і мов нацменшин.

7. Забезпечити будівництво житла для малозабезпечених громадян за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів.

8. Створити механізми здешевлення вартості кредитування в межах житлових програм.

9. Створити єдиний державний орган із регулювання ринків небанківських фінансових послуг і фондовий ринок з урахуванням міжнародних стандартів та відповідних директив і рекомендацій ЄС.

10. Створити систему обов'язкового медичного страхування з участі страхових компаній із одночасним державним забезпеченням надання достатніх медичних послуг громадянам, що не мають страхування.

11. Впровадити систему недержавного пенсійного страхування працівників і залучити страхові компанії, які пропонують довічні ануїтети (поточні виплати в період дії договору страхування) з відповідним зменшенням фіскального навантаження на фонд оплати праці; створити загальний страховий фонд для захисту інтересів покупців ануїтетів або полісів зі страхування життя у разі неплатоспроможності страховика або пенсійного фонду, стимулювати розвиток системи страхування життя.

Розділ V

Віра

1. Не допустити концентрації і монополізації національних суб'єктів інформаційного простору, реалізувати програму роздержавлення ЗМІ.

2. Створити законодавчу базу у частині встановлення відповідальності за спроби здійснення незаконного контролю, встановлення цензури в ЗМІ, забезпечувати ефективний захист інтелектуальної власності й авторських прав.

3. Подолати тенденції стрімкого зменшення кількості населення. Кабінет Міністрів ставить за мету посилення інституту родини та державну підтримку народжуваності.

4. Збільшити розмір матеріальної допомоги на виховання дітей, усебічно сприяти розвитку молодіжного житлового будівництва.

5. Забезпечити доступність якісної середньої й вищої освіти; ввести систему держпідтримки для отримання вищої й середньої фахової освіти.

6. Сприяти встановленню принципів автономії і самоврядування у ВНЗ усіх форм власності.

7. Налагоджувати конструктивне співробітництво держави й релігійних організацій, неухильно дотримуватися принципу відділення держави від церкви; домагатися створення державою рівних умов для діяльності релігійних організацій.

8. Сприяти становленню інформаційного суспільства з використанням нових технологій.

9. Сформувати перелік пріоритетних високих технологій (зокрема і нанотехнології), інтеґрувати всі галузеві й реґіональні програми в сфері інформатизації в одну програму "Електронна Україна".

10. Забезпечити розвиток загальнодержавних телекомунікаційних мереж із використанням останніх світових досягнень, сприяти лібералізації телекомунікаційного ринку як основи створення конкурентного середовища.

11. Домагатися широкого впровадження електронного підпису, розвитку електронної комерції, маркетингу й бізнесу на основі мережі інтернету, а також використання всесвітньої мережі для просування вітчизняних товарів на закордонні ринки.

Розділ VІ

Справедливість

1. Не допустити виникнення умов для корупції в країні. Забезпечити прозорість та публічність діяльності уряду та виконавчої влади загалом, невідворотність виявлення зловживань і покарання повинні стати перешкодою для корупційних проявів.

2. Забезпечити порушення справ проти корумпованих держслужбовців і звільнення їх у зв'язку з цим із посад, які вони обіймають; встановити контроль за витратами держслужбовців, а також публічний контроль за використанням бюджетних коштів.

3. Скоротити зайві управлінські структури, насамперед ті, що дублюються; затвердити Кодекс честі держслужбовця, забезпечити його неухильне дотримання.

4. Ввести механізм аналізу судових рішень, аби встановити, чи вони відповідають Конституції та законам; посилити роль відповідних держорганів та органів судового самоврядування у запобіганні корупції в судах; забезпечити суддям гідну зарплату.

5. Зміцнити правову базу діяльності державної виконавчої служби, зокрема з метою усунення законодавчих дір, які дають можливість боржникам уникнути відповідальності за несвоєчасне виконання своїх обов'язків.

6. Удосконалити діяльність держустанов судової експертизи з метою усунення будь-якої можливості зовнішнього втручання в їхню діяльність.

7. Створити єдину систему реєстрації прав власності на всі види нерухомого майна.
» 
КОМЕНТАРІ
Розпитував Андрій ІЩИК
 
Михайло ПОГРЕБИНСЬКИЙ

політолог

За своїм стилем програма дій Уряду є програмою про все добре і проти всього поганого. Дивним є ставлення нової влади до такої серйозної справи, адже Уряду ще немає, а програма вже є. Відверто кажучи, в нас насправді ніхто серйозно не ставиться до таких документів, але коли вже маємо відкриту нову політику, то варто було б продемонструвати серйозніше ставлення, представивши план дій Уряду, у якому було б закладено цілі, інструменти, фінансове забезпечення тощо. Це дало б людям критерії оцінки ефективності виконання задекларованої програми. Про виконання ж чи невиконання нинішньої програми, ми не зможемо сказати ні за рік, ні за двадцять років. Щось буде виконано, щось -- ні.
Детальніше>>
» 
США допомагатимуть Україні
Роман РАК
 
Уряд Сполучених Штатів Америки лобіюватиме інтереси України в Європі, однак повністю покладатися Президентові Віктору Ющенку на Джорджа Буша не варто. Таку думку "Поступу" висловив директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко.

"Я не думаю, що США безпосередньо впливатимуть на ЄС в "українському питанні". Хоча свого часу Сполучені Штати доволі послідовно лобіювали позитивне рішення стосовно прийняття в Європейський Союз Туреччини", -- стверджує директор центру. На думку пана Сушка, нічого нового очікувати від США не потрібно, оскільки Штати застосовуватимуть ту саму тактику, яка спрацювала щодо Туреччини. А саме тактику переконування та лобіювання з використанням тих підходів, які вони мають у своєму розпорядженні.
Детальніше>>
» 
Пукача шукає СБУ
Підготував Андрій ДАВИДЕНКО
 
Служба безпеки розшукує керівника відділу "наружки", генерала Олексія Пукача, який наказав стежити за Георгієм Ґонґадзе. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Кримінальну справу проти Пукача за скоєння злочинів, передбачених ч. 1 ст. 166 КК України (в редакції 1960 року) -- перевищення влади та посадових обов'язків -- та ч. 3 ст. 364 КК України -- зловживання службовим становищем, яке вчинив працівник правоохоронного органу -- Генпрокуратура порушила 14 січня 2005. А 21 січня у справі винесено постанову про притягнення Пукача як звинуваченого у вчиненні вказаних злочинів.
Детальніше>>
» 
Кольчужний скандал-2
Підготував Андрій ДАВИДЕНКО
 
Британська газета "Файненшнл таймс" з посиланням на народного депутата Григорія Омельченка написала про те, що Україна продала стратегічні крилаті ракети Ірану. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, Омельченко, посилаючись на дані СБУ, заявив, що з України в 1999-2001 роках було нелегально експортовано 12 крилатих ракет Х-55 повітря-земля, які в Америці відомі, як AS-15. Шість із них нібито потрапили до Ірану, решта -- до Китаю.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Скільки коштує затвердження Юлії Тимошенко 
  ·  Карти відкрито 
  ·  ПРОСТЕ ПИТАННЯ 
  ·  Розмова з новим губернатором 
Погляд
  ·  Україна -- НАТО, перший крок 
  ·  Реванш Кучми відбудеться завдяки Литвину і Тимошенко 
  ·  Геть російський флот з України? 
  ·  Жертви гірськолижних розваг 
  ·  Іван Павло ІІ почувається краще 
Поступ у Львові
  ·  Шукайте хакера 
  ·  Старійшини влаштовують конкурс 
  ·  ОУН судиться з Козаком? 
  ·  Зупиняйтеся далі на "Головній пошті" 
  ·  За дітей -- під колеса 
  ·  Хто пожаліє мешканців 
  ·  За місяць -- 200 крадіїв газу 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Програма уряду Юлії Тимошенко "Назустріч людям" 
  ·  КОМЕНТАРІ 
  ·  США допомагатимуть Україні 
  ·  Пукача шукає СБУ 
  ·  Кольчужний скандал-2 
Поступ у світі
  ·  Загадкова смерть Зураба Жванії. Одна з версій -- "рука Москви" 
  ·  Ірландська республіканська армія відмовляється скласти зброю 
  ·  Іракська поліція не готова до захисту 
  ·  У Дагестані вбито генерала міліції 
  ·  Придністровська дилема 
Спорт-Поступ
  ·  Гандболістки львівської "Галичанки" несподівано втратили очко у Херсоні 
  ·  Курс на Ялту 
  ·  "Карпати" перемогли 
  ·  Віддані мандрівкам 
  ·  Форвард "Ньюкасла" Алан Ширер забив свій 250-й гол у прем'єр-лізі 
  ·  Боротьбу за Кубок України львівська "Енергія" припинила у чвертьфіналі 
  ·  Зірка" Шевченка на "Сан-Сіро 
  ·  Людина з іншої планети 
Мікроскоп пана Юрка
  ·  Мікроскоп пана Юрка 
Дайджест
  ·  Київський "залізний ангел" 
  ·  Шоколадний король 
Економіка у Поступі
  ·  Гроші з минулого 
  ·  Акцизне наповнення бюджету 
  ·  Пенсіонери працюватимуть підпільно 
  ·  НБУ поновлює резерви 
  ·  Депутати зацікавилися лотерейниками 
  ·  Право на дитинство 
Репортаж у Поступі
  ·  Як українські та польські "мурашки" носять через Держкордон контрабанду 
Арт-Поступ
  ·  Звуки міста 
  ·  Виявлення почуттів 
  ·  Мить, яка називається життям 
  ·  Ювілей Марії Крушельницької 
Пост-Faktum
  ·  "ГОСТИ ИЗ БУДУЩЕГО": ВІЗИТ ДО ПСИХОТЕРАПЕВТА 
  ·  КАЛЕНДАР