BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Інтерв''ю Поступу.    Арт-Поступ у світ.    Львівські обсервації.    Поступ технологій.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
20 вересня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
  9:58 21-08-2020 -   У будівельному смітті під Львовом виявили людські рештки дорослого та дитини  
  9:52 21-08-2020 -   Поліція підозрює пастора євангельської церкви в розбещенні підлітка у Львові  
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
Україна
  13:24 18-09-2020 -   Більшість шкіл будуть працювати у режимі змішаного навчання – МОН  
  10:39 16-09-2020 -   "Динамо" проходить до фінального раунду кваліфікації Ліги Чемпіонів  
  10:39 16-09-2020 -   МЗС вимагає від Росії роз’яснень через заяву про нормандський саміт  
  10:56 27-08-2020 -   Антирекорд смертей від COVID в Україні і знову майже дві тисячі хворих  
  10:16 24-08-2020 -   Зеленський: Ті, хто без бою подарував частину території, будуть давати свідчення  
Світ
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася  
  20:3 23-08-2020 -   Протестуючі підійшли до Палацу незалежності, Лукашенка евакуюють - ЗМІ  
  10:0 20-08-2020 -   Тихановська: Я готова діяти як національний лідер  
  10:1 11-08-2020 -   Тихановська виїхала з Білорусі у Литву  
  10:1 11-08-2020 -   У Google створили мапу мітингів у Мінську    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Інтерв''ю Поступу  » 

___________________________________________________________________________

Мирон Янків: Львівщина може досягнути більшого
 
Мирон ЯНКІВ
Новому керівникові традиційно дається 100 днів для того, аби реально оцінити стан дорученої йому господарки та власні можливості в новому амплуа. Саме через цих 100 днів від новопризначеного очікують отримати видимі результати. Прихід на посаду голови Львівської обласної держадміністрації Мирона Янківа від самого початку був пов’язаний зі сподіваннями на позитивні зрушення й довгождане переакцентування обласних пріоритетів з не надто перспективної аграрної сфери на енергетику та промисловість. Миронові Дмитровичу, який до цього тривалий час пропрацював поза межами України, і справді вдалося з перших днів сколихнути застояну воду обласного чиновництва. І великою мірою завдяки новій кадровій політиці в ОДА. Що вже зробив новий львівський губернатор, які першочергові завдання він ставить перед собою – про це в нашій нинішній розмові з Мироном Янківим.


– Мироне Дмитровичу, більш як три місяці тому, щойно вас призначили на посаду голови облдержадміністрації, ми говорили про ваші плани та концептуальні напрямки розвитку нашої області. Через декілька днів мине 100 днів відтоді. Чи можна вже говорити про якісь конкретні справи цього періоду?

– Напевно, це ще занадто короткий термін, щоби підбивати підсумки, але це вже певний етап, коли можна звітувати собі, що зроблено, чи вдалося те, що було заплановано і чи є перспективи для подальшої діяльності й реалізації того, що задумано. Найперше – вже викристалізувалася кадрова модель. Сьогодні на найвищому рівні керівництва області працює команда професіоналів. Команда, яка володіє ситуацією в області і якій я можу довіряти. Це люди, віддані справі побудови нашої держави, і що найважливіше – кожен з них робить усе можливе для того, щоби наша область розвивалася. Аби серед інших українських Львівщина виглядала як область, що може досягнути чогось більшого. Друге – ми провели діагностику сьогоднішнього стану області, з’ясували, чи в потрібному керунку рухаємося, як працювали попередні команди, чи правильними є стратегічні напрямки нашої роботи. І результатом стала розширена колегія облдержадміністрації, на яку ми запросили керівників усіх рівнів – від сільських, районних рад і райдержадміністрацій до обласних управлінь. Тобто фактично ми вперше скликали всю управлінську еліту і задекларували їй власне стратегічне бачення перспектив, об’єктивно оцінили стан області. Я вважаю, що це дуже важливо, бо ми зуміли за цей короткий час не лише дати таку оцінку, а й почали реалізовувати певні задуми.

– Чи є нові підходи щодо розвитку промисловості регіону?

– Безумовно. Суть цих підходів – дати друге дихання тим підприємствам, які працюють, але перебувають поки що в надзвичайно важких умовах: дефіцит обігових коштів, недостатнє освоєння ринків збуту, низький рівень менеджменту, маркетингової та промоційної діяльності. Коли ми проаналізували роботу цих підприємств, то побачили чимало резервів. Я можу з оптимізмом сказати, що багато з них працюватиме. Розумію, що ми не зможемо відновити сьогодні ті з них, які були в системі господарського комплексу Радянського Союзу. Вже ніколи не випускатимемо кінескопи (це нереально), а автобуси та телевізори – в такому обсязі. Тому ми визначаємо інноваційні центри росту – малі та середні підприємства, в основі діяльності яких лежать нові підходи, освоєння нових видів продукції, що орієнтовані на внутрішні ринки збуту. Велике значення будемо надавати переробній промисловості, і перш за все – це первинна переробка сільськогосподарської продукції.
Уже провели ряд зустрічей із певними компаніями та їх власниками щодо визначення стратегії розвитку, наприклад, молочної промисловості. Також зараз беремося за перспективу розвитку цукрової галузі. Ми хочемо, щоби ритмічно запрацював Старосамбірський льонозавод, тому будемо оптимізувати посівні площі льону. Усе це стосується переробної та харчової промисловості, і я переконаний у тому, що області необхідні аграрно-промислові замкнуті цикли, а на сьогодні їх “урізано”. На жаль, наша область сьогодні має сировинний характер.

– Важливою стратегічною галуззю для області є паливно-енергетичний комплекс. Чи маєте ви своє бачення її розвитку?

– На мою думку, потрібно оптимізувати паливно-енергетичний баланс області. Тобто нам слід збільшувати питому частку використання власних енергоресурсів – газу, а особливо електроенергії, споживання продукту власного виробництва повинні довести до 100%. На сьогодні є велика проблема взаєморозрахунків за електроенергію, тепло, воду, і ці фактори стримують поступальний рух, але йде аналіз, і ми маємо важелі впливу на неплатників. Звичайно, що є випадки, коли ті чи інші структури працюють ультимативно. Доводиться шукати компроміси, адже часті відключення – це вже крайній захід. Вони можуть призвести до соціальних збурень і неспокою, я є противником цього.
Тому, вважаю, необхідно вести переговори й усіма можливими методами досягати консенсусу. Важливим завданням також є модернізація та реконструкція шахт. Шукаємо інвесторів, бо хочеться, щоби наш Червоноградсько-Сокальський вугільний басейн іще довго працював, а він для цього має потенційні можливості. Великі надії ми покладаємо на роботу вугільної збагачувальної фабрики, яка дозволить постачати на Добротвірську ТЕС вугілля високої якості – малозольне, відтак менше спалюватиметься російського газу. Безумовно, що в паливно-енергетичному комплексі є ще багато проблем, але я думаю, що в нашій стратегії закладені шляхи реалізації та поліпшення стану ПЕК.

– Як ви оцінюєте ситуацію в агропромисловому комплексі області?

– На перший погляд, якщо порівнювати її із ситуацією минулих років, то начебто все нормально. Є приріст обсягів продукції, і в основному за рахунок приватного сектора, але в цілому мене тривожить те, що ефективність ручної праці має певну межу, далі ми не зможемо нарощувати ні виробництво, ні ефективність приватного сектора. Через те, що в основному використовується ручна праця, маломеханізовані підсобні господарства марно сподіваються на те, що зараз піде інвестиційний бум у сільське господарство. Тому в нашій стратегії основою основ є зміцнення великих фермерських господарств, котрі б використовували сучасні технології та техніку і таким чином давали б нам значні обсяги виробництва. Ми розробляємо підходи до швидкого реформування агропромислового сектора через впровадження сільськогосподарських кооперативів, системи заготівель продукції, створення біржових засад торгівлі продукцією та зміцнення служби дорадництва.

– На початку нашої розмови ви коротко зупинилися на тому факті, що створено команду, на яку ви можете розраховувати. Але фактично кадрові зміни зачепили тільки найближче коло – заступників і керівників основних обласних управлінь. Маєте намір продовжити кадрові зміни і в нижчих гілках влади?

– Кадровий процес є перманентним. Завжди необхідна певна ротація та зміна кадрів. Добре, коли такий процес характеризується стабільністю, тобто коли управлінське ядро є стабільним, але певні елементи системи завжди треба підправляти відповідно до реальної ситуації. Тому зараз проходитимуть зміни на районному рівні, буде замінено голів райдержадміністрацій. Також будемо придивлятися до їхніх заступників і головних спеціалістів. Але в мене це не самоціль – узяти й усіх поміняти. Найважливішим є те, щоби кожен керівник усвідомив, чи здатен він керувати, чи відповідає вимогам і завданням, які ставляться сьогодні в моїй команді. Тому навіть при стабільності завжди будуть певні кадрові зміни – і це нормальний природний ротаційний процес. Ми хочемо запровадити іншу систему роботи з кадрами. Будемо зміцнювати владу по горизонталі.
Наприклад, голова райдержадміністрації з сильного району переходитиме в інший для того, щоб “підтягнути” слабкий. Мені хотілося б, щоби на районному рівні ми мали хороших спеціалістів, котрі б могли очолити управління в адміністрації й навпаки.

– У нашому останньому інтерв’ю ми зачепили проблему створення галицького лобі. На вашу думку, чи реально об’єднати різних за політичними переконаннями та бізнесовими інтересами людей?

– Галицьке лобі – це поняття значно ширше, аніж ми уявляли собі. Для нас лобі асоціюється лише з депутатами Верховної Ради, але насправді воно набагато ширше. Лобіювання регіону повинно включати в себе ряд елементів. Перший – це створення позитивного іміджу регіону. Тобто нам всім необхідно змінити уявлення про регіон як про якийсь конфліктний, де постійно відбуваються політичні катаклізми. Насправді це хибна думка. Він не є конфліктним, проте політичні ризики потрібно зменшувати і створювати позитивний імідж Львівщини. Головні редактори наших мас-медіа повинні перебороти в собі стереотип, що вічна опозиція до будь-якої влади є модною. Ми – влада українська, і ми – влада своя, ми ж не окупанти. Мені інколи дивно, що шукають негативи, і лише та газета вважає себе професійною, котра висвітлює побільше “натягнутих” негативів. Імідж регіону, як мозаїчний портрет, складається з багатьох елементів, і нам усім разом треба думати над тим, щоб цей портрет був привабливим. І моє головне завдання сьогодні – шукати порозуміння з мас-медіа, з бізнесовими структурами, з політичними організаціями. Другий елемент – це вміння представити нашу область на міжнародних ярмарках, виставках, симпозіумах, провести презентацію нашого регіону в крупних промислових виставкових центрах за кордоном і в Україні. Сьогодні не використовуємо цього, напевно, і на 5%. Третій – це, звичайно, лобіювання у вищих ешелонах влади, що є надзвичайно важливим, бо в підходах чиновників різного рівня ще чимало суб’єктивного. До речі, нещодавно ми зустрічались із депутатами Верховної Ради від Львівщини. Разом проаналізували основні проблеми розвитку нашої області й обговорили можливості їх вирішення.

– Якщо ми вже заговорили про лобіювання у вищих ешелонах влади, то розкажіть, як складаються стосунки з новою Адміністрацією президента?

– Звичайно, в нас робочі стосунки. Я не відчуваю якоїсь прохолоди до області чи до себе особисто. Навпаки, завжди є взаєморозуміння та певна підтримка.

– На думку політологів, є висока ймовірність того, що у вересні уряд Кінаха буде відправлено у відставку, за їхніми ж прогнозами, найімовірнішою кандидатурою на цю посаду є нинішній міністр транспорту львів’янин Георгій Кірпа. Як ви вважаєте, таке призначення дасть Львівщині позитивний поштовх?

– Ми вже мали віце-прем’єрами і міністрами львів’ян. Не думаю, що відразу ріками потечуть інвестиції, хоча безперечно, що виходець із нашого регіону краще за всіх знає та розуміє місцеві проблеми.

Розмовляла Іванка ПОПОВИЧФрагменти з доповіді Мирона Янківа на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації

Від влади населення сьогодні очікує злагоджених дій для вирішення складних соціально-економічних проблем. Ми переконані, що їх розв’язання лежить, в першу чергу, у площині економічного зростання.

Обсяг промислового виробництва зріс, але зроблений глибинний моніторинг цього питання висвітлює загрозливі тенденції. Зокрема, із 2,2 млрд. грн. продукції, виробленої промисловістю області за 6 місяців поточного року, понад 350 млн. грн. (16 %) становить частка ВАТ “НПК “Галичина”. Це свідчить про серйозний вплив одного підприємства на сталий розвиток усього промислового комплексу області. Минулого року вперше за останні роки було нарощено виробництво електроенергії, насамперед за рахунок Добротвірської ТЕС. Виробництво електричної енергії за останні роки зросло на 13,5 %. Одночасно споживання знизилося на 7,5 %. Таким чином, у забезпечені області електроенергією власного виробництва її частка з 74 % у 1998 році виросла до 90 % у 2001 році, і в області є всі можливості довести її до 100 %.

У загальному виробництві сільськогосподарської продукції 89 % – це продукція, яка виробляється в особистих селянських господарствах.

У сфері малого бізнесу здійснюють свою діяльність понад 14 тисяч малих підприємств, у яких зайнято 120 тис. осіб і більш як 50 тисяч громадян підприємців. Ними виробляється понад 11 % загальнообласного обсягу продукції. За кількістю малих підприємств область займає третє місце в Україні, після міста Києва та Донеччини.

Сфера туризму становить 15 % у структурі послуг області. Минулого року Львівщину відвідали 118 тис. туристів – це надзвичайно низький показник навіть щодо наших найближчих іноземних сусідів.

Щорічно збільшується обсяг зовнішньоторговельного обороту Львівщини, який перевищив 1 млрд. доларів США. Сформувався відносно стабільний рівень послуг – 130 млн. доларів США. Головними країнами-учасниками експортно-імпортних операцій за питомою вагою є Російська Федерація, Польща, Німеччина.

Обсяги іноземних інвестицій в економіку Львівщини становлять 188 млн. доларів США. Цього року вже вкладено понад 20 млн., що становить 16 % від обсягу іноземних інвестицій, залучених цього року в Україну. Основними інвестиційними партнерами є Польща, Швейцарія, Великобританія, США. Грошові доходи на 1 жителя торік становили 1644 грн. проти 806 грн. у 1998 р. Загальний борг населення перед комунальними підприємствами – 203 млн. грн. В області налічується пенсіонерів понад 618 тисяч осіб, зростає число малоімущих сімей. На загал понад 1 млн. осіб отримують пенсії, субсидії, пільги й інші соціальні допомоги.

В області чи не найбільша в Україні мережа народних домів, бібліотек, мистецьких закладів. У фондах лише державних музеїв області зосереджено півтора мільйона експонатів, які становлять 15 % усього музейного фонду України.

Формується цивілізована система співпраці з різними конфесіями та релігійними організаціями. Але у 92 населених пунктах області існують конфлікти щодо права користування храмами.

Криміногенна ситуація в області, незважаючи на деякі позитивні зрушення, залишається напруженою.
Сьогодні в середньому за добу реєструбит 50 злочинів, зокрема 28 тяжких.

Львівщина зі своїм досвідом співпраці з країнами ЄС має стати лабораторією для відпрацювання і поширення на всю Україну європейських стандартів, своєрідним єврорегіоном в рамках держави.
Сприяння відкриттю і функціонуванню консульств, представництв і інших іноземних інституцій повинно бути одним із елементів політики України, спрямованої на інтеграцію у Європу. Львівщина має стати традиційним місцем проведення міжнародних форумів, семінарів, виставок, фестивалів, зустрічей, у тому числі на найвищому рівні.
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Королівська вежа на Валовій 
  ·  Карпати” обікрали 
Погляд
  ·  Іван Павло ІІ і сіль землі 
  ·  Героям УПА не потрібні відзнаки влади 
  ·  ЗАЯВА 
Поступ у Львові
  ·  Енергетична криза по-львівськи 
  ·  У Львові знову буде “Магнус” 
  ·  Хто в хаті господар? 
  ·  Україна після Кучми 
  ·  Яцек Куронь подякував львів’янам 
  ·  У Львові має бути заповідник 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Українське зерно завалило Європу 
  ·  Президентське сватання генпрокурора 
  ·  Україна на 80-му місці 
  ·  Затримано керівництво шахти 
  ·  Як здобути диплом “пахана” 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Науковці творять супермена 
  ·  Убивству журналістки вдалося запобігти 
  ·  Найбiльше пограбування в iсторiї Iзраїлю 
  ·  СВІТООГЛЯД 
  ·  Батько королеви був нацистом? 
  ·  Корейський скандал із клонуванням 
  ·  Тяжкі переговори щодо Калінінграду 
Інтерв''ю Поступу
  ·  Мирон Янків: Львівщина може досягнути більшого 
Арт-Поступ у світ
  ·  Метаморфози Саші Вальца 
  ·  Електронне око знайшло Рафаеля 
  ·  Засліплені фантасмагорією 
  ·  Переслідувачку Джоан Роулінг вигнали 
  ·  Екскременти за 22,3 тис. євро 
  ·  Джордж Майкл пише гімн 
  ·  АРТ-НОВИНИ 
Львівські обсервації
  ·  ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ 
Поступ технологій
  ·  Британський уряд підслуховує за користувачами інтернет 
  ·  Робот, який гуляє сам по собі 
  ·  nVidia анонсувала nForce 2 
  ·  Збори акціонерів nVidia: майбутнє графічних чіпів 
  ·  Про глюки 
  ·  Вдала угода Symantec 
  ·  ІНФА 
Спорт-Поступ
  ·  Динамо” і далі без втрачених очків 
  ·  Пристрасті навколо Рівалдо 
  ·  Потапенко змінює клуб 
  ·  Клички – шахісти 
  ·  Рому” та “Лаціо” дискваліфікували 
  ·  Бахарев — українець 
Пост-Factum
  ·  Юзьо Обсерватор і його друзі 
  ·  КАЛЕНДАР 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система