Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Економіка у Поступі  » 


Гальмо мобільного прогресу
Склад комісії, що має регулювати діяльність ринку мобільного зв'язку, визнано нелегітимним. Оператори шоковані
Орися ФЕРТИК
 
Луценко у новій ролі
Ринок українського мобільного зв'язку може вимушено призупинитися. Причина політична: затягування формування вищої ліги можновладців -- уряду, викликане суперечністю амбіцій претендентів, розпочинає гальмувати різні галузі господарства країни. На мобільних операторах це може позначитися чи не найбільше.

З початку року оператори мобільного зв'язку де-юре не мають де отримати ліцензії, оформити частоти та нові номери. На сайті Державного департаменту з питань зв'язку та інформатизації Мінтрансзв'язку розміщено оголошення, що установа "з 01.01.05 не має повноважень для розгляду заяв та виділення номерного ресурсу". Відповідно до вказаного закону, це має робити Національна комісія регулювання зв'язку (НКРЗ), але та ніяк не може розпочати свою діяльність.

Мобільний ринок -- жертва боротьби за владу

Річ у тім, що 27 січня Печерський районний суд Києва задовольнив скаргу Юрія Луценка, депутата від Соціалістичної партії України, який, до слова, претендує на посаду Мінтрансзв'язку, про те, що екс-президент Леоніда Кучма неправомірно призначив особовий склад НКРЗ: Сергія Цепеннікова головою комісії, а Андрія Галяпу, Сергія Глотова, Анатолія Довгого, Валентину Коваль, Миколу Лєстєва, Миколу Орленка та Олександра Рикова її членами. Офіційною причиною невдоволення Луценка було те, що документ про призначення НКРЗ може подавати лише Кабінет Міністрів, "а не особа, що виконує обов'язки прем'єра". Рішення Печерського суду можна оскаржити в Апеляційному суд протягом 30 днів від дня винесення ухвали. До речі, експерти розглядають цю судову тяганину як кулуарну боротьбу за владу в галузі зв'язку. На сьогодні справи всього Мінтрансзв'язку та його подальша доля -- темний ліс, і залежатимуть вони тільки від політики осіб, які посядуть найвищі крісла в галузях.

"Засоби масової інформації пильно відстежують тему "нелегітимності" НКРЗ, і, на жаль, ніхто не звертає увагу, що затягування зі ...становленням незалежного органу регулювання ринку зв'язку приводить до накопичення невирішених проблем у суб'єктів ринку. Незважаючи на існуюче протистояння, НКРЗ поступово організовує свою діяльність", -- йдеться в повідомленні НКРЗ від того ж 27 січня, коли "напівлегітимна" комісія, фактично, з власного ентузіазму провела засідання.

Можуть залишитися лише двоє

Не важливо, що змусило членів НКРЗ висловлюватися так: образа, амбіції чи щось інше, важливо інше -- є реальні проблеми. І якщо завбачливі UMC і "Київстар" ще 28 грудня 2004 року отримали дозвіл на використання нумерації в новому коді, що дозволить їм нормально працювати, принаймні в першому кварталі, то подальший розвиток мобільного ринку, зокрема, екстраполяцію діяльності інших операторів може бути вкрай ускладнено. PR-менеджер Golden Telecom Маріанна Коніна повідомила, що через неможливість отримати додаткові ліцензії, її компанія не може розвивати нові послуги.

Про це говорить, зокрема, в. о. заступника міністра транспорту та зв'язку Леонід Нетудихата. "Сам факт призначення членів НКРЗ лише у грудні 2004 року ставить галузь у глухий кут", -- вважає він. Навіть якщо би в комісію призначили "геніальних, прекрасних, правильних і всіма підтримуваних людей, то вони все одно зможуть почати працювати в кращому разі у травні-червні, тому що тільки до цього часу буде остаточно створена нормативна база галузі", -- сказав пан Нетудихата.

Потрібні правила гри

До того ж пан Нетудихата зазначає, що НКРЗ потрібен час на те, щоб вирішити всі організаційні питання. "Моя позиція минулого року була така: ввести в дію саму комісію, щоб вона сформувала собі умови роботи, а потім уже передати їй регулювання радіочастотного ресурсу", -- говорив він. Проте маємо інакшу ситуацію. На думку пана Нетудихати, якісним розв'язанням проблеми могло би стати повернення функцій НКРЗ Мінтрансзв'язку до того часу, коли комісія вже буде готова виконувати їх самостійно. Проте Леонід Нетудихата наголосив на тому, що вирішення цього питання лише в компетенції Верховної Ради: "Вона встановила, і тільки вона може внести зміни у законодавство". До слова, 12 січня у ВРУ було зареєстровано схожий законопроект. Депутат Юрій Артеменко пропонує продовжити необхідні повноваження Мінтрансзв'язку до 1 січня 2006 року, щоб дати час НКРЗ підготуватися. У пояснювальній записці пан Артеменко зазначає: "Підготовчий період між часом створення НКРЗ і часом початку виконання нею функцій, необхідний для формування штатного розпису комісії, визначення та затвердження кошторису, внесення його в бюджет на 2005 рік, тільки починається й займе не менше 6-12 місяців".

Усвідомлюють те, що НКРЗ запрацює ще не скоро, і самі оператори. Зокрема начальник відділу зовнішніх зв'язків UMC Ярина Ключковська прогнозує, що діяльність комісії буде заморожено щонайменше до квітня. Голова департаменту корпоративних зв'язків "Київстару" Жанна Ревнова закликала державних діячів якомога швидше вирішити ці питання, адже "затягування" відчутно позначиться на динаміці розвитку ринку.

Обговорити в форумі» 
Конкуренція в космосі
Валентин КОНЦЕВИЧ
 
Українська Національне космічне аґентство України (НКАУ) визначило, що його основним завданням є прорив на світовий ринок. Так було вирішено на засіданні колегії днями в Києві. За словами генерального директора НКАУ Олександра Негоди, виконання завдань, поставлених перед галуззю, дозволить вивести її на значно якісніший рівень розвитку.
Детальніше>>
» 
Адміністративне рейтингування
Оксана БОЙКО
 
Великі українські компанії, які одержали рейтинги міжнародних рейтингових аґенцій, можливо, буде звільнено від потреби отримувати ще й внутрішній рейтинг під час випуску внутрішніх облігацій. Голова Державної комісії із цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) Анатолій Балюк повідомив, що найближчим часом комісія планує розглянути доцільність такого кроку. Зараз міжнародні кредитні рейтинги мають близько 15 українських емітентів, тоді як єдина уповноважена ДКЦПФР рейтингова аґенція "Кредит-Рейтинг" присвоїла близько 30 рейтингів.
Детальніше>>
» 
Страйк нотаріусів
Поліна ОЛИВКА
 
Від самого початку року податківці, звичайні громадяни, які дотичні до оформлення документації з купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна, права на спадщину, а головне -- нотаріуси прагнуть лише одного -- елементарних роз'яснень до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб". Оскільки це прагнення поки що відверто ігнорують, учасники ринку вдаються до крайніх методів боротьби. Безпрецедентний випадок маємо у Житомирі: там страйкують нотаріуси. Інші реґіонали та столичні нотаріуси місяць поспіль просто толерантно відмовляють клієнтам з "підбіркою" згаданої документації.
Детальніше>>
» 
Змінюйся. Життя стає цікавішим
На ринку мобільних послуг з'явилися ще два молодіжні бренди Mobi GSM та life:)
Оксана БОЙКО
 
Майже одночасно на українському ринку мобільного зв'язку з'явилися ще два молодіжні GSM-бренди -- Mobi GSM та life:), які мають скласти гідну конкуренцію "Джинсу" та Djuice. Дві пропозиції досить схожі, хоча є й деякі важливі відмінності. Наприклад, life:) (DDC) зараз працює лише в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові, Одесі та Львові, хоча власники обіцяють якнайшвидше розширити власну мережу подачі цього оператора. Та незважаючи на те, що Mobi GSM (WellCOM) начебто охоплює 24 обласні центри, а роботи з розширення мережі тривають, у нього, як і в life:), усе одно, з погляду потенційних клієнтів, є недоліки порівняно з уже відомими "Джинсом" та Djuice. Узагалі-то переваги новоспечених молодіжних продуктів -- це дешеві тарифи на розмови всередині мережі та з тим оператором, який породив цей бренд. Однак тут треба зважити на те, що у цьому сенсі можливостей у UMC і "Київстару" більше, ніж у DCC та WellCOM.
Детальніше>>
» 
Інвестиційно ризикована
О. П.
 
Ризики, пов'язані з інвестуванням в українську економіку, такі ж, як і з вкладенням грошей у економіку Іраку, Афганістану, навіть Північної Кореї, -- стверджують експерти корпорації AON, яка оцінює політичні та економічні ризики.

AON присвоює порядкові номери в рейтингу, використовуючи п'ять рівнів ступеня ризику. Україну упорядники рейтингу розмістили на найнижчому щаблі. При цьому аналітики корпорації зазначили, що, навіть зважаючи на зміну політичного устрою та перемогу на президентських виборах Віктора Ющенка, переглядати позицію стосовно нашої держави надто рано.
Детальніше>>
» 
Культурні цінності безцінні
О. Ф.
 
Народні депутати підтримали 316 голосами законопроект "Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини", який виніс на розгляд Леонід Танюк. Ухвалення цього закону дасть можливість захистити пам'ятки культурної спадщини, що є державною власністю, від необґрунтованого відчуження. У статті 18 цього закону передбачено, що перелік пам'яток культури, які взагалі не підпадають під приватизацію, має затверджувати Верховна Рада. На сьогодні такого переліку Рада не затвердила, тож заборона на приватизацію всієї культурної спадщини діятиме до затвердження вказаного переліку.
Детальніше>>