Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Пост-Faktum  » 


Справжня американська інавгурація
Уляна ІВАШКІВ
 
Здається, жодна урочиста подія з участі Джорджа Буша-молодшого не минає без казусів. То він сплутає Папу Римського із Далай-Ламою, то здивується, чому латиноамериканці не розмовляють латиною... Були курйози і на другій інавгурації чинного президента США. Дехто з гостей навіть назвав її найгіршою урочистістю, яку він бачив. Один із присутніх скаржився в інтерв'ю аґенції АР на неякісні страви, інші стверджували, що на інавгураційних балах шампанське і пиво подавали теплим...

Та загалом усе відбувалося чинно й урочисто. Був парад, салют, були прийоми і, звичайно, була присяга. "Клянуся, що буду чесно виконувати обов'язки Президента Сполучених Штатів і, по змозі, охоронятиму, оберігатиму та захищатиму Конституцію Сполучених Штатів. Нехай допоможе мені Бог!" -- вимовивши ці слова присяги, 43-й президент США Джордж Буш знову на чотири роки став главою Білого дому.

День інавгурації президент США та його дружина розпочали традиційно -- з відвідин Єпископальної церкви Св. Іоанна, що розташована поруч із Білим домом. Тим часом біля Капітолію готувалися до церемонії інавгурації. Саме там опівдні президент Буш вимовив присягу і звернувся до американського народу з інавгураційною промовою, в якій висловив свої погляди на внутрішню та зовнішню політику США на найближчі чотири роки.

У своїй інавгураційній промові Джордж Буш пообіцяв усьому світу показати значення свободи. На його думку, саме людська свобода -- це та сила, яка може знищити ненависть до США і почуття образи на Америку, які панують у деяких реґіонах світу. Окреслюючи свою майбутню політику, Джордж Буш зазначив, що США і надалі підтримуватимуть збільшення демократичних рухів та інститутів у кожній країні, щоб покінчити з тиранією у світі. Цього разу американський президент утримався від згадок про Ірак, однак зазначив, що Америка взяла на себе обов'язки, від яких важко відмовитися.

Для того, щоб подивитися на церемонію інавгурації, біля Капітолію зібралося більше як півмільйона людей. Серед почесних гостей були присутні губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер, екс-президент США Білл Клінтон, Джордж Буш-старший, а також сенатори та конгресмени. Проте не всі, хто зібрався, є прихильниками Джорджа Буша-молодщого. На площі Джона Маршалла, яку спеціально виділили для мітингів і виступів протесту, зібралися сотні американців, протестуючи проти зовнішньої та внутрішньої політики Буша. На мітинг вийшли групи захисту прав гомосексуалістів і групи пацифістів. Антивоєнні лозунги переслідували Буша і під час руху його кортежу Пенсільванською авеню. Та, схоже, антибушівські настрої не надто засмутили президента, і після офіційної частини Буш разом зі своєю дружиною взяв участь у низці інавгураційних балів.

Та кожне свято має свій початок і свій кінець. Тому після гучного святкування церемонії інавгурації президентський графік повинен увійти у звичну робочу колію. Щобільше, тепер Джорджеві Бушу доведеться на ділі переконати ту частину населення, яка на виборах не віддала свої голоси за нього, що він не хоче роздроблення нації, а є її об'єднувачем.

Обговорити в форумі» 
КАЛЕНДАР
 
Свята та пам'ятні дні

НИНІ

День соборності України

Святого Вінцента, патрона Іспанії, Португалії, гончарів, будівельників та виноробів
Детальніше>>
» 
Обмеження куріння -- ефективне
 
Продавці тютюну в Італії кажуть, що продаж сигарет різко зменшився після того, як минулого тижня набрав чинності жорсткий закон про куріння в громадських місцях. Об'єднання італійських продавців тютюну стверджує, що продаж сигарет знизився майже на 25% і прибутки продавців різко зменшуються.
Новий закон є одним з найжорсткіших у Європі. Він забороняє куріння у громадських приміщеннях і стосується барів, ресторанів, конторських приміщень та фабрик. Штрафи можуть сягати 360 доларів для курців-порушників, або 3 тисяч доларів для власників приміщень, де порушується закон.
Детальніше>>
» 
Харчування в законі
 
Виконавчий орган ЄС - Єврокомісія - застерегла компанії, котрі виробляють харчові продукти, що цього року індустрія має покращити систему інформації на етикетках та упакуванні. Також вони мають обмежити рекламу нездорової їжі, спрямовану на дітей. У разі невиконання рекомендації Єврокомісія запроваджуватиме законодавче регулювання згаданих галузей. Застереження з'явилося після того, як Міжнародна Група Боротьби з Ожирінням надрукувала дані, які дають підстави вважати, що дитяче ожиріння в Європі зростає швидше, ніж будь-коли.
Детальніше>>
» 
Ріки на Титані
 
Науковці, які вивчають інформацію, отриману з Титану, супутника Сатурну, зробили першу оцінку даних робота Гюйгенс. Через тиждень після отримання перших фотознімків ландшафту помаранчевого кольору, Європейське Космічне Агентство твердить, що фоторобот Гюйґенс виявив докази наявності на Титані регулярних дощів з рідкого метану, а також того, що поверня Титану має консистенцію мокрого піску зі скелями з льоду та каналами. Головний дослідник даних спуску Марті Томаско вважає, що ці розгалужені промивні канали є "свідченням дощу і того, що темний матеріал на дні каналів цілком може бути фотохімічним смоґом, що випадає з атмосфери, вкриває цілу поверхню, а потім його змиває з хребтів". "А ці хребти, на нашу думку, утворюються з замерзлої води", -- додає пан Томаско.
Детальніше>>