Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    ДАЙДЖЕСТ.    Економіка у Поступі.    Дискусія у Поступі.    Арт-Поступ.    Літературний Поступ.    Пост-Faktum.

21 січня 2005 р.

16:47 21-09-2017 -   На Львівщині СБУ затримала на хабарі слідчого Нацполіції
  16:46 21-09-2017 -   Після удару блискавки помер курсант Львівської академії сухопутних військ
  16:44 21-09-2017 -   У Львові хочуть добудувати колію на Коперника
  14:20 21-09-2017 -   Слідчий Нацполіції погорів на хабарі на Львівщині
  14:13 21-09-2017 -   Львівські «Леви» боротимуться за «бронзу» з київськими «Джокерами»
  16:50 21-09-2017 -   На Хмельниччині внаслідок ДТП загинуло 11 корів
  16:42 21-09-2017 -   У Києві назвали нові цифри щодо полонених на Донбасі
  14:16 21-09-2017 -   Жінка, яка потрапила з дитиною під трамвай, померла у "швидкій"
  14:14 21-09-2017 -   Мерія столиці евакуйована через звістку про міну
  12:53 21-09-2017 -   На Волині голову селищної ради спіймали на хабарі
  16:40 21-09-2017 -   Творці "Гри престолів" повідомили про новий спін-офф
  14:17 21-09-2017 -   На Оскар висунули третій український фільм
  11:40 21-09-2017 -   Російські вчені спрогнозували розкол Євразії
  11:36 21-09-2017 -   Зустріч Трампа і Порошенка триватиме годину
  13:27 20-09-2017 -   Киргиз надряпав своє ім'я на меморіалі Лінкольна у Вашингтоні

·  ·

___________________________________________________________________________

Подвійний удар львів'ян
Віталій КРУТЯКОВ

Напрочуд вдалим видався сімнадцятий тур чемпіонату України з футзалу у Вищій лізі для львівських команд. "Енергія" та ТВД протягом менше як чотирьох годин на паркеті Палацу спорту "Будівельник" перемогли "Єнакієвець" та "Ураган" відповідно. Не здобув звитяги в середу лише "Тайм", але на це були об'єктивні причині -- "таймівці" звітний тур пропускали.

"Енергія" (Львів) -- "Єнакієвець" (Єнакієве), 6:3

Голи: Брунько (2), Дерік (5), Вацяк (21), Кузьмін(22, у свої ворота), Тригубець (32), Легчанов (39) -- Кузьмін (21), Бондар (30), Хурсов (35).

Перемога "енергетиків" над східною командою, яка входить у групу лідерів першості України, довела реальність сподівань львівської команди потрапити до призової трійки. Звісно, цього замало -- щоб втілити свою мету "Енергії" слід виступати стабільніше та не втрачати очки у своїх матчах. Та й, зрештою, звітний матч вказав на деякі проблеми у грі "енергетиків", зокрема не зовсім надійно виглядали оборонні редути львів'ян. Але, як кажуть, переможців не судять.

"Енергія" не втрачала часу на розвідку та з перших хвилин кинулася атакувати ворота суперників. Не встиг секундомір відрахувати двічі по 60 с, як рахунок у матчі відкрив львів'янин Брунько, передачу якому віддав Дерік. "Енергетики" не збавили обертів: за три хвилини відзначився Дерік, який вдало підставив ногу після прострілу-удару Вацяка. Після цього голу гра, незважаючи на те, що львів'яни продовжували володіти перевагою, трошки заспокоїлася. До завершення першого тайму кинулася у вічі незрозуміла халатність арбітрів, які за 1 с до завершення першої половини призначили штрафний у бік "Енергії", скасували своє рішення, а потім вже після перерви (!) знову передумали та дали "Єнакієвцю" право його пробити. Однак донбасівці нічого путнього з цього не зробили.

Натомість уже на першій хвилині другого тайму "енергетики" завдяки елегантному удару Вацяка, який перекинув голкіпера, ще збільшили свою перевагу. Проте фактично одразу гості відіграли один м'яч, гол забив Кузьмін. Не пройшло й хвилини, як Кузьмін відзначився знову... але цього разу він розписався у власних воротах.

Далі у грі приблизно хвилин вісім був певний штиль, який на 30-й хв. перервав гравець гостей Бондар -- 4:2. Однак майже відразу, після того як вдало м'яч у гру ввів голкіпер львів'ян Кіркіж, гол забив Тригубець. До завершення матчу команди обмінялися забитими м'ячами, які в жодному разі не дозволили засумніватися у перемозі "Енергії".

"ТВД" -- "Ураган", 5:4

голи: Маковський (2), Хавер (7), Свищ (13), Кордоба (17), Ткачук (25) -- Костенко (3), Сендецький (27), Цвєлих (27), Костенко (37).

"Теведисти" вийшли на паркет "Будівельника" одразу після завершення матчу "Енергія" -- "Єнакієвець" та грали також за заповнених трибун. Уболівальникам знову було гріх скаржитися на зміст гри, зате будівельники, на відміну від "Енергії", змусили глядачів неабияк похвилюватися.

У першому таймі львів'яни показали просто чудову гру. Нашим хлопцям вдавалися голи на будь-який смак. У підсумку перший тайм завершився за рахунку 4:1. На початку другої половини львів'яни продовжували куражитися та довели рахунок до 5:1. Однак після цього іванофранківці перехопили ініціативу. Велика провина в цьому самих львів'ян, які розслабилися. Врешті гості скоротили розрив до одного м'яча, але на цьому, на радість глядачів, зупинилися.

Результати решти матчів сімнадцятого туру: ЛТК -- "Будівел", 8:1, "Олександр" -- "Сумигаз", 4:3, "Інтеркас" -- "Київська Русь", 3:1, ДСС -- "Шахтар", 3:8.

Турнірне становище: 1. "Шахтар" -- 40 очок; 2. "Інтеркас" -- 36; 3. "Єнакієвець" -- 34; ... 7. "Енергія" Л -- 23; ... 12. ТВД -- 13; 13. "Тайм" -- 9.

»
На перемогу надихнув Бубка

Шквал оплесків та овації глядачів, квіти та головний атрибут успіху -- медалі -- усі ці принади спорту змогли відчути на собі українські спортсмени-учасники Всесвітніх зимових студентських ігор, які тривають у канадському Інсбруку.

Найбільший фурор в українському таборі зчинили біатлоністи, за яких прийшов уболівати легендарний український атлет, а сьогодні член виконкому Міжнародного олімпійського комітету Сергій Бубка. І стрільці-лижники не підвели. Спочатку найпалкіших компліментів удостоїлася Оксана Хвостенко, яка довела свою неперевершеність у перегонах на 12 км з масовим стартом. А незабаром за ще однією нагородою поспішив Роман Прима. Щоправда, його поступ до вершини на 15-кілометрівці з масовим стартом виявився "срібним".
»
На черзі Іран

У Москві добігає кінця Меморіал пам'яті Валентина Гранаткіна, в якому беруть участь юнацькі футбольні збірні (U-18) восьми країн. Позаду групові турніри, в яких визначилися учасники півфіналів.

Збірна України (старший тренер -- Анатолій Бузнік) змагалася у групі В разом із командами Білорусі, Китаю і Литви. Як повідомляв "Поступ", у стартовому матчі "синьо-жовті" одержали перемогу над азіатами -- 5:2. Другого ігрового дня українці сперечалися з прибалтами. Гра пройшла за переваги наших хлопців, які в кожному з таймів провели по голу (Чічіков, Цимбал). Перемога з рахунком 2:0 достроково гарантувала команді Бузніка право на продовження боротьби за головний приз змагань. Адже в іншому поєдинку нашої групи Білорусь і Китай підписали мирну угоду -- 1:1.
»
Одного сету замало

У четвер провідна українська тенісистка Тетяна Перебийніс поступилася у другому колі одиночного розряду на Відкритій першості Австралії. Сильнішою за нашу спортсменку виявилася італійка Франческа Ск'явоне, яка, до речі, посіяна на змаганнях під 14 номером, -- 2:6, 6:3, 6:0.

Перший сет матчу подарував надію українським уболівальникам. На нього Франческа вийшла незосередженою, багато помилялася та ненадійно подавала. Тетяна ж діяла максимально уважно, використовуючи помилки суперниці на свою користь, та у підсумку перемогла 6:2. Однак у другій партії італійка, яка за класом значно вища за Перебийніс, відчула свою гру і виявилася сильнішою -- 6:3. У вирішальному сеті італійка розігралася, просто-таки розгромивши Перебийніс, 6:0.
»
Переможний вояж "Сокола"

ХК "Брест" (Білорусь) -- "Сокіл" (Київ, УКРАЇНА), 2:4

Шайби закинули: Соколов (33' -- у більшості), Фролкін (58' -- у більшості) -- Литвиненко (26' -- у більшості), Матвійчук (40'), Бобровніков (51'), Полоницький (60' -- у порожні ворота).

Після вольової виїзної перемоги, яку хокеїсти "Сокола" одержали в попередньому турі відкритого чемпіонату Білорусі в Гродно над "Нєманом", до Бреста команда Олександра Сеуканда приїхала з гарним настроєм. Однак українці розуміли, що легкої прогулянки в матчі з командою, яка вже практично втратила шанси на продовження боротьби за нагороди в поєдинках плей-оф, не буде. Адже в трьох попередніх очних протистояннях кияни примудрилися двічі програти.
»
Євродосвід "Локомотива"
І. Д.

Чемпіони України -- волейболісти харківського "Локомотива" -- виїзним поєдинком проти московського "Динамо" завершили перший за свою історію груповий турнір Ліги чемпіонів. На жаль, переможці Кубка топ-команд 2004 року в нинішньому сезоні у значно сильнішому за складом євротурнірі не змогли здолати супротив сильних суперників по групі D із Франції, Італії, Бельгії та Росії. У восьми матчах двоколового турніру "залізничники" одержали лише дві перемоги й фінішували на п'ятій позиції.
»
vivat король!
О. С.

У італійському Антхольц-Антерсельві розпочався шостий етап Кубка світу з біатлону. Перші нагороди спортсмени розіграли в індивідуальних перегонах на 20 км. Комусь з лідерів вітри, які панували в курортному містечку того дня, завадили, а дехто був налаштований безпомилково стріляти за будь-яких погодних умов. На вогневому рубежі вітер сплутав усі карти Рікко Гроссу, Сергію Рожкову та іншим.
»
"Козачка" загасила "Зірку"
І. Д.

Свій десятий поєдинок групового турніру жіночої Євроліги-FIBA баскетболістки запорізької "Козачки" проводили в Санкт-Петербурзі проти місцевої "Балтійської зірки", яка осіла на дні турнірної таблиці групи А. Зрозуміло, що чемпіонки України приїхали до північної столиці Росії з твердим наміром перемогти.

Однак матч дався підопічним Юрія Велігури надзвичайно важко. Росіянки, без сумніву, відіграли свій найкращий поєдинок на євроарені. Напружена боротьба тривала до останніх секунд зустрічі. Вирішальним у принциповому протистоянні представниць двох сусідніх держав став влучний кидок українки Руслани Кириченко, який приніс перемогу команді гостей з мінімальним рахунком 65:64.

Звитяга в Санкт-Петербурзі стала четвертою в активі "Козачки", яка зберігає реальні шанси на продовження боротьби за почесний трофей у 1/8 фіналу.
»
"Галичанка" збирає податки

Перед гандболістками львівської "Галичанки" керівництво клубу неодноразово ставило завдання вибороти срібні нагороди національного чемпіонату. Однак до нинішнього сезону львів'янки так жодного разу й не спромоглися зійти на другу сходинку п'єдесталу пошани. А от "бронза" вже не перший рік "прописана" в місті Лева.

Чемпіонат 2004/2005 року підопічні Валерії Савчук розпочали не надто вдало й певний час перебували за межами призової трійки. Не склалося в "Галичанки" і на євроарені, де вона вже в першому раунді змагань за сумою двох матчів поступилася суперницям зі Швеції. Проте поступово дівчата в національному чемпіонаті зуміли кардинально змінити ситуацію. Наразі в розпалі другий етап змагань, де команди змагаються у спарених матчах із роз'їздами. І можна з упевненістю стверджувати, що саме "Галичанка" є головним претендентом на друге місце. Підтвердженням цього стали її домашні поєдинки проти амбіційної "Податкової академії" з Ірпіня. Зазначмо, що команда з Київщини перед початком сезону підсилилася кількома досвідченими майстринями й намагається вперше за свою історію посперечатися за один з комплектів нагород.