|
|
 |
Поступ з краю »
|
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Квартирне питання Кучми |
|
Роман РАК |
|
У київській квартирі президента України Леоніда Кучми, що на вулиці Десятинній, 10, віднедавна оселився батько Григорія Суркіса Михайло. Як повідомляє УНІАН з посиланням на газету "Свобода", напередодні Нового року Кучма з дружиною виїхали з квартири, вивезли речі і звільнили обслугу. Суркіс же старший житиме у цій квартирі з повним комфортом. Адже, за інформацією "Свободи", з 18 жовтня 1996-го до 16 травня 1997 року на це помешкання на вул. Десятинній, 10 сім'я Кучми витратила величезні кошти. Зокрема обладнання туалетних кімнат коштувало 332 тисячі 461 гривню, вироби інтер'єрів та віконні наповнення -- 1 мільйон 426 тисяч 776 гривень, страхування і доставка на весь комплекс імпортних поставок 116 тисяч 437 гривень.
Квартира на Подолі
"Свобода" також нагадує, що будинок на Десятинній, зведення якого 1996 року коштувало, за оцінками експертів, близько 100 мільйонів гривень, славиться не лише "крутим" оздобленням чи новітньою електронікою. Видання нагадує про дипломатичний скандал, який виник через примхи першої леді -- Людмили Кучми. Йдеться про те, що дружина українського президента була розчарована стіною в квартирі на шостому поверсі, бо вона заважала їй споглядати куполи Андріївської церкви.
Щобільше, поруч, на Десятинній, 12, споруджували англійське посольство, і в президентської сім'ї виникли побоювання, що англійці зведуть споруду вище від шостого поверху і навіть діра в стіні не допоможе споглядати пейзаж. Тож президент Кучма вимагав у тодішнього мера Києва Леоніда Косаківського розірвати з англійцями контракт на оренду будинку. Однак міський голова не погодився. Згодом Косаківського звільняють з посади і на його місце приходить Олександр Омельченко. "І раптом в посольському будинку -- архітектурній пам'ятці, що вистояла сто років і стояла б ще стільки ж, падає стіна", -- пише "Свобода". Так Омельченко отримує формальний привід розірвати контракт з англійцями, а Людмила Кучма -- прорубане вікно в квартирі з видом на куполи.
Конча-Заспа все-таки краще
Утім віднедавна екс-перша леді України вирішила змінити краєвид за вікном. Чи то куполи Михайлівського стали не такі привабливі, чи в Кончі-Заспі пейзаж кращий, не відомо, але житиме колишня президентська сім'я на дачі. Там, як стверджує газета, для Леоніда та Людмили Кучми 2002 року за державні гроші було споруджено будинок № 29. "У ролі "інвестора" цього масштабного будівництва виступало державне підприємство "База матеріально-технічного забезпечення", на складах якої в липні 2002 року зберігалися не розмитнені (що є порушенням закону) меблі для Кучми вартістю три мільйони доларів", -- йдеться у статті видання.
"Свобода" також зазначає, що приблизний розмір "інвестиції" становив понад 10 мільйонів гривень. Однак насправді будинок для Кучми збудовано не за гроші "Бази", а за державні. Начебто для виконання якихось контрактів Міністерство транспорту, яке очолював нині покійний Георгій Кірпа, переказало на рахунок "Бази" в "Укрексімбанку" понад 70 мільйонів гривень. А після того як "База" переказала кошти виконавцям будівельних робіт у Кончі-Заспі, її ліквідували. Що ж до будівлі Кучми, то, за інформацією "Свободи", її вже приватизували.
Скандал із незаконною приватизацією дачі Кучми у Кончі-Заспі не поодинокий випадок. Віднедавна в парламенті поширились чутки про те, що представники колишньої влади розхапали собі землю з будиночками у цьому селищі. Так учора в стінах Верховної Ради виправдовували Миколу Азарова, який начебто приватизував хатинку в Кончі-Заспі. За словами Володимира Литвина, до парламенту надійшла відповідь виконувача обов'язків керівника Державного управління справами при адміністрації президента Панька, в якій зазначено, що "жодного будинку на території Кончі-Заспи приватизовано не було".
Нагадаймо, 14 січня, виступаючи у парламенті, нашоукраїнець Володимир Бондаренко повідомив, що низка діячів хоче приватизувати дачні будинки в Кончі-Заспі. "Ківалов хоче приватизувати дев'ятий будинок, Азаров -- дев'ятнадцятий, Кравчук -- сорок перший, Олександр Омельченко -- сімдесят шостий", -- запевняв народний депутат. Окрім того, Бондаренко нагадував, що перед виборами депутати Нестор Шуфрич, Степан Гавриш і Олександр Задорожній отримали земельні наділи у здравниці "Пуща-Водиця".
Останнім часом, якщо вірити інформації видання "Главред", сім'я Суркісів придбала не лише квартиру Кучми. Декілька днів тому Київська міська рада передала в оренду на 25 років футбольному клубу "Динамо" понад 32 гектари землі в Оболонському районі Києва. Земля, яку придбав клуб, призначена для спорудження будинків сімейного відпочинку. Нагадаймо, раніше Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживання посадовцями Київської обласної та Обухівської райадміністрації під час передачі в оренду землі футбольному клубу "Динамо". Як відомо, президентом клубу є Ігор Суркіс, а почесним президентом -- його брат Григорій.
Коментар
Володимир Бондаренко
народний депутат, член фракції "Наша Україна"
Я говорив про приватизацію будиночків у Кончі-Заспі і, на щастя, вони (Азаров, Омельченко та інші) не встигли їх приватизувати. Але будинки все ж перебували на стадії приватизації, тому ми зупинили цей процес. А вони (процеси) характерні для влади, яка сьогодні закінчує свою каденцію. Все, до чого вони мають доступ, нині намагаються або вкрасти, або перепродати, або переховати. Тому ми виступаємо з попереджувальною метою. Незабаром ми скасуємо усі ці державні дачі і зможемо їх продати на відкритих аукціонах. Сьогодні ж просто розбазарюють інфраструктуру, якою користувався Кучма і його оточення. Вони розуміють, що їхній час минув, тому намагаються вкрасти все, що можна.
|
 |
|
 |
Мельниченко хоче повернутися |
|
Андрій ДАВИДЕНКО |
|
Майор Мельниченко вважає, що його плівки можуть слугувати доказом "і в судових системах США, і в Україні, і в Європейському суді і в інших країнах". В ефірі радіо "Свобода" він заявив, що факти, які є на його записах, "надзвичайно важливі і отримані абсолютно на законних підставах". Тому заяви деяких політиків про те, що "не можна використовувати ці записи в суді, про те, що вони зібрані незаконно, що вони не були доказом", Мельниченко назвав спекуляціями.
Щодо своїх свідчень у справі Лазаренка Мельниченко сказав, що він не стверджує, винен чи не винен Лазаренко, "але суд повинен мати повну картину, яким чином відбувався тиск на свідків" у цій справі. |
Детальніше>> |
|
 |
"Блакитні" мітингують, але їх небагато |
|
Андрій ІЩИК |
|
Мітинги на підтримку Віктора Януковича охоплюють усе більше міст на півдні і сході України. Щоправда, характерною їхньою ознакою є мала кількість учасників (переважно пенсіонери) та недовготривалість.
Наразі найдраматичніше події розгорталися в Луганську, де за наказом міського голови було ліквідовано наметове містечко. Натомість змінилася думка міського голови Донецька Олександра Лук'янченка. Нещодавно він виступав проти встановлення наметів у Донецьку і навіть подавав на організаторів акції до суду, а сьогодні сам щодня буває у наметовому містечку, що на площі Леніна. Зміну попереднього рішення міськради про заборону встановлення наметів у Донецьку він пояснює тим, що "люди ночують в іншому місці". Другою ж причиною зміни ставлення міськради до наметового містечка стала підтримка "абсолютної більшості народу". |
Детальніше>> |
|
 |
СДПУ(о) переходить в опозицію |
|
Сергій БУЦЕВИЦЬКИЙ |
|
Народні депутати, члени фракції СДПУ(о), які очолюють парламентські комітети, мають намір незабаром написати заяви про складання з себе повноважень голів комітетів. Про це повідомив журналістам лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук. За його словами, цей крок став продовженням заяви членів СДПУ(о) про необхідність перерозподілу парламентських комітетів і переобрання керівництва парламенту у зв'язку зі зміною конфігурації політичних сил у Верховній Раді.
Кравчук зазначив, що першу таку заяву вже зробив голова парламентського Комітету з екологічної політики есдек Геннадій Руденко. Він вважає, що приклад членів його фракції повинні наслідувати й депутати інших фракцій, котрі не входять в коаліцію, яка перемогла на президентських виборах, -- пише proUA.com. |
Детальніше>> |
|
 |
Закрита справа яйцекида |
|
В.К. |
|
Івано-франківський міський суд закрив адміністративну справу студента Дмитра Романюка, оскільки закінчився строк її давності. 24 вересня 2004 року, студент де юре був звинувачений у порушенні громадського спокою, а де факто в тому, що кинув яйцем у Віктора Януковича. На думку адвоката Романюка Василя Гордія, яйце було кинуте в бік автобуса, а не Януковича. І це було виявом незадоволення по відношенню до Януковича, не як до посадової особи, а як до кандидата в президенти. Кримінальна справа проти Романюка була закрита рішенням Івано-франківського міського райвідділу 14 грудня за відсутністю ознак злочину. |
Детальніше>> |
|
 |
Шанси громадського телебачення |
|
С.Б. |
|
В Україні розроблено проект концепції національного телебачення, згідно з яким оптимальним шляхом створення громадського телебачення повинне стати корпоративне мовлення двох каналів: Першого – центрального, а другого – на основі мережі обласних телерадіокампаній. Про це повідомляє “Німецька хвиля”, посилаючись на ініціативну групу, в яку входять відомі художники, журналісти та спеціалісти в області мас-медіа. |
Детальніше>> |
|
 |
Прем"єрські амбіції Тимошенко |
|
С.Б. |
|
За те, щоб Юлія Тимошенко стала прем’єром проголосує набагато більше, ніж 226 депутатів. Про це вона заявила в інтерв’ю російським “Ізвєстіям”.
На питання наскільки сильнішою є її впевненість в тому, що парламент проголосує саме за неї, лідер партії БЮТ відповіла: “Я кожний день спілкуюсь з депутатами, знаю настрої Верховної Ради і впевнена, що за мене буде дуже багато голосів – значно більше, ніж 226 необхідних”.
Що стосується звинувачень у радикалізмі, то вона прокоментувала їх таким чином: “Я лідер партії, в якій більше 200 тисяч чоловік. Вони мені довіряють, і я не можу від них піти. Якщо буде необхідним відмовити мені у прем’єрстві, то це зроблять. Мене звинувачують у радикалізмі, але насправді мій “радикалізм” – вміння чітко тримати позицію. Якщо раптом нова влада збереже дещо схоже на те що було під час Кучми, якщо зміняться ім’я чиновників, а суть правління залишиться такою ж, ми знову станемо опозицією” |
Детальніше>> |
|
 |
|