Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Перша сторінка  » 


Бунти пенсіонерів у Росії
Уляна ІВАШКІВ
 
Росіяни протестують
Масштаби протестів проти заміни пільг грошовими компенсаціями набули чималих розмірів на вулицях російських міст. У Самарі, Пензі, Череповці і Рибінську пенсіонери перекривають вулиці, вимагаючи від влади зреагувати на їхні вимоги. Акції протесту відбулися також у Саратові та Калузі. У Красноярську, де про масові акції не повідомляють, зафіксовано випадки побиття і витурення з транспорту пенсіонерів, які відмовляються платити за проїзд.

У Нижньому Новгороді група пенсіонерів планує переказати компенсації, виплачені їм замість скасованих пільг, місцевій владі. Побитий кондуктор, викинутий із маршрутки інвалід, на третину порожні автобуси, кілометрові черги біля відділів соцзахисту, перекриті трамвайні колії і заповнені людьми дороги -- все це можна побачити цими днями як у Нижньому Новгороді, так і в інших містах Росії.

Мітинг протесту пенсіонерів під час прибуттям президента Росії Владіміра Путіна до Санкт-Петербурга відбувся біля Смольного. Кілька десятків людей тримали гасла "Для нас знову настала ленінградська блокада". Однак найбільшого розмаху він набрав у Пітері в суботу. "Путіна у відставку", "Фрадкова у відставку", "Пільги народу" -- такі гасла антиурядового змісту супроводжували п'ятитисячний похід пенсіонерів, які, протестуючи проти монетизації пільг, вийшли на Невський проспект, повністю перекривши рух транспорту, після чого рушили до Смольного, де розташована міська адміністрація, і на Московський проспект.

Протести у Санкт-Петербурзі продовжувалися й у неділю. Учасники акції, вимагаючи повернути пільги з квартплати та абонентської плати за телефон, знову перекрили Невський проспект. Не минуло без жертв: пролилася перша краплина крові пенсіонерського бунту. "Машина, припаркована на місці мітингу на Московському проспекті, поїхала назад і вдарила одного з мітингувальників. Він упав і більше не встав", -- сказав представник управління внутрішніх справ.

Тим часом голова міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Міхаїл Зубаров, який прибув у Санкт-Петербург і провів нараду з міським керівництвом, заявив, що в цьому місті компенсації пільговикам за січень будуть виплачені до 26 числа. "Виплати в Петербурзі -- без збоїв. До 26 числа їх буде завершено. Думаю, що ми в стані впоратися зі всіма технічними проблемами", -- зазначив Зубаров.

Годують обіцянками і казанських пенсіонерів. Мітинг тут розпочався зранку в суботу. Приблизно через годину до мітингувальників під'їхав мер Казані Каміль Ісхаков. Протягом чотирьох годин він вислуховував вимоги розлючених пенсіонерів і відповідав на їхні запитання. Ісхаков пообіцяв шукати в бюджеті міста додаткові 10 мільйонів рублів на підтримку малозабезпечених казанців, а також повідомити про вимоги президента Татарстану Мінтімера Шаймієва, який, своєю чергою, передасть їх прем'єр-міністру Росії Міхаїлу Фрадкову.

Незважаючи на багатотисячний бунт, офіційно, влада поки що не планує відмовлятися від програми заміни пільг грошовими компенсаціями, однак на деякі поступки вона таки змушена йти. Так, голова думського комітету з праці і соціальної політики Андрєй Ісаєв закликав муніципальні структури в усій країні зрівняти вартість проїзного на транспорт для пенсіонерів з розміром грошової компенсації. Водночас він заявив, що з 1 лютого в Росії на 15% підвищать пенсії, хоча раніше планували підвищити їх на 5%. У серпні буде індексовано всі виплати пільговикам. Водночас спікер Держдуми Боріс Гризлов запевнив, що "окремі негативні моменти", які виникли під час реалізації закону про пільги, буде врегульовано до кінця січня, і немає чого панікувати. Відповідаючи тим, хто закликає через скандали з пільгами відправити уряд у відставку (з цією ідеєю виступила, зокрема, віце-спікер Любов Сліска), Гризлов сказав: "Ми вважаємо, що потрібно конструктивно підходити і ухвалювати конкретні рішення з цієї проблеми".


Обговорити в форумі» 
Ринковий статус для України
 
Європейський союз має намір найближчим часом визнати Україну країною з ринковою економікою, -- повідомляють поінформовані європейські джерела. Можливо, що це станеться вже на засіданні Ради співробітництва ЄС--Україна, яке має відбутися 21 лютого.

Цей крок стане своєрідним авансом з боку Євросоюзу і має продемонструвати бажання ЄС підтримати динаміку тих змін, які відбулися в Україні за останні два місяці, заявив високопосадовий європейський чиновник, який побажав залишитися інкогніто.

Переговори між Україною та ЄС стосовно отримання статусу країни з ринковою економікою тривають з 2001 року. Якщо Україна зрештою отримає цей статус, це поставить її на один рівень із Росією, котра його вже отримала.
Детальніше>>
» 
Нових свят не буде
 
Депутати Верховної Ради не захотіли запровадити додаткові вихідні дні. Ініціатори змін до Трудового законодавства пропонували проголосувати одразу за 5 законопроектів, що передбачало введення щонайменше 10 вихідних днів.

Так, Борис Тарасюк та Лесь Танюк пропонували зробити 22 січня Днем соборності України, однак їх підтримали лише 134 нардепи. Віктор Кирилов намагався зробити святковим днем День Радянської Армії -- 23 лютого. А відома українська співачка Оксана Білозір зробила безрезультатну спробу перенести День матері на 8 березня. Саме цей день вона намагалася затвердити як вихідний і назвати Днем матері. За таку ідею проголосували лише 191 депутат. Відхилили депутати і пропозицію Геннадія Удовенка не працювати 9 березня в день народження Кобзаря.
Детальніше>>
» 
Прем'єр-міністр для Львова
Мар'яна П'ЄЦУХ
 
Здобувши перемогу, як обрання Віктора Ющенка Президентом України, громадськість Львова не заспокоїлась у своїх бунтівних настроях щодо проведення різноманітних мітингів. Змінилося лише гасло таких акцій. Наразі з "Ющенко -- президент! на "Юля -- прем'єр!".

Щоб підтримати кандидатуру співголови коаліції "Сила народу", лідера БЮТ Юлію Тимошенко на посаду глави українського уряду близько тисячі львів'ян учора взяли участь в громадському віче, організованому громадськими організаціями. До речі, на мітингу не було жодного партійного прапора, а лише кілька українських та помаранчевих.
Детальніше>>