BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    ДАЙДЖЕСТ.    Економіка у Поступі.    Літературний Поступ.    Поступ технологій.    Львівські обсервації.    Мій Дрогобич.    Поступ реляксу.    post-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
 
23 грудня 2004 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  16:16 14-12-2018 -   Карпати засипало снігом  
  16:14 14-12-2018 -   У Львові сім’ї Героїв Небесної Сотні сплетуть різдвяні віночки  
  14:36 14-12-2018 -   У Львові встановлять інформаційну таблицю М. Гембаровичу на вул. Я. Стецька, 9  
  12:38 14-12-2018 -   На Левандівці сталася масова бійка, є поранені  
  12:37 14-12-2018 -   Внаслідок негоди у Львові скасували декілька авіарейсів  
Україна
  14:39 14-12-2018 -   Варфоломій закликав Філарета та Макарія не висувати свої кандидатури на посаду голови помісної церкви  
  12:33 14-12-2018 -   Негода в Україні залишила без світла 170 населених пунктів  
  10:40 14-12-2018 -   Собор УПЦ КП підтримав кандидатуру митрополита Епіфанія на очільника нової церкви — ЗМІ  
  15:55 13-12-2018 -   В Україні захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг  
  14:53 13-12-2018 -   УПЦ КП проводить Архієрейський собор  
Світ
  16:19 14-12-2018 -   Папа Римський закликав католиків з обережністю ставитися до явлінь Богородиці  
  12:29 14-12-2018 -   Перший європейський Hyperloop побудують у Швейцарії  
  12:26 14-12-2018 -   Після тижнів гарячих дебатів в Ірландії легалізували аборти  
  12:21 14-12-2018 -   До Землі летить смарагдова комета  
  10:50 14-12-2018 -   Телефонну книгу Сталіна продали з молотка за три мільйони рублів    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Економіка у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Філософія приниження
Володимир МАТВІЄНКО
 
Новий тлумачний словник української мови визначає приниження як образу, применшення ролі, принизливе становище.

Український народ, мабуть, чи не єдиний у світі, який зазнав тривалого історичного приниження. Нищення української державності й нації має глибоке коріння. Набіги кочових племен, розпад Київської Русі, монголо-татарське іго, возз'єднання України з Росією, світові війни, більшовицький переворот, жорстка антиукраїнська політика за радянських часів ставили за мету перетворити українців на націю з принизливими рисами меншовартості.

Проте насилля не знищило гідності українців, їх прагнення до свободи. Вони виживали навіть за найстрашнішого приниження. Найжорстокішою формою його була сталінсько-більшовицька тиранія. Фізичне знищення мільйонів людей загальмувало розвиток науки, культури, військової справи, але не зломило дух нації.

Підвалини репресивної машини були закладені ще К. Марксом і розвинуті згодом В. Леніним, Й. Сталіним. Відірвавши ідеальне від матеріального і поставивши на перше місце матеріальне, К. Маркс завдав великої шкоди теорії діалектичного розвитку.

"В стремлении выдать желаемое за действительное большевики так и не реализовали превосходство материи над идеей. Их последователи -- советские коммунисты, руководствуясь теоретическим наследием своих вождей, так и не смогли опередить в развитии капиталистический мир, исповедующий "идеалистические воззрения".

Большевики насильственным методом сменили капиталистические отношения в развивающейся России на так называемый социализм. Но такого рода революция не была следствием экономического и общественно-политического состояния данной страны. Большевики использовали обострившиеся социальные противоречия и путем "коммунистического заговора" свергли старый строй. Здесь на лицо голое отрицание, которое проявилось в уничтожении старой культуры, интеллигенции, хозяев и вообще лучших людей. (цит. За Матвиенко В. П. Желаемое и действительное (правы ли классики). -- К.: Наукова думка, 2003. -- С. 32).

Щоправда, будь-які революціонери, навіть проголошуючи захист демократії, діють за сценарієм В. Ульянова (Леніна) за принципом "... до основанья, а затем...". А потім буде все спочатку: розруха, голод, страждання.

Створивши СРСР, більшовики, по суті, відновили Російську імперію у вигляді радянської "імперії зла". Ще раз український народ було введено в оману. Після жовтневого перевороту 1917 року в Україні була створена Українська Народна Республіка (УНР), яку задушили більшовики. І не лише тому, що не було "єдності пролетарів великоруських та українських", без якої, як стверджував В. Ульянов (Ленін), "вільна Україна неможлива", а тому, що не відбулося єднання самих українців.

Українська Народна Республіка (якій, до речі, добровольцем служив мій батько Павло Олексійович, за що й постраждав від сталінського режиму), не встигши в буремний революційний період сформуватися навіть організаційно, ослабла через виникнення новоявлених князівств на Заході та Сході. Цим скористався Ленін, пославши наприкінці січня 1918 року до Києва для наведення ладу генерала М. Муравйова. Як наводили "порядок" свідчить такий факт. 4 листопада 1918 року в Дарниці під Києвом М. Муравйов видав наказ про "безпощадне знищення всіх офіцерів, гайдамаків, монархістів і всіх ворогів революції". Згідно з ним, більшовицькі війська розстріляли у Києві близько 5 тисяч мешканців.

Під час втілення у життя сталінських планів колективізації та індустріалізації людину не лише повсякчасно та повсякденно принижували. Було фізично винищено мільйони людей у концентраційних таборах та в період голодомору 1932-1933 років за участі комуністичних опричників як московських, так і місцевих, українських. Відлунням страшних подій тих років став режим Пол Пота і Ієнг Сарі у Кампучії (сучасній Камбоджі), де було фізично знищено майже половину населення країни.

Введена сталіністами безоплатність праці підневільних людей створювала джерела фінансування промисловості та підготовки до Другої світової війни. Приниження особистості, особливо національних меншин, проходить червоною ниткою крізь усю внутрішню політику сталінського режиму. Розтоптавши Закон, людожери-сталіністи повели боротьбу з власним народом, без розбору, без слідства, по суті, без суду. Тавра "ворог народу" було досить, щоб людину або розстріляли, або заслали в табори смерті. Не дай Боже, щоб такі списки з'явилися знову.

Масові репресії позбавили державу видатних науковців, конструкторів, воєначальників, лікарів, звичайних людей. Якби не посадили в тюрму геніального вченого і конструктора ракетної техніки Сергія Павловича Корольова (мого земляка, уродженця Житомира), а дали б можливість дослідницької роботи в галузі ракетобудування, то грізні "катюші" були б створені ще до початку війни з Німеччиною, і гітлерівців було б зупинено ще на державному кордоні.

І знову найбільші страждання випали на долю українського народу. Київ бомбардували вже на світанку 22 червня 1941 року, а решті республік лише вдень оголосили, що почалася війна. Відсутність необхідної військової техніки, а то й просто гвинтівок, помилки в командуванні, дефіцит військових високої кваліфікації призвели до величезних військових втрат на фронтах. Нині ця цифра сягає близько 40 млн осіб.

Принизливим було ставлення до мільйонів громадян, які працювали на колгоспних полях після війни майже безкоштовно, за так звані трудодні. Зневага до людини стала нормою комуністичного режиму.

Страх і насилля -- ось мораль тоталітарного режиму. До таких наслідків може призвести і сучасна глобалізація. Цілі народи виселяли із власних домівок. Примусова русифікація вищих і середніх навчальних закладів теж дала свої негативні наслідки. В умовах суверенності України багато представників державної еліти пишаються тим, що не розмовляють державною українською мовою. Створено навіть "проблему" російської мови, але насправді жодної проблеми російської мови не існує. Є проблема української мови, яку деякі націонал-патріоти намагаються змінити говіркою українських еміґрантів із Канади та США зі словами польської, і це найбільше відлякує тих, хто справді хоче опанувати українську. Не знати рідної мови -- ганьба, спотворювати цю мову на догоду іноземцям -- приниження.

Міжнародне приниження України проявляється в багатьох сферах: у політиці, економічних відносинах, культурі тощо. Країна, яка першою і єдиною в світі знищила ядерну зброю, має право на краще до неї ставлення, зокрема й невтручання у її внутрішні справи.

Приниження української державності здійснюють як зовнішні, так і внутрішні сили. Приниження внутрішніми силами охоплює управлінську та культурну сфери. Українська культура не має необхідних коштів для книговидання державною мовою, його обклали надмірними податками. Тому більшість книг в Україні -- російського видання, так вони пропагують російську культуру. Радіо, телебачення, концертні програми русифіковані. Через ефір демонструють переваги російської культури.

Зовнішні сили і Заходу, і Сходу теж демонструють українцям їхню меншовартість. Окремі політики нашої північної сусідки дозволяють собі, за імперською звичкою, ставитися до української державності вороже. Заїжджі гастролери західних країн іноді висловлюють думки, які принижують Україну як державу. Музиканти з Норвегії (та й не лише вони) з гордістю говорили, що навіть не знали, де розташована Україна -- найбільша країна Європи. Дивує рівень освіти в цій країні.

Особливо масове приниження особистості характерне для управлінських структур. Державні чиновники всіх рівнів не відповідають перед законом. Вкрай небезпечні для суспільства ті працівники, які не реагують на листи громадян, принижуючи людську гідність. Бюрократи добре знають, що їм за це нічого не буде. Немає поваги і до платників податків.

Судова влада малоефективна. До відповідальності не притягнуто жодного бюрократа. Боротьба з корупцією малоефективна.

Принижувати людську гідність особливо вдається деяким засобам масової інформації. Образливе слово зі шпальт газет стало нормою журналістського лексикону. Рідко хто просить вибачення за завдану ЗМІ людині образу.

Мова телебачення не до кінця зрозуміла більшості телеглядачів. Як писав поет, "несли, несли і в Україну занесли великих слів велику силу". Нормою в ефірі стала калька з англійської -- усі ці "бренди", "бонди", "бомонд", "дефіле", "презентації", "пройм-тайми" і ще багато чого дивного й абсолютно незрозумілого. Телеекрани заполонили голі жінки та реклама товарів на кшталт "Первака".

І тільки раз на тиждень розкажуть про "їхні імена". Ось вам і культура, якою щодня годують телеглядача.

Найкращі палаци культури в Україні окуповані російською естрадою та говорунами з Москви. Новорічні телевізійні передачі 2004 року заполонили російські співаки та артисти.

Де ж Україна? Де її слава? Де її митці? Чому так нечасто допускають їх до українського народу? Приватні телеканали мовлять "по руські", а тому й сповідують відповідну мораль і культуру. Не йдеться про велику російську культуру, лише про сучасну "стопуляризовану", нав'язливу, часто непристойну. Через ностальгію за минулим принижується все сучасне українське: слово, пісня, культура. Нерідко це має законодавче підґрунтя. Складається враження, що закони пишуть і ухвалюють не обрані народом депутати, а якісь "чужі люди".

Стало нормою захищати інтереси іноземців. Декілька років зарубіжні інвестори були в привілейованих умовах (їх звільнили від сплати податків), тоді як вітчизняні інвестори мають платити непосильні податки. Кредитори не захищені законом, їх гривневі капітали "згоряють" щоразу, як тільки наступає фінансова криза, спричинена постійним знеціненням гривні. Водночас зарубіжним банкам, які прийшли в Україну, дозволено формувати статутні фонди у вільноконвертованій валюті. Так наші банки стають неконкурентноспроможними порівняно із зарубіжними.

Найбільш принижені трудові колективи підприємств. Державні заводи і фабрики перейшли до рук приватних осіб через так звані приватизаційні папірці, які були роздані громадянам, а потім скуплені за безцінь посередниками. У такий спосіб державна власність перейшла майже задарма до рук приватних осіб. Лише в останні роки те, що залишилося, стали продавати за гроші, іноді за низькими цінами, які не відповідають реальній вартості основних фондів.

Цікаво, що деякі "піклувальники", створивши так десятки "своїх" фірм, нині виступають за деприватизацію "чужих" підприємств, заграючи з народом, який ще не встиг забути, що таке державна власність, щоб привернути до себе увагу як захисника народу.

Про ціну української приватизації свідчать такі дані. За 12 років держава, продавши приватним власникам 94 тисячі підприємств, отримала 3 млрд дол. США, тоді як "Промінвестбанк" за своє акціонування заплатив державі весь прибуток, який був створений за 70 років існування банку в сумі 1,4 млрд. дол. США та ще 425 млн дол. США вніс на формування статутного фонду Національного банку України.

В Україні закони настільки громіздкі й ускладнені, що їх не сприймає населення. Доречно згадати, що Наполеон власноруч писав закони, тому вони були короткими -- 3-4 сторінки. Переважна їх частина чинна у Франції й нині. Українські законотворці часто-густо використовують "чужі закони", переробляючи їх на свій копил. Нерідко закон відображає інтереси певних впливових бізнесових структур всупереч загальнодержавним інтересам. Так, створення вільних економічних зон не стало стимулом розвитку та наповнення державної казни. Деякі законодавчі положення суперечать одне одному.

Найважчою формою приниження особистості в Україні, пов'язаною із законодавчим процесом, є як відсутність чітких норм реагування на звернення громадян, так й ігнорування таких звернень. Жодних правил, жодних норм відповідальності державних чиновників за виконання своїх обов'язків не існує. Найстрашніше те, що в Україні нема авторитету влади.

"Приватизована" влада стала найстрашнішою руйнівною силою сучасної України. Вона, як іржа, роз'їдає людську мораль, створює систему хабарництва. Життя за незароблені кошти, відсутність сорому за непорядні вчинки спотворили поняття моралі. Саме такі люди створили філософію, за якою можна діяти незаконно, а потім піти до церкви і "здати" свої гріхи, вийшовши чистеньким для нових зловживань. А ще гірше, коли "правдолюбці" діють в одній команді з крадіями.

Відсутність контролю з боку держави за роботою державних чиновників звільняє їх від відповідальності перед законом. І ніякий український цар нічого не зробить доти, доки оплата праці державних чиновників не буде достатньою. Як можна оцінювати працю глави держави або народного депутата сумою в декілька тисяч гривень? Виходить, його хтось повинен утримувати, тобто він має від когось залежати.

Аморальним можна вважати і той стан, коли влада зосереджена в руках однієї людини. Це завдає економічної, політичної та моральної шкоди всьому суспільству. В Україні надзвичайно скромною є частка іноземних інвестицій лише через неможливість пройти десятки бар'єрів, що їх створюють відповідні міські та районні державні структури. І причина не в кількості цих структур, а в тому, що надання певного дозволу розглядають як бізнесову операцію на користь власної кишені.

Відсутність влади, яка б контролювала використання коштів громади, створила умови безгосподарності та економічного занепаду. Приниження владою стало нормою чиновницької моралі. І це найстрашніше для України.

» 
Зона, вільна від податків
Доходи від банківських депозитів не оподатковуватимуть до 2010 року
Ірина СМЕРТИГА
 
Не оподатковується!
Парламент продовжив дію мораторію на оподаткування відсотків за банківськими депозитами та ощадними сертифікатами фізичних осіб до першого січня 2010 року, проголосувавши за законопроект № 5657-д "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб (з оподаткування відсотків із банківських вкладів)".

Відповідно до Закону "Про оподаткування доходів фізичних осіб", з першого січня 2005 року доходи громадян, отримані від банківських вкладів, мали оподатковуватися за ставкою 5%. Однак у травні цього року Асоціація українських банків (АУБ) запропонувала відтермінувати оподаткування депозитних відсотків до 2008 року. Асоціація мотивувала свою пропозицію тим, що громадяни країни щойно почали довіряти банківській системі, а податок на доходи від депозитів може цю довіру похитнути. Позиція Асоціації знайшла підтримку і в Національного банку. НБУ навіть погоджувався відшкодувати втрати бюджету-2005 (в якому вже було передбачено надходження від оподаткування депозитних відсотків) від мораторію на "депозитний" податок за рахунок власних коштів в обмін на запровадження такого мораторію.
Детальніше>>
» 
Святкові пропозиції від "Магнусу"
 
Нещодавно ми всі святкували одне з перших Новорічний свят -- День святого Миколая -- разом із відомим торговим центром "Магнус". Святкування відбувалося у теплій атмосфері дитячих усмішок та солодких несподіванок.

Та попереду найголовніші свята року -- Різдво і Новий рік. І торговий центр продовжує тішити всіх львів'ян безліччю сюрпризів. Напередодні католицького Різдва, яке, як відомо, святкують у світі 25 грудня, "Магнус" запрошує відчути святковий настрій та скористатися можливістю придбати різдвяні подарунки за святковими цінами.
Детальніше>>
» 
ЯК ЗРОБИТИ СВЯТКОВІ ЗАКУПИ ПРИЄМНИМИ
 
Промайнула осінь, і перші зимові свята завітали у наші оселі: Андрія, Миколая, а попереду Новий рік та Різдво. За щоденними клопотами час минає дуже швидко. Отож, я вирішила піти за святковими покупками. Але де все купити без зайвих затрат часу, недорого та ще й високої якості?

У подвір'ї нашого будинку є декілька магазинчиків, в яких я роблю дрібні щоденні покупки. В них і ввічливі продавці, і товар свіжий, і асортимент чималенький. Але ціни... А на свята, коли потрібно зробити покупку на значну суму, так хочеться, щоб все коштувало дешевше.
Детальніше>>
» 
"Переказ коштів" -- турбота про рідних
 
Ми вже давно звикли до того, що завжди разом з нами мобільний телефон, і навіть дивуємось, як можна було без нього жити раніше. Ми також звикли, що під Новий рік улюблений оператор обов'язково пропонує нам вигідні пропозиції та послуги. Не розчарував "Київстар" і цього грудня. Окрім іншого, було запроваджено нову послугу -- "Переказ коштів", яка полягає в тому, що кожен препейд-абонент "Київстар" має змогу самостійно переказувати кошти зі свого мобільного рахунку на рахунки мобільних телефонів своїх близьких чи друзів. Звичайно, якщо вони також є абонентами Ace&Base або DJUICE.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Львів'яни виходять на вулиці 
  ·  МАКСИМ: Те, що в Донецьку всі за Януковича, -- це брехня 
Погляд
  ·  100 тисяч фальсифікаторів 
  ·  20 мільйонів на революцію 
Поступ у Львові
  ·  День порозумінь 
  ·  Податкова в облозі 
  ·  Козак скаржиться на тиск 
  ·  Мешканці "за" вищі тарифи 
Поступ з краю
  ·  Ющенко не дасть роботи Януковичу 
  ·  "Блакитна революція" Януковича 
  ·  Європа боїться України 
  ·  Янукович визнав поразку 
  ·  Розблоковувати Банкову не "ПОРА" 
  ·  "Феноменальне" викриття Чорновола 
  ·  Ахметов доплатить за "Криворіжсталь" 
  ·  Особливості побудови українського ковчега 
  ·  Усі -- на вибори! 
  ·  "УБРП" -- доступно, зручно, надійно! 
Поступ у світі
  ·  Жертви заради миру? 
  ·  Аннан не залишить посади 
  ·  Передсмертне причастя Піночета 
Спорт-Поступ
  ·  Обличчям до суперників 
  ·  Тактика на рівні теорії 
  ·  Стати чемпіоном на площі перед Оперним театром 
  ·  Катерина Бондаренко друга у світі 
ДАЙДЖЕСТ
  ·  Недочеловеческий фактор 
Економіка у Поступі
  ·  Зона, вільна від податків 
  ·  Філософія приниження 
  ·  Святкові пропозиції від "Магнусу" 
  ·  ЯК ЗРОБИТИ СВЯТКОВІ ЗАКУПИ ПРИЄМНИМИ 
  ·  "Переказ коштів" -- турбота про рідних 
Літературний Поступ
  ·  Юрко АНДРУХОВИЧ: Найголовніше, що трапилося з цим народом, -- він позбувся страх 
  ·  Виступ Юрія Андруховича на слуханнях у Європарламенті в Страсбурзі 
Поступ технологій
  ·  Для тих, кому замало 
  ·  Два ядра для початку 
  ·  Більше і ліпше 
  ·  Яка відеокартка у вашій мобілі? 
  ·  Як тобі це ретро? 
  ·  uSB-масаж 
  ·  Мережеві пенсіонери 
Львівські обсервації
  ·  Нездало вибілена Африка 
Мій Дрогобич
  ·  Мирно, але впевнено 
Поступ реляксу
  ·  ТЕАТРИ 
post-Поступ
  ·  Маємо свого Жиріка 
  ·  Чорний сценарій 
Пост-Faktum
  ·  Боротьба з розпустою у Львові 
  ·  КАЛЕНДАР 
  ·  Яку рибку можна впіймати на соус? 
  ·  Ноу-хау від Mercedes-Benz