Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    ДАЙДЖЕСТ.    Економіка у Поступі.    Літературний Поступ.    Арт-Поступ.    post-Поступ.    Пост-Faktum.

20 грудня 2004 р.

15:28 28-04-2017 -   У Львові буде встановлено меморіальну таблицю Андрію Білику
  15:23 28-04-2017 -   Шахрай не заплатив львів’янці $6 тис. за куплений автомобіль
  15:21 28-04-2017 -   На Львівщині судитимуть чоловіка, який викрав з могили на кладовищі погруддя пам’ятника
  14:5 28-04-2017 -   Через ремонт колії трамваї не їздитимуть до львівського залізничного вокзалу п'ять місяців
  14:1 28-04-2017 -   Внаслідок задимлення через коротке замикання електромережі у 1-ій поліклініці постраждалих і збитків немає
  15:30 28-04-2017 -   4 травня почнеться суд над Януковичем, докази неспростовні – Порошенко
  15:25 28-04-2017 -   Двоє офіцерів ЗСУ продавали перепустки через лінію розмежування
  15:17 28-04-2017 -   Ситник: ГПУ порушила справи проти Супрун
  13:59 28-04-2017 -   Порошенко: Гроші Януковича уже в Держказначействі
  12:46 28-04-2017 -   Шахраї зняли більше десяти мільйонів із карток українців
  15:33 28-04-2017 -   Самойлова підтвердила, що 9 травня співатиме в окупованому Севастополі

Юрій ГОРАК

Відбулися чергові тури в провідних європейських футбольних першостях. Італійські гранди в Турині розійшлися миром. А лондонський "Челсі знову переміг з рахунком - 4:0.

Франція

Завершальний, дев'ятнадцятий, тур першого кола відбувся в І лізі. "Ліон" приймав "Марсель", однак гра переможця не виявила - 1:1 (Гову - Люїндула). Не скористалися заминкою ліонців і їх переслідувачі: "Монако" не зміг перемогти "Бордо" (1:1), а "Лілль" в гостях - "Аяччо" (0:0).

А от "Осер" удома зумів таки обіграти "Ніццу" - 4:3. Тричі господарі виходили вперед, і тричі гравці "Ніцци" поновлювали рівновагу, а от на гол Бенжані на 62-й хвилині (в його активі дубль) їм відповісти не вдалося. Цікаво, що шість голів у другому таймі влітали у ворота протягом п'ятнадцяти хвилин, починаючи з 47-ї. Ця перемога дозволила "Осеру" піднятися на третю сходинку в турнірній таблиці.

Становище лідерів після першого кола: 1)"Ліон" - 39 очок (19 матчів), 2)"Лілль" - 36 (19), 3)"Осер" - 32 (19), 4)"Монако" - 30 (19), 5)"Марсель" - 29 (19).

Італія

В суботу в серії А відбувалися два матчі 16-го туру. В Турині місцевий "Ювентус" приймав "Мілан". Матч видався напруженим та цікавим, але голів глядачі так і не побачили. Хорошу нагоду відзначитися мав у першому таймі Андрій Шевченко. Він також наприкінці гри чудовим пасом вивів на ударну позицію Пірло, але той пробив поруч зі стійкою воріт. Загалом підопічні Анчелотті мали перевагу в цоому поєдинку, але недарма захист "Ювентуса" найнадійніший в Лізі чемпіонів та серії А.

А матч "Мессіна" - "Аталанта" був припинений в середині першого тайму через рясний дощ. На той час месінці вигравали - 1:0 після голу Ді Наполі.

Іспанія

У примеро тур розпочався матчами лідерів. "Барселона" ледь врятувала очко в грі проти "Валенсії" (1:1). Гості відкрили рахунок на 63-й хвилині після удару Фіоре. Через десять хвилин барселонці залишилися в меншості після вилучення їх воротаря Вальдеса. Але й в такому складі підопічним Райкаарда вдалося відігратися після гола Рональдінью з пенальті.

Мадридський "Реал" у гостях переміг "Расинг" - 3:2. Переможний гол "вершкові" провели вже на доданих хвилинах. Після кутового, який подав Фігу, влучно головою пробив Зідан.

Англія

Вісімнадцятий тур в прем'єр-лізі був дуже результативним: у семи суботніх матчах глядачі побачили 25 голів. "Челсі" обіграв "Норвіч" - 4:0 (Дафф, Лампад, Роббен, Дрогба). Це вже третя (!) перемога з таким рахунком команди Маурінью в останніх чотирьох матчах. Переслідувач "Челсі" "Евертон" у гостях розійшовся миром з "Блекберном" (0:0).

З інших ігор можна виділити перемогу "Тотенгема" над "Саутгемптоном" - 5:1 (хет-трик в активі Дефо), та "МЮ" над "Крістел Пелесом" - 5:2 (дублем відзначився Скоулз). Матч "Порсмут" - "Арсенал" закінчився вчора ввечері.

»
Велике протистояння в Лізі
Тарас МИШКАЛО

Мадридський Реал
"Велике протистояння", власне це словосполучення найчастіше згадують тренери футбольних грандів, коментуючи результати жеребкування 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА.

Зустріч лондонського "Челсі" з іспанською "Барселоною" в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів не потребує реклами. Хуан Лапорта, президент "Барселони", вважає, що "Барселона" і "Челсі" на сьогодні найсильніші команди Європи. "Барселона" -- чудовий клуб, але за рівнем командної гри ми їм не поступаємось, -- вважає тренер "Челсі" Жозе Моурінью, -- я думаю, в цьому протистоянні співвідношення сил -- 51 на 49 в нашу користь. Ми завжди готові показати все, на що здатні, в матчах із найсильнішими суперниками".
»
І Колліні треба відпочити
Всесвітньо відомий арбітр прощається з великим футболом
Віталій ЗЕМЛЯНКО

8 грудня 2004 року. Фінальний свисток у матчі Ліги чемпіонів "Баєр" -- "Динамо" ставить жирну крапку на європейській кар'єрі футбольного судді П'єрлуїджи Колліни. За два місяці йому виповниться сорок п'ять років, отож він більше не матиме права обслуговувати футбольні матчі ні в рідній Італії, ні в офіційних змаганнях, що відбуваються під егідою ФІФА та УЄФА.
»
"Чистий" офсайд: місія неможлива

Футбольні судді не можуть правильно застосовувати правило про ситуацію поза грою (офсайд), оскільки вона занадто складна, щоби очі та мозок могли її чітко визначити. Тому закиди на адресу арбітрів, котрі в суперечливих моментах ухвалюють неправильні рішення щодо призначення або не призначення офсайду, слід би було переадресовувати до тих, хто має право змінювати правила.

Такий висновок можна зробити за результатами дослідження іспанського лікаря Франсіско Бельда Маруенди, опублікованого нещодавно у часописі British Medical Journal щодо фізіології руху очей під час визначення порушення правила офсайду.
»
Айверсон шпіляє файно
Юрій ГОРАК

У суботу в НБА відбулося кілька цікавих матчів, зокрема "Філадельфія" приймала "Мілуокі" й перемогла -- 116:97, -- повідомляє nba.com.

Цікавим у цьому матчі є те, що захисник філадельфійців Аллен Айверсон набрав у грі 54 (!) очки (з них 12 з-за шестиметрової лінії). Окрім цього, Аллен зробив 8 підборів та 5 атакувальних пасів. Колега Айверсона центровик Деламбер записав у свій актив 15 підборів та 5 очок. У "Бакс" найрезультативнішим став Ред (29 очок).

Лідер тихоокеанського дивізіону "Фінікс Санс" увосьме поспіль переміг, цього разу "Вашингтон" -- 110:96. Найпомітнішим у "Фінікса" був Шон Меріон, який набрав 36 очок та зробив 14 підборів. Вагому перемогу над "Клівлендом" в овертаймі здобув "Бостон Селтік" -- 114:107. Овертайм знадобився і в матчі "Шарлотт" -- "Гюстон" (101:100).
»
Українки замкнули шістку
А збірна Угорщини на першості Європи з гандболу здобуває бронзові нагороди
Віталій КРУТЯКОВ

Жіноча збірна України з гандболу на першості Європи, яка вчора завершилася в Будапешті (Угорщина), посіла шосту позицію в загальному заліку. В останньому матчі за п'яте-шосте місця, який відбувся в неділю, бронзові призерки Олімпіади-2004 в Афінах поступилися німецькій збірній

Німеччина -- Україна, 25:24

Гра між цими суперникам була набагато принциповішою, ніж це може здатися на перший погляд. На кону стояв пропуск до наступної першості Європи, який здобули німкені. Українкам же доведеться пробиватися на наступний континентальний форум крізь сито матчів плей-оф.
»
Мандри Роберта Фішера

Уряд Ісландії заявив, що готовий надати дозвіл на проживання американському гросмейстерові, колишньому чемпіону світу з шахів Боббі Фішеру.

Нагадаємо, наразі Фішер перебуває під вартою в Японії. США вимагають його екстрадиції за те, що він у 1992 році грав в шахи в Югославії і відтак порушив міжнародні санкції проти Бєлграда. У Фішера немає дійсного паспорта. Він чекає на рішення німецької влади щодо видачі йому німецького документа, позаяк його батько був німцем. Фішер стверджує, що його американський паспорт був анульований без дотримання необхідної процедури.
»
Футбольна емансипація

Футболістка, яка виступає за жіночу збірну Мексики, Марібель Домінгес подала заявку на членство в чоловічому футбольному клубі "Селая". Їй 26 років і за амплуа вона форвард.

Домінгес минулого сезону забила 42 голи в 43 матчах і тепер очікує на рішення ФІФА. Якщо воно буде позитивним, Домінгес стане першою жінкою в історії американського спорту, яка грає в чоловічій команді. "Це сон, який може стати реальністю", - сказала сама Марібель. Віце-президент клубу Маурісіо Руіс був лаконічним: "Ми просто хочемо дати цій чудовій жінці можливість проявити свої здібності".
»
Європа не відстає

Італійський футбольний клуб "Перуджа" (серія Б) має намір купити найкращу футболістку Швеції Хану Юнгберг.

Юнгберг - єдина у Швеції футболіст-професіонал. Прес-секретар футбольної федерації Італії заявив, що правила й статут не забороняють командам мати у своєму складі жінок-футболісток. Якщо перехід відбудеться (про це буде вирішено в січні), то "Перуджа" стане першим футбольним клубом Європи зі змішаним складом. За планом привести в італійський футбол першу жінку-гравця стоїть президент "Перуджі" Лучіано Гауччі, який ще 1999 року призначив першу жінку-тренера. Кароліна Мораче стала коучем чоловічої команди "Вітербесе".
»
Коллінз дискваліфіковано
Підготував Тарас МИШКАЛО

Американська спринтерка Мішель Коллінз дискваліфікована на вісім років за вживання допінгу. Таке рішення ухвалив Північноамериканський спортивний арбітражний суд (CAS).

Колишня чемпіонка світу з бігу на 200 м у закритих приміщення стала першим атлетом, дискваліфікованим не за результатами тесту і через власне зізнання. Дискваліфікація Коллінз -- результат федерального розслідування діяльності лабораторії Balco, яку звинувачують у розповсюдженні стероїдів та відмиванні грошей.

Антидопінгове аґентство США (USADA) вирішило ще минулого літа висунути звинувачення проти 33-х річної Коллінз у вживанні тестостерону, епітестостеронового крему і THG. Нагадаємо, у справі Balco проходить 13 знаних атлетів.