Верховна Рада України ухвалила рішення про те, що збільшує фінансування на проведення переголосування другого туру виборів на посаду президента 26 грудня. Законом "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2004 рік" суму видатків на згадані цілі збільшено на 27 млн грн.
Згідно із законом, буде збільшено витрати на оплату праці працівників апарату Центральної виборчої комісії на 357 тис. грн, відповідно до рішення Кабміну про підвищення посадових окладів працівникам державних органів. Загалом, враховуючи перерозподіл витрат щодо ЦВК, суму буде збільшено на 15,17 млн грн.
Натомість, щоб збалансувати видатки бюджету, депутати вирішили зменшити витрати на платежі на виконання рішень іноземних юрисдикційних органів, ухвалених за наслідками розгляду справ проти України, надання кредитів для виготовлення бланків морських, річкових ідентифікаційних кодів.
Депутати також вирішили виділити ЦВК гроші на проведення капітального ремонту. Забезпечити фінансування цих витрат вони планують за рахунок невикористаних коштів на проведення виборів народних депутатів України і створення єдиного державного реєстру виборців, а також єдиної інформаційної системи "Вибори".
»
Приборкання непокірних
Уряд вирішив взятися за ГЗК, які підвищили ціни на свою продукцію
Орися ФЕРТИК
Влада взялася вгамовувати бунт гірничо-збагачувальних комбінатів, які в останні два тижні через небажання продавати свою продукцію за низькими цінами різко зменшили обсяги постачання залізорудної сировини українським металургійним комбінатам. Мотивували вони свої дії, зокрема, тим, що металурги експортують свою продукцію за значно вищими цінами, тож немає нічого поганого, якщо вони платитимуть за сировину більше. Українська влада вважає такі заяви безпідставними -- за офіційними даними, рівень прибутковості метпідприємств становить 20-30%.
За 25 місяців своєї роботи (листопад 2002 -- грудень 2004 рр.) уряд під керівництвом Віктора Януковича встановив декілька економічних "рекордів".
По-перше, за цей період державний борг України збільшився з 62 млрд грн у листопаді 2002 року до 86,7 млрд грн у грудні 2004-го, тобто на 24,7 млрд грн, або в середньому зростав майже на 1 млрд грн щомісяця. Отже, уряд Януковича, який став десятим українським урядом, створив третину сьогоднішніх державних боргів -- повертати ці борги буде не Янукович, а кожен український платник податків.
Уряд Норвегії закликав Росію переглянути додаткові податкові претензії до телекомунікаційної компанії "ВимпелКом", яка частково належить норвезькій державній групі Telenor.
Минулого тижня російські податкові служби висунули перед "ВимпелКомом", що працює на ринку мобільного зв'язку під торговою маркою "Бі Лайн", вимогу заплатити до бюджету 4,4 млрд рублів (близько 160 млн дол.) за 2001 рік. За словами норвезького міністра торгівлі Борге Бренде, компанія зразково платить всі податки, і претензії влади, можливо, є непорозумінням.
Господарський суд Сумської області розпочав процедуру банкрутства компанії "Свема". Розпорядником майна суд призначив керівника Олександра Сугоняка, президента Асоціації українських банків, -- повідомляє аґенція Українські новини.
Підприємство "Свема", яке розташоване в місті Шостці Сумської області, сьогодні є єдиним в Україні виробником кіно- та фотоплівок, а також магнітних стрічок.
Фонд держмайна повернувся до своєї ідеї приватизувати "Укртатнафту"
Ольга ПЕТРІВ
Політична криза у жодний спосіб не позначилася на роботі Фонду державного майна України. Таку заяву зробив учора голова відомства Михайло Чечетов. Щобільше, за словами пана Чечетова, на піку кризи фонд переказав до бюджету близько 63 млн грн від приватизації. Зараз же реґіональні відділення одержали вказівку виставляти на конкурс дрібні об'єкти. "По максимуму виставити на конкурс те, що ми називаєм мотлохом: їх лопатою загрібати можна, однак тут не шелестить валюта, а дзвенить", -- сказав голова ФДМУ, додавши, що до кінця року суттєвих надходжень до бюджету від приватизації уже не передбачають. Щоправда, зважаючи на те, що фонду вдалося заробити цьогоріч на продажі держмайна 9,5 млрд грн, грудневі продажі дійсно особливої погоди в приватизації не зроблять.
Невизначеність, що панує на валютних ринках, загрожує стабільності світової фінансової системи. Аґентство Ройтер повідомляє, що такий прогноз містить "Огляд фінансової стабільності" -- документ, який публікує раз на півроку Банк Англії. Банк зазначає, що ризик виникає на тлі продовження падіння долара, зміцніння якого маловірогідне, оскільки це суперечить стратегії Вашинґтона зі скорочення рекордних торгового й бюджетного дефіцитів США.
Найбільший світовий експортер алмазів, концерн De Beers, планує збільшити свою присутність в алмазній галузі Росії.
Сьогодні De Beers володіє контрольним пакетом акцій канадсько-російської алмазної компанії Archangel Diamond Corporation, однак увага південноафриканського концерну сконцентрована на співпраці із російським монополістом з видобування алмазів -- компанією "АЛРОСА".
Згідно з угодою, датованою груднем 2001 року, російський монополіст зобов'язався продавати De Beers половину щорічного обсягу видобутку впродовж п'яти років. Угода такого змісту дуже не сподобалася Євросоюзу, який потрактував її як порушення європейського антимонопольного законодавства і зажадав обмежити обсяги продажу.
Українська автомобільна корпорація "УкрАвто" викупила борги Варшавської автомобільної фабрики Fabryka Samochodow Osobowych (FSO) в останніх трьох із шести її банків-кредиторів, -- повідомляє аґенція Українські новини.
Bank Pekao продав борги FSO за 3 млн дол., однак суму боргу назвати відмовився. Представники другого кредитора, Kredyt Bank, відмовилися називати як розмір боргу, так і суму, за яку його продали, посилаючись на комерційну таємницю. Аналогічно повелися й представники третього банку -- ING Slaski, які спромоглися повідомити лише орієнтовну дату укладання угоди -- кінець листопада.