Політичних діячів, які не докладають зусиль для боротьби зі СНІДом, потрібно зняти з керівних посад”, – заявив керівник агентства ООН з питань боротьби зі СНІДом Пітер Піот на 14-й міжнародній конференції з питань СНІДу в Барселоні. До держав, які не визнають або ж відмовляються визнавати масштаби проблем із найстрашнішою хворобою в історії людства, належить і Україна.
Напередодні конференції було оприлюднено статистику, яка стверджує, що на сьогодні вірусом імунодефіциту людини інфіковано близько 40 мільйонів осіб і щороку ним заражуються 5 мільйонів осіб. Причому епідемія, згідно з доповідю ООН, перебуває лише на початковій стадії свого розвитку. За оцінками експертів, до 2020 року від СНІДу можуть померти 68 мільйонів людей.
Найбільше хворих зараз в Африці – 28 мільйонів, причому в багатьох країнах кількість ВІЛ-інфікованих становить 40% усього населення. Попри масштаби, яких набула хвороба на Чорному континенті, курс лікування від СНІДу проходять лише 30 тисяч осіб. Недаремно керівник агентства ООН з питань боротьби зі СНІДом Пітер Піот заявляє, що сьогодні основне завдання перед світом – докласти максимум зусиль для зменшення кількості випадків захворювань в Африці. Відповідно до оцінок Світової організації з охорони здоров’я, кожного року на боротьбу зі СНІДом потрібно витрачати не менш ніж 10 мільярдів доларів, тоді коли зараз на це йдуть тільки 3 мільярди.
Також на конференції висловлювалася занепокоєність тим, що деякі країни ігнорують важливість проблеми. Серед них – найбільша за територією і найчисельніша, відповідно – Росія та Китай. Не усвідомлює вповні лиха й Україна, уряд якої, за словами голови координаційної ради благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, котрі живуть із ВІЛ/СНІДом” Володимира Жовтяка, “на жаль не відреагував вчасно на епідемію”. Під час “круглого столу”, присвяченого Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, він також сказав: “Як показує досвід інших країн, одних законів недостатньо.
Потрібні ще як мінімум дві складові: фінансування та забезпечення виконання цих законів. У Польщі ще 1987 року розробили адекватні профілактичні та лікувальні програми. Тобто громадськість відреагувала на епідемію з моменту її початку”.
За даними місії ООН в Україні, хвороба зачепила вже 1 % населення держави, тобто півмільйона осіб. Хоча офіційно зареєстровано лише 42700 ВІЛ-інфікованих. Вражає те, що реально лікуються лише 20 осіб, а зробити платні аналізи на ВІЛ-інфікованість можна лише в Інституті епідеміології.
»
ПАРЛАМЕНТ
Італія вшанувала монарха
Джоні МАКЛАФЛІН
Нащадки короля Умберто ІІ, якого вигнали з Італії 1947 року за підтримку його родиною режиму Беніто Муссоліні, можуть нарешті повернутися на батьківщину. Так вирішив італійський парламент.
У четвер палата депутатів італійського парламенту значною більшістю голосів ухвалила рішення, що скасувало тимчасове положення конституції, згідно з яким нащадкам королівської династії Савойя чоловічої статі заборонялося повертатися додому. За монархофільське рішення проголосували 347 депутатів. 69 із ним не погодилися, 44 утрималися. Цей дозвіл підтримали як правоцентристи, так і лівоцентристська опозиція. Тільки комуністи й республіканці висловилися проти.
Варшаві досі не вдалося домовитися з Москвою про створення спілки EuRoPol Gaz, яка, власне, й мала б займатися побудовою газогону “Ямал-Західна Європа”. Не вирішено також питання поставки зрідженого газу з Росії до Польщі. А до того ще й керівництво РАТ “Газпром” чомусь не з’явилося цього тижня на засідання акціонерів EuRoPol Gaz у Польщі.
На тлі створення україно-німецько-російського газового консорціуму розвиток російсько-польських взаємин у галузі газопостачання останнім часом щоразу наштовхується на якісь перепони. От і знову відсутність російських представників на засіданні акціонерів EuRoPol Gaz практично запрограмувало безрезультатність заходу. А на ньому було порушено серйозні питання, без яких неможливо розпочати роботи, пов’язані з побудовою першої гілки ямалського газогону (згідно з планами, вона переганятиме 30 мільярдів куб. м газу за рік).
Національна асамблея Португалії ухвалила в четвер новий закон про імміграцію, повідомляє MIGnews.com. Він передбачає значно жорсткішу систему державного контролю за в’їздом у країну іноземців, які бажають знайти тут роботу. Раз на два роки уряд встановлюватиме обмеження щодо видачі віз із правом на роботу. Дозвіл на постійне проживання відтепер зможуть отримати лише ті іммігранти, які легально пропрацювали в Португалії 8 років. Термін роботи, необхідний для отримання дозволу, скорочено тільки для мешканців португаломовних країн: він становить 5 років.
Київське “Динамо” робить відчайдушні спроби повернути в клуб нападника лондонського “Тотенгема” Сергія Реброва. Президент київського клубу Ігор Суркіс в інтерв’ю Бі-Бі-Сі повідомив, що він провадить переговори з цього приводу.
Суркіс каже, що “Динамо” хоче, щоб Сергій повернувся хоча б на рік на правах оренди. Це б дозволило нападникові збірної України відновити фізичну форму. Варто зауважити, що Сергій цього року майже не виходив на поле у складі “Тотенгема”.
Група вчених зі Сполучених Штатів створила версію вірусу поліомієліту, використовуючи штучний генетичний матеріал. Вони кажуть, що новий вірус достатньо сильний для того, щоб убити мишу в лабораторних тестах.
Це дослідження, проведене державним університетом Нью-Йорка, викликало занепокоєння, що штучні віруси можуть бути створені терористичними організаціями і використані як біологічна зброя.
У Венеції оголошено тривогу після того, як надійшли повідомлення про можливий напад на єврейський район міста. Слідчі розкрили плани однієї з груп, пов’язаної з “Аль-Каїдою”: вона мала намір підірвати бомбу в єврейському районі міста. У четвер цю територію патрулювали спеціальні антитерористичні підрозділи поліції.