У фотогалереї Василя Пилип'юка п'ятикурсниця ЛНУ "Львівська політехніка" Мар'яна Совін репрезентувала свою першу персональну виставку батику у Львові.
Техніка батику є вельми старовинною й сягає корінням давньої Індії. Хоча способи нанесення фарб на тканину відтоді дуже змінилась, основні принципи збереглись до наших днів. Існує два види цього старовинного способу розфарбовування тканини -- гарячий та холодний, з Індії походить гарячий спосіб, котрий за технікою схожий на наше мистецтво розписування писанок. У холодному батику використовують спеціальний розчин -- "резерв", за допомогою якого художник наносить форми на шовк, а потім покриває його акварельними фарбами, які розтікаються тканиною. Батики Мар'яни виконані мішаною технікою, яка їй до душі тим, що дає ефект легкості й прозорості. Створене протягом останніх двох років не має спільної композиції. Основною ідеєю автора було передати особисте бачення життя в сюрреалістичному й трішки романтичному відображені. Про поштовхи до творення дебютантка каже: "Я переживаю подію й переді мною зримо постає якась картина, а вже згодом я її відображаю на полотні". Одна картина приурочена подіям останніх тижнів, котра називається "Куди?", на ній зображено два помаранчеві вектори, один з яких лишень менше потьмарений чорними смугами.
Й хоча виставка, яка триватиме до Нового року, виявилась доволі спонтанно організованою, роботи прикрасили інтер'єр кафе непретензійним затишком. Вітали дебютантку на вернісажі о. Роман Пелещишин, друзі-митці та дружина власника фотогалереї Ганна Пилип'юк, яка зазначила, що галерея зрадила себе й виставила на експозицію не фотографії". На виставці представлена п'ята частина доробку художниці. На майбутнє Мар'яна планує виставку в Польщі, рідному Івано-Франківську та окрему експозицію сакральних творів у виставковому залі отця Блажейовського. |