Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у світі  » 


Британія не хоче під контроль
Уляна ІВАШКІВ
 
Британці
У понеділок у Люксембурзі повинна відбутися зустріч міністрів внутрішніх справ країн-членів Європейського союзу, які мали б обговорити п'ятирічний план координації спільних дій у питаннях політичного притулку, імміґрації та міжкордонної охорони. Цей план, відомий під назвою Ґаазька програма, офіційно країни-члени ЄС повинні ухвалити на саміті наступного місяця.

Очікують, що на зустрічі 25 країн-членів ЄС переглянуть можливість мажоритарної системи голосування, яка особливо вигідна для Великобританії. Згідно з цією системою, більші країни, такі як Великобританія, мають більше повноважень під час голосування, ніж менші країни-члени ЄС. Очікують також, що Велика Британія збереже право, яке дозволить їй ігнорувати будь-які заходи, з якими вона не погоджується, та підтримати їх, якщо вони будуть вигідними для неї.

Як повідомили у міністерстві внутрішніх справ, причина, чому уряд Великобританії є прихильником мажоритарної системи голосування, полягає у тому, що Великобританія, "одна з найбільш розвинених країн у питаннях імміґраційної політики та притулку", хоче рухатися вперед, а "не плестися у хвості найповільніших членів ЄС". Цієї думки дотримується і міністр внутрішніх справ Великобританії Девід Бланкетт, який напередодні хоч і заявив про свій намір співпрацювати з іншими країнами-членами ЄС у питаннях імміґрації та притулку, проте і надалі переконаний, що Великобританія не готова до того, щоб її кордони контролювали із Брюсселя. На противагу впевненому Бланкетту, консерватори засумнівалися у ефективності мажоритарної системи голосування і переконані, що вона змусить Великобританію приєднатися до спільної схеми політичного притулку країн-членів ЄС, чого так не хоче британський уряд.

Обговорити в форумі» 
Литва вибрала парламент
Олег КУКАРЦЕВ
 
У Литві підбивають підсумки парламентських виборів. Напередодні там відбувся другий тур голосування. За попередніми даними, жодна партія у Сеймі Литви не отримає більшості місць. На це найбільше сподівалася очолювана бізнесменом-вихідцем з Росії Віктором Успасскіх "Партія праці", яка у першому турі голосування 10 жовтня набрала найбільше місць -- 23. Але у другому турі їй вдалося отримати тільки 16 мандатів, хоча на це претендували 48 представників цієї партії.
Детальніше>>
» 
Косовське дежавю
А. Д.
 
Обраний албанською більшістю кілька років тому косовський президент Ібрагім Ругова поспішив оголосити себе переможцем парламентських виборів. Ругова заявив, що Демократична ліга Косово (LDK), яку він очолює, набрала більш ніж половину голосів виборців.
Детальніше>>
» 
Картер проти Буша
А. К.
 
Колишній президент США Джиммі Картер розкритикував нинішнього керівника Білого дому. Він дорікнув Джорджу Бушу зловживанням у виборчій боротьбі темою 11 вересня. У неділю Джиммі Картер в інтерв'ю британській газеті Guardian заявив: "Наша країна пережила страхітливі події 11 вересня, а Джордж Буш хитро експлуатує цю тему, перетворюючись у свідомості людей на героїчного головнокомандувача, який начебто бореться із глобальними загрозами Америці."
Детальніше>>
» 
Шарон тисне
Дмитро КАНЕВСЬКИЙ, Хайфа, Iзраїль
 
Напередодні парламентських дебатів щодо плану розмежування з Палестинською Автономією прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон посилив тиск на міністрів.

Як повідомляє газета "Гаарец" із посиланням на джерела, близькі до керівника уряду, Шарон погрожує звільнити будь-якого міністра або його заступника, який виступить проти його програми. Голосування проти плану евакуації з сектору Ґази, ухилення від голосування або відсутність на засіданні парламенту розглядатимуться як порушення норм колективної відповідальності членів керівного кабінету.
Детальніше>>
» 
СВІТООГЛЯД
 
РУМУНІЯ. Землетрус силою 4,2 бала за шкалою Ріхтера зареєстровано у повіті Вранча (неподалік від кордону з Молдовою та Україною) на сході Румунії. Про жертви і руйнування не повідомляють. Протягом останнього місяця це вже третій землетрус у цьому районі. Один відбувся у тому ж повіті Вранча, ще один -- на території Молдови.
Детальніше>>