У штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй обрано п'ять нових непостійних членів Ради Безпеки ООН. До її складу з першого січня 2005 року ввійдуть Аргентина, Данія, Греція, Японія і Танзанія. Вони замінять Чилі, Німеччину, Іспанію, Пакистан та Анголу, -- повідомляє радіо "Німецька хвиля".
Нині до Ради Безпеки, окрім п'яти постійних членів (Росії, США, Китаю, Франції й Великобританії), на правах нeпостійних членів входять Алжир, Бенін, Бразилія, Філіппіни та Румунія. Мандат п'яти останніх держав закінчується 31 грудня 2005 року. Під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН всі країни підтримали кандидатури нових непостійних членів Ради Безпеки. Водночас деякі оратори знову порушували питання про розширення п'ятірки постійних членів Радбезу. Йшлося насамперед про Німеччину, Японію, а також Індію та Бразилію. Кількість постійних членів Ради Безпеки може бути збільшено з ініціативи п'яти держав, які мають право вето. З них за вступ Німеччини до Ради Безпеки на правах постійного члена виступають Франція і Великобританія. США, Росія та Китай ставляться до такої перспективи досить прохолодно.
»
Іракське протистояння
Олег КУКАРЦЕВ
Незважаючи на початок мусульманського святого місяця Рамазану, у який правовірним заборонено брати в руки зброю, з Іраку не припиняють надходити повідомлення про військові дії. Найбільш неприємною подією для сил коаліції стала загибель цими вихідними одразу сімох вояків і втрата двох гелікоптерів.
Ґвинтокрили ВПС США розбилися у суботу під Багдадом. Унаслідок інцидентів загинули двоє пілотів, ще два солдати отримали поранення. Причини катастрофи наразі з'ясовують. Того ж дня ще чотири морські піхотинці США загинули внаслідок теракту неподалік іракського міста Каїм. Терорист-смертник на замінованій машині в'їхав в американський патруль. Окрім того, під час теракту недалеко від міста Мосул загинув один солдат військової групи "Олімпія".
Президент Росії Владімір Путін узяв участь в офіційному відкритті російської військової бази та станції космічного спостереження в Таджикистані. Це найбільша військова база росіян в іншій державі.
Російська станція космічного спостереження, створення якої до останнього часу тримали в таємниці, стратегічно розташована між Китаєм, Пакистаном та Афганістаном і може вивчати супутники, ракети та інші об'єкти в космосі на відстані до 40 тис. кілометрів.
Уряд Ірану стверджує, що готовий розглянути можливість подовження призупинення своєї програми збагачення урану, проте відмовляється припинити розвиток програми загалом. Чільний іранський представник заявив, що будь-яка пропозиція, яка б перешкоджала, як сказано, законному праву Ірану розвивати ядерне паливо, є неприйнятною для його країни.
ЧЕЧНЯ. Уряд Чечні планує наступного року відкрити декілька об'єктів соціального та культурного призначення. Зокрема спортивний комплекс зі стадіоном для футбольного клубу "Терек", аквапарк і навіть "Діснейленд". За словами прем'єра Чечні Сєргєя Абрамова, вже проведено відповідну експертизу проектів. "Я не можу сказати вам, де планують відкрити ці об'єкти, але 2005 року вони розпочнуть роботу", -- зазначив Абрамов.