Невтомна Асоціація українських письменників продовжує знайомити громадськість із українськими книгами. Учасники АУПу, а їх вже понад двадцять, намагаються не зв'язувати себе якимось концепціями, не творити за взірцем. Тому кожна акція асоціації має ризик як абсолютного успіху, так і повного провалу.
Своєрідній імпрезі "ЗВ'ЯЗОК КНИЖ'ОК", яка відбулася нещодавно в Будинку вчителя, вдалося втримати хиткий баланс між успіхом і провалом. Зустріч мала на меті познайомити львів'ян із письменниками-АУПівцями та їхніми виданнями. Щоправда, кожен автор зрозумів останній пункт по-своєму, тому Тимофій Гаврилів приніс повен рюкзак свого поліграфічно втіленого доробку, а Маріанна Кіяновська презентувала лише одну книжечку віршів. Крім того, було в цій зустрічі щось від шкільного уроку, можливо, "перекличка", яку вчинив на початку імпрези ведучий Назар Гончар... Хоч, найімовірніше, сам Будинок вчителя просто переповнений шкільною атмосферою. На щастя, авторам вдалося це враження трохи розвіяти.
З усіх видань, які презентував Тимофій Гаврилів, безперечно, варто згадати дві книги Георга Тракля в перекладі письменника. Цікавим повинно бути й видання Ганса Георга Гадамера, в якому Тимофію Гавриліву також належить кілька перекладів, до того ж, за словами перекладача, українська книга вийшла дослівно за кілька годин до смерті Г. Гадамера.
Віктор Неборак розповів про книгу "Роки сподівань і втрат" Юрія Луцького, редактором якої він був. Надзвичайно цікава особистість Ю. Луцький відомий як творець кафедри україністики в Торонто (Канада), а випущена праця -- щоденник, який Ю. Луцький писав упродовж останніх 15 років життя. Перебравши на себе повноваження Василя Габора, якого на зустрічі не було, Віктор Неборак розповів і про нові книги, які вийшли у заснованій Габором серії "Приватна колекція". Цього року вона поповнилася трьома книгами -- Валерія Шевчука "Мор" (фантастичні повісті), Романа Іваничука "Манускрипт з вулиці Руської" та антологією "Четверо за столом". Цікаво, що до книги Валерія Шевчука увійшли твори, які автор написав у 30-річному віці. "Манускрипт з вулиці Руської" Романа Іваничука побачив світ уже вдруге, але цього разу, на відміну від попереднього видання, без цензурних втручань. "Четверо за столом" -- книга, яка приємно здивує читачів. Адже це книга чотирьох приятелів: Василя Габора, Василя Портяка, Олега Говди та Олега Лишеги.
Маріанна Кіяновська розповідала про свою найновішу збірку поезій під назвою "Книга Адама". На відміну від інших збірок поетеси, "Книгу Адама" поки що без труднощів можна знайти на полицях книгарень. Але все ж, якщо хочете мати цю збірочку вдома, то краще не відкладайте купівлю.
Презентацією власної книги "ПРОменеВІСТЬ" завершив зустріч Назар Гончар. Вірші до неї писав впродовж десятиліття. "ПРОменеВІСТЬ" -- цікавий приклад літературного штукарства: до неї ввійшли найрізноманітніші вірші, зокрема багато візуальних, "вільних"; крім того, у книзі нема нумерації сторінок, а також є досить цікава гра шрифтами.
Ті, хто був на акції, намагалися запам'ятати назви та закарбувати в пам'яті вигляд обкладинок видань, які їх зацікавили. Зустріч завершилася, але зв'язок книжок триває, бо "ЗВ'ЯЗОК КНИЖ'ОК" -- це не тільки зв'язок між книжками, а й між книгою та читачем також.
P. S. До речі, сьогодні, у п'ятницю 14 жовтня, о 17 годині в Золотій залі Етнографічного музею відбудеться репрезентація книжки Назара Федорака "Сад божественних комах" -- це вибране із кількадесятирічного поетичного доробку знаного львівського письменника середнього покоління, що вийшло друком цього року в івано-франківському видавництві "Лілея НВ" і вже встигло здобути схвальні відгуки на Форумі видавців у Львові не тільки щодо змісту, а й стосовно оформлення. І це не дивно, адже ілюстрував видання неперевершений львівський графік і маляр Юрій Кох, із яким також можна буде поспілкуватися на цій АУПівській акції. Провадитиме нинішню імпрезу незамінний промоутер львівських аупівців -- поет, прозаїк, есеїст та літературознавець Віктор Неборак |