Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у Львові  » 


ХРОНІКА
 
УТОЧНЕННЯ. У вчорашньому числі "Поступу" у статті Олени Дуб "Панацея для наївних" було зроблено помилку. Назву згаданої у матеріалі фірми "Верх" слід читати як "Консультаційна фірма "Vverh". Просимо вибачення за помилку.

Біосферний резерват "Розточчя" планують створити на українсько-польському прикордонні. Ідея створення заповідника належить делегації Яворівського району, яка побувала на Міжнародній конференції з нагоди 15-річчя створення Південнорозточанського ландшафтного парку у місті Горинець Здруй Підкарпатського воєводства, що в Польщі. Резерват планують створити на базі нинішніх природоохоронних об'єктів, -- інформує радіо "Люкс".

Голова Львівської ОДА Олександр Сендега зустрівся із довгостроковими спостерігачами від ОБСЄ на цьогорічних президентських виборах в Україні Діаною Ле Піл та Жераром Ле Марком, які відвідали усі територіальні виборчі комісії області. Спостерігачі зауважили, що комісії недообладнані комп'ютерною технікою. Олександр Сендега натомість пообіцяв сприяти роботі спостерігачів, -- інформує прес-служба ЛОДА.

Обговорити в форумі» 
ФОТОФАКТ
 
Фотофакт
Активісти громадянської кампанії "Пора" провели в середу біля пам'ятника Шевченкові акцію під символічною назвою "32 жовтня". На початку театралізованого дійства диктор оголосив, що вчора відбулися вибори, на яких переміг В. Ф. Я. (Варфоломій Феофанович Янух). Новообраний президент, за задумом організаторів акції, одразу почав "качати свої права". Як розповів активіст "Пори" Михайло, у такий спосіб кампанія знову хотіла привернути увагу громадськості до президентських виборів і нагадати, що в цивілізованій країні президентом не може стати злочинець.
Детальніше>>
» 
Зимно через прем'єра
Вікторія ПРИХІД
 
Віктор Янукович винен у тому, що львів'яни мерзнуть. З одного боку, він пообіцяв українцям, що спише комунальні борги за рахунок заощаджень в Ощадбанку СРСР, з іншого -- своїм розпорядженням зобов'язав газовиків постачати газ лише за умови 100% проплати. Тому мешканці перестали платити, а газовики не погоджуються розпочати опалювальний сезон без сплати боргів на 100%.
Детальніше>>
» 
Депутати говоритимуть про землю
І. С.
 
Засідання сесії Львівської міської ради розпочнеться сьогодні о десятій ранку. Судячи з порядку денного, міські депутати розглядатимуть переважно питання, пов'язані із земельними та майновими справами міста. Зокрема перед ними є завдання визначити перелік земельних ділянок, призначених для продажу на земельних аукціонах, внести зміни до Положення про оренду земельних ділянок у м. Львові та встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки і затвердити межі парку імені Івана Франка, -- інформує прес-служба Львівської міської ради.
Детальніше>>
» 
Знову збирають підписи
О. Д.
 
Депутат Львівської міської ради Григорій Козловський заявляє, що у зв'язку з його ініціативою збору підписів за висловлення недовіри міському голові на депутатів з групи "Наш Львів" чинять тиск, -- повідомляє Західна інформаційна корпорація. Нагадаємо, цей депутат нещодавно почав збирати підписи за висловлення недовіри Любомирові Буняку і проведення дострокових виборів міського голови. Натомість секретар міської ради Зеновій Сірик запевняє, що нічого про можливий тиск на "одногрупників" пана Козловського не знає. Про це він заявив вчора у коментарі ЗІК.

Григорій Козловський переконаний, що до кінця тижня ініціативна група збере 10-15 тисяч підписів львів'ян. "Наразі триває процес формування громадської організації, -- заявив пан Козловський. -- Ми готуємо інформаційний матеріал, аби повідомити людей про акцію "Буняк, іди геть!" і розповісти про її мету -- місто без мера-тирана".
Детальніше>>
» 
У місті буде Музей скла
І. С.
 
Незабаром у Львові з'явиться Музей скла. Він постане завдяки співпраці Львівського історичного музею та Львівської академії мистецтв у приміщеннях Палацу Бандінеллі, -- повідомив "Поступ" директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський. Експонатами музею стануть, зокрема, і вироби, представлені на останньому Міжнародному симпозіумі гутного скла, який завершився цими днями у Львові. Окрім сучасних виробів із гутного скла, експозицію прикрашатимуть експонати, які проілюструють розвиток цієї галузі у нашому реґіоні.

У Палаці Бандінеллі також розташують Золоту палату, або ж Скарбницю (назву уточнюють) та Музей історії магістрату, у якому представлять документи та атрибути міського самоврядування від маґдебурзького права і донині. Що ж до запланованого Музею пошти, то наразі між міською владою та керівництвом Львівського поштамту тривають переговори, під час яких узгоджують остаточні умови створення експозиції.
Детальніше>>
» 
Місту бракує басейнів
Катерина ЗЕЛЬМАН
 
У Львові відчутно бракує спортивних водних комплексів, -- визнають і городяни, і міські чиновники. Якщо влітку тут налічували 11 басейнів, то з початком холодного сезону їх кількість скоротилася до дев'яти. Два басейни, стверджують у мерії, до цього часу просто "розвалилися". Але навіть із тих, що вціліли, реально працюють лише два -- при Національному університеті "Львівська політехніка" (на вулиці Степана Бандери) та при Коледжі житлово-комунального господарства (на Пасічній).

Щоправда, приблизно через місяць-два у Львові після ремонту повинні запрацювати ще, як мінімум, два загальних басейни -- спорткомплекс, що на площі Петрушевича, та "Динамо" (на вулиці Вітовського). До речі, перший із них, як прогнозують у Львівській мерії, буде одним із найкрасивіших спортивних комплексів не лише в місті, а й у всій області. Передбачають, що крім власне басейну, тут буде ігровий зал, зали боксу, атлетики тощо. Стосовно "Динамо", то (очевидно, після цьогорічних неодноразових скарг на недотримання санітарних норм) місцеве керівництво обіцяє змінювати там воду щочотири години.
Детальніше>>
» 
Хліб дешевшати не буде
Уляна ЛИБА
 
Цін на елітні сорти хліба у Львові та Львівській області знижувати не будуть. Про це заявив директор з маркетингу корпорації "ЕкоЛан" Павло Бобрик. Що ж стосується цін на соціально значимі види хліба (тобто ті, які щоденно споживає більшість населення), то за останній місяць корпорація "ЕкоЛан" знизила їх на 10%. Проте таке зниження відбулося за рахунок того, що вагу хліба насправді збільшили на 70 грамів (із 750 до 820), а ціна за один буханець залишилась попередньою. Як пояснює заступник генерального директора корпорації "ЕкоЛан" Олександр Колісніченко, підприємству набагато вигідніше випікати хліб більшої ваги і залишати попередню ціну.
Детальніше>>
» 
Благодійний почин "Карітасу"
Ярина МАТВІЇВ
 
Проявом солідарності із людьми похилого віку стало відкриття у Львові Соціального центру, який відтепер і упродовж року діятиме для того, аби самотні літні люди змогли плідно проводити свій час, безкоштовно отримати медичну допомогу, кваліфіковану консультацію юриста чи психолога, санітарно-гігієнічні послуги.

Соціальний центр -- проект, реалізований Благодійним фондом "Карітас" Львівської Архиєпархії УГКЦ спільно із Львівським обласним осередком "Просвіти".

За словами керівника проекту Оксани Козій, щоденно сюди приходить 13 - 15 відвідувачів, яким необхідно отримати саме допомогу юриста. "Адже старші люди часто мають проблеми із майном чи успадкуванням, і наш юрист допомагає їм ці проблеми вирішити", -- стверджує пані Оксана.
Детальніше>>